Bursaspor, HES İlaç Afyonspor mücadelesinde uzatmanın uzatmasında yenilen golün şokunu halen üzerinden atamamış görünüyor.

Teknik direktöründen tutun da antrenörlere kadar herkesin aklında, yenilen o golün şoku ve eldeki üç puanın ikisinin buhar olup uçmasının şoku yaşanıyor dersem inanın abartmış olmam.

Teknik Direktör İsmail Ertekin’in basın toplantısı öncesinde sözleri bana ilginç geldi. “Bana kimse basın toplantısı olacağını söylemedi. Ne bizim medya sorumlumuz, ne de maçın gözlemcisi toplantı olacağını söylemediği için toplantı salonuna gelmedim. Yoksa ne kadar sinirli, stresli olsak da gelirdim” dedi.

Sonrasında HES İlaç Afyonspor maçında yitirilen puanın hala üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirirken, takımın özellikle genç oyuncuların bir hafta önceki toplantıda söylediği gibi bir tık yukarıda olduklarını gözlemlemenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

İsmail Ertekin, “Geçmişten ders almamışız. Acemilikten başka bir şey değil. Zaman çalmayı kötü bir şekilde değerlendiriyoruz. Panik yaptığımızdan dolayı, son 10 dakika sıkını yaşadık. Bu sezon 3 veya 4. kez böyle gol yiyoruz. İnanılmaz üzüldük. Çok değerli 2 puan kaybettik. Batman’da telafisini yapacağız. Gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Hasan Ayaroğlu’nun durumu ve Eren Tunalı’nın sağbekte neden oynamadığı, transfer tahtası ile ilgili sorulara ise şeklindeki sorulara ise şu yanıtı verdi

“-Hasan Ayaroğlu’nu önümüzdeki haftadan sonra sahada göreceğimizi düşünüyorum. Salonda çalışıyor. Dönüş için çabalıyor. Tecrübeli oyuncularımız sahada, tecrübesini ortaya koyunca +1 öne geçiyoruz.

-Devre arasında Eren Tunalı Milli Takım’a gitmişti. Mustafa Genç’i orada oynatabilirmiyizi düşündük. Hazırlık maçlarında Mustafa iyi oynamıştı o bölgede. Ama istediğimiz, beklediğimiz gibi olmadı. Sıkıntımızı biliyorsunuz. Müdafaada çeşitli oyuncuları oynatıyoruz. 

-Şu ana kadar transfer yapılmayacakmış gibi savaşa devam ediyoruz. Böyle düşünüyoruz ve hareket ediyoruz. Transfer açılırsa bizim için milli piyango olacak. Görüntü o. İnşallah açılır. Benim söyleyeceklerim bu konuda sınırlı. UEFA’dan gelecek habere göre hareket edeceğiz.

BU KEZ OLAMADI

Lig’de inanılmaz geri dönüşe imza atmıştı Frutti Extra Bursaspor.

Yorgundu doğruyu söylemek gerekirse. Böyle geri dönüşler takımı olumsuz etkiliyordu.

Bugün takımın hali nasıl olacak merakla bekliyorum.

Rakip Ukrayna’dan Prometey Slobozhaske.

Sıralamada üçüncü durumda bulunuyor.

İlk maç kafa kafaya giderken 90-84 yenilmiştik.

Son lig maçında iki sakat vermiştik. Onuralp Bitim ve Enes Taşkıran. Yiğitcan Saybir ise Fenerbahçe Beko maçında sakatlanmıştı. Avrupa ve Lig’de yoktu.

Onuralp Bitim, Enes Taşkıran oynuyor.

Yiğitcan Saybir iki maç aradan sonra parkede.

Gerçekten nefes kesen bir maça daha tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadım, Nilüfer Tofaş Salonu’nu dolduran binlerce Bursaspor taraftarıyla birlikte.

İyi başlayan bir Frutti Extra Bursaspor vardı parkede.

8-0’lık seri ile maça başladı.

Sonrasında Ukranya temsilcisinin Caleb Agada isimli şutörünü durduramadı.

Sonr bölümde Bursaspor rakibini aynı Gaziantep mücadelesinde olyduğu gibi 10 sayı geriden gelerek yakaladı.

Bir mucize olacak diye umutlandım. 84-80 önde iken basit iki top kaybıyla gelen 7-0 bir Prometey Slobozhaske serisiyle geriye düştük.

Son ana kadar maça ortak olduk.

Hatta son hücumda, 1,5 saniye kala top bideydi ve Ukrayna ekibi faulle Zach Aguste’yi durdurdu. Hakemler tam 3 dakika boyunca izlediler ve hava topu kararı verip faulü görmemezlikten geldiler.

Son saniyede Derek Needham’ın üçlüğünde top çemberden dışarıya gidince Frutti Extra Bursaspor rakibinden rövanşı alamamış olmanın üzüntüsü yaşandı.

Her maç sonrası yazmaktan ben usandım.

Ama sahaya para, çakmak gibi yabancı madde atanlar hiç ders çıkartmadılar.

Yine hakemin başına isabet eden madeni para. Bursaspor’un unutulmaz eski başkanlarından, basketbol şubesinin ana sponsoru Uludağ İçecek’in yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl’ın tribünlere girerek parayı atana tepki göstermesi.

Oyunculara gelen çakmaklar.

İki kez yaptırılan uyarı anonsu.

Bunları gerçekten Bursa’ya ve Bursaspor taraftarlarına yakışmıyor.

Bu soruna el birliği içerisinde çözüm bulmamız gerekiyor.

En azından salonun içerisindeki büfeden para üstü olarak madeni ücret iadesi yapılmasın.

Belki bu durumda sahaya atılan yabancı maddeleri engellemiş oluruz.

Benimkisi sadece bir uyarı.

Zarafı gören sürekliu Frutti Extra Bursaspor oluyor.