Bursaspor, son yıllara gelinirken Türkiye'deki unvanı 'Kupa' takımı olmasıydı.
Dört kez final oynamış, ancak bir kez mutlu sona ulaşmış bir takımdı yeşil beyazlılar.
Her yıl Türkiye Kupası'nda Bursaspor fırtınası eser, çeyrek ve yarı finallerde kupa macerasına nokta koyardı.
Ancak son yıllarda Süper Lig'de sürekli verilen düşmeme mücadelesi nedeniyle hep kupa elimizin tersiyle itilmiş, bir boş vermişlik yaşanırdı.
Bu sezonda farklılık yoktu.
Bursaspor zaten gençlerden kurulu bir takımdı.

Kupada ne kadar çok maç oynarsa o kadar deneyim kazanılacaktı. Son Göztepe maçı hariç, diğer maçlarda ligde fazla forma şansı bulamayan yıldız adaylarımız sahada ter döktü.
Güzel futbollarının karşılığını da alarak bugün çeyrek finale yükselme başarısı gösterdiler.
Yarın saatler 15.45'i gösterdiğinde Bursaspor, Ziraat Türkiye Kupası son onaltı turunda Süper Ligin güçlü oyuncuları kadrosunda barındıran takımlardan birisi olan Fraport-Tav Antalyaspor'u, Timsah Arena'da konuk edecek.
Biz ilk yarının tamamlanması nedeniyle bu maça odaklandık.
Takımımızda sakat ve cezalımız yok.
Yine Bursaspor, Türkiye'nin gündemine oturabilmesi için çok önemli bir mücadele oynayacak yarın.
Kazanmak demek büyük moral verecek. Gençler, 10-12 gün son başlayacak olan ligin ikinci yarısı için daha büyük umutlarla hazırlanacaklar.
Gerçi, tüm Türkiye'nin basın ve yayın organlarıyla sosyal medyası Bursaspor'un başarısız olması için elinden geleni yapmasına karşın ben aynı Türkiye Kupası'nı kazandığımız sezon olduğu gibi, yine gençlerle yola çıkarak hedefe yürüyeceğimize inancım tam.
Bursaspor, bu ülkede çöp yabancılar yerine Türk futbolcusuna, özellikle kendi alt yapısından yetiştirdiği oyunculara güvenmeyi herkese resmen öğretti. Nasıl şampiyon olduktan sonra, diğer kulüpler de Süper Lig'de şampiyonluğa inanmaya başlamıştı. Yine aynen öyle olacak..
Zaten son yıllarda Bursa'da, Bursasporlu bulabilmek inanın artık çok zorlaştı.
Milletvekillerinin bile ithal olarak başka kentlerden geldiği bir şehirde herkesin Bursasporlu olmasını beklemek safdillik oluyor.

Olsun, biz bize yeteriz.
Yeteriz ama, Türkiye'deki kulüplerin transfer tahtasını bazı siyasiler açtırırken, Türk Sanayisi'nin kalbi olan Bursa niçin geri plana itiliyor, siyasiler niçin desteklemiyor çözebilmek mümkün değil.
Olsun her işin bir rövanşı vardır.
Biz Bursasporlular günü geldiğinde bu rövanşı sandıkta çok güzel alırız. Siyasiler, Bursa'yı kirleten sanayiciler, iş insanları hiç merak etmesin.
Biz hesabımızı her zaman kapatırız.
Bursalı sabırlıdır. İçine atar. Günü geldiğinde de hesabını keseriz.
Haydi genç kardeşlerimiz;
Çıkın yarın bir başka Süper Lig ekibi Fraport-Tav Antalyaspor karşısında onurunuzla oynayın.
Yenilseniz bile bizler sizleri çok seviyoruz.
Sizler Türk futbolunun gelecekteki yüzlerisiniz.


TEŞEKKÜRLER DOSTLAR
Sporla yaşan biri olarak, çağımızın hastalığı kovit ile sınavımda dördüncü günü geride bırakıyorum.
O kadar çok dost biriktirmişim ki bu kısa süre içerisinde hepsi ya sosyal medyadan ya da telefonla arayıp geçmiş olsun demeleri, ihtiyacımızın olup olmadığını sorması beni çok mutlu etti.
İnsanların kalplerini çıkarlar doğrultusunda kırmak yerine dost biriktirmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrendim.
İyi ki varsınız.