SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Selim Kurtulan "Kongre için imzaları toplamaya başladık"

Bursaspor Teksas Tribün Liderlerinden Selim Kurtulan mevcut Bursaspor Yönetim Kurulunun olağanüstü kongreye gitmesi için imza topladıklarını açıkladı.
Haber Giriş Tarihi: 19.01.2022 11:25
lifebursa.com

Selim Kurtulan "Bu yönetimin iyi şeyler yapmadığını, kulübü iyi idare edemediklerini görüyoruz. Sonuçlar ortada. Bugüne kadar tahta harici hiç güzel şeyler yapmadılar. Takımın halini de görüyoruz. Onun için tepkiler de çığ gibi büyüyor. Biz kendilerine de kulübü iyi idare edemediklerini söyledik. Siz yine aday olun ama genel kurul yapın. Zaten şu ana kadar yönetimlerinde 7-8 tane istifa oldu. Güzel bir listeyle tekrar aday olun genel kurul yapın dedik ama ne yazık ki genel kurul kararı almıyorlar. Bizi de zor durumda bırakıyorlar takımın durumu ortada. Birde çıkıp açıklama yapıyorlar "3 sene buradayım bir yere gitmiyorum" diye sanki burası babasının çiftliği. Kimse kusura bakmasın ama bu kulübe herkes para verdi sonra çekip gitti. Sen başarılı ol biz seni alkışlayalım. Değil 3 sene 13 sene kal. Ortada bir başarısızlık var. Bu yönetim küme de düşsek gitmeyecek.

Biz de bu yönetimin gitmeyeceğine inandığımız için imza kampanyasına başvurduk. Genel kurul üyelerinin 5'te 1'inin imzasını alırsak genel kurula gitmek zorunda. Biz genel kurula gidelim kendileri tekrar aday olsunlar sorun yok. Başka adaylarda çıksın bizim için sorun yok. Biz bu sabah itibarı ile imza kampanyasını başlattık. Bursaspor'un 5 bin genel kurul üyesi var bizim 1050 tane imza toplamamız gerekiyor. Ben buradan bütün arkadaşlarıma seslenmek istiyorum, biz inşallah bu imzayı toplayacağız. Ortada yönetim yok, bir sürü çalkantılı yalan haberler dolaşıyor. Bizim 3 tane futbolcudan en az 3 milyon euro kazanmamız lazım ama biz futbolculardan para kazanamadık. Hepsi gitti, hepsi hain. Böyle bir kulüp yönetilmez. İsmail süreci var adam tek taraflı feshetti gitti, demek ki adamın böyle bir hakkı varmış. Biz adamı federasyona şikayet ediyoruz ama bir şey çıkmaz ki oradan. Biz İsmail'in haklı olduğunu söylemiyoruz ayrıca Bursaspor'a para kazandırmadan giden bütün futbolcuları da kınıyoruz. Ama siz futbolcuya parasını istedi diye hain derseniz olmaz, siz böyle mi kulüp yönetiyorsunuz, Bursaspor'u böyle mi yönetiyorsunuz? Biz imza kampanyasını başlattık. Ben kendilerinden bir kez daha rica ediyorum bir an önce olağanüstü genel kurul kararı alsınlar. Ben pazartesiye kadar gerekli imzaları toplayıp gerekeni yapacağım. Bu imzaları noterden onaylatarak önce kulübe vereceğiz 1 hafta içinde bize dönmezlerse hukuk mahkemesine başvuracağız, mahkeme gereğini yapacak. Genel kurul üyelerinin çoğu ile görüştük, hepsi imza vermeye hazırız diyorlar. İmza kampanyamıza destek verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Biz kesinlikle kimseyi zorlamıyoruz, kimseye de gelin imza atın diye para da vermiyoruz. Biz onlar gibi yapmıyoruz. Bu yönetimin bir an önce gitmesi lazım hem kendileri açısından, hem de Bursaspor açısından. Takımın hali ortada açın Bursaspor'un önünü. Bu takım düştükten sonra ah vah yapmanın bir anlamı yok.

Takım küme düştükten sonra küfür etseniz ne olur dövseniz ne olur? Biz Süper Lig'teyken de bütün tribünler bağırıyordu "enflasyon düşer, hükümet düşer, Bursaspor babayı düşer" diye ne oldu? Bursaspor düştü! Bu kadar borç ve bu kadar başarısızlık hiç bir kulüpte yok. Ben anlamıyorum Bursa'da nasıl geziyorlar hiç mi utanmıyorlar. Göreve geldiklerinden beri herkesle kavga ettiler. Hoca kötü, futbolcu kötü hep birilerini suçladılar. Bunları söylemekten yorulduk, kimseyi yormayın, kimseyi zorlamayın artık genel kurul kararını alın. Yönetimle bir kez bir araya geldik, görüştük bana kulübe o kadar gelir gelmediğini söyledi. 13.5 trilyon Burak Kapacak'tan geldi, 7 trilyon stadyum isim hakkından geldi, 10 trilyon da şehirden topladınız, toplamda 30 trilyon etti. Ee reklam gelirlerinden hiç mi almadınız? Hiç mi loca satmadınız? Bana sen kulübe 50-60 trilyon gelir girdiğini söylüyorsun ama çok söylüyorsun dedi. Bende kendisine sen çık açıkla rakamları dedim. Yapılan hiç bir şey doğru değil. Adam gitti Adana Demirspor'da lisansını çıkardı top oynadı bunlar hala şikayet edecekmiş? Kendileri bile bana dedi bu takım kimseyi yenemez, bu takım ligden çıkamaz, bu takımdan bir şey olmaz diye. Ne duruyorsunuz o zaman orda? Buradan soruyorum utanmıyor musunuz? Çoğu insan Bursaspor yüzünden hasta oldu, insanların çocukları ağlıyor evde. Bunlardan da mı utanmıyor musunuz? Bize bu imzaları toplamak zorunda bırakmayın adam gibi çıkın genel kurul yapın. Başka aday çıkar çıkmaz bilmem ama siz yine tekrar aday olun, yeni liste oluşturun, yönetiminize Bursaspor'a destek verecek 14 tane paralı yönetici alın. Ama sizinle olmuyor, ısrar etmenin bir anlamı yok, istifa edin.

Geçen maçtan önce bir açıklama yapılıyor, takım maç kazanırsa prim 100 bin dolar maç kaybederse ceza maaşlarından keseceğim, böyle bir açıklama olabilir mi? Ayıptır, rezilliktir, Bursaspor'u ne hale düşürdüler? Yemin ediyorum, utanıyorum. O haberi yazan gazeteciye siz mi haber veriyorsunuz bunu yazın diye? Onlara ne veriyorsunuz da bunları yazdırıyorsunuz? Ben bu yaşıma geldim böyle bir ceza sistemi görmedim. Adamın aylığından maaş kesmek nedir? Bursaspor'un iyiliğini istiyorlarsa bırakıp gitsinler. Ben yönetimi arıyorum bize gitmeyeceklerini söylüyorlar eğer siz gitmezseniz Selim Kurtulan sizi imza ile gönderir.

Gerekli imzaları toplarsam 600 oyla geldiniz 1000 oyla gönderdik derim bu kadar basit. Bu imza kampanyasına herkesin destek vermesini istiyorum. Bu takım bu sene düşmese bile bu yönetimle seneye küme düşer. Bütün Bursalılara ve Bursasporlulara sesleniyorum lütfen destek çıkalım. Buradan iş adamlarına Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, Emniyet Müdürümüze, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza sesleniyorum lütfen Bursaspor'a sahip çıkalım. 4 milyonluk şehirde bir tane Bursaspor'a sahip çıkamıyorsak hepimize yazıkları olsun!" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar