Bursaspor’un bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde tozluk sponsorluk anlaşması yaptı Aroma Meyva Suları ile.

Ama günden inanın sponsorluktan çok Bursaspor’un Pazar günü Diyarbakır’da Amedspor ile oynayacağı maça yöneldi.

Forma, şort sponsorluklarını çözümleyen Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki Bursaspor yönetimi, Aroma Meyva Suları ile tozluk sponsorluk anlaşması yaptı.

İmza törenine Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, yönetici Metin Alp’in yanı sıra Aroma Meyva Suları Genel Müdürü Sefer Kılıç, Genel Müdür yardımcısı Ekrem Dolun her iki taraftar yönetici katıldı. Bursaspor Kulübü bu anlaşmadan 125 bin TL+ KDV alacak.

Genel Müdür Sefer Kılıç, “Bursa’da 54 yıldır faaliyette olan bir kuruluşuz. Kentimizin takımının yanında olmamız gerekiyordu. Bursaspor camiasına bu anlaşma hayırlı olsun” derken, Başkan Ömer Furkan Banaz da böyle kritik günlerde desteklerini sürdüren Aroma’ya teşekkür etti.

Nereden bakarsanız bakın bu şartlarda Bursaspor için iyi bir anlaşma.

İş sor cevap bölümüne gelince, sorular direkt olarak pazar günü oynanacak olan Amedspor maçına yönelik oldu başkan Ömer Furkan Banaz’a.

Gerçekten maçla ilgili sorulan Ömer Furkan Banaz’ı bunalttı diyebilirim.

Amedspor maçının yayınlanması için 15 gündür yoğun girişim içerisinde olduklarının altını çizen Başkan Ömer Furkan Banaz, taraftarlara müjdeyi vererek, “Bir sorun olmazsa Pazar günü oynanacak maçı TRT Kürdi yayınlayacak” dedi.

Ömer Furkan Banaz, “Bu maçla ilgili endişelerimizi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili İbrahim Burkay ile temaslarımız var. BTSO ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile görüşmeler devam ediyor. Bursa’daki Diyabakırlılar Dernek Başkanı, oradakilerle temaslarını sürdürüyor. Vali, Emniyet müdürleri birbirleriyle sürekli görüşüyor. Biz oraya bir futbol maçı oynamaya gideceğiz. Bu oynayacağımız 38 maçtan biri. Olumsuz düşünmek istemiyoruz. Gidip 3 puanı alıp geleceğiz” dedi.

Aslında Bursa’dan medya mensupları da maça gitmek istiyor.

Ancak basın tribününde yer almamak, sadece Bursasporlu yöneticilerle birlikte locada olmak, maç önü sonu yayın yapılmayacak olması, nedeniyle sanıyorum medyadan hiçbir arkadaşımız buraya gidemeyecek.