Bursaspor’da başkanlığa talip olduğunda mali tablonun bu kadar iyi olmadığını herkes biliyordu.

Özellikle TSYD Bursa Şubesi’nde yapılan toplantıda mali tablonun belirtenden çok kötü olduğunu belirtmiştim Emin Adanur, Hayrettin Gülgüler ve toplantıya katılan ekibine.

Çünkü bugüne kadar açıklanan borç sürekli buz dağının üstü olur, alt tarafı ise karma karışık bir halde olur, her seçilen başkan ise belirtilenle bugünkü durumun mali açıdan çok farklı oluyor diye yakınırdı.

Şimdi de aynısı oldu.

Emin Adanur düzenlediği basın toplantısında, “Eski geçmişim nedeniyle kimse Bursaspor’a yardım etmiyor. Destek sözü verenler de maddi destek sözü verseler de Bursaspor’dan uzaklaşıyor” diye yakınmıştı.

Bir gün sonra Divan Bakanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ile yaptığı toplantı sonrasında sezon sonuna kadar devam etmesi belirtilmişti.

Ne oldu bilemiyorum, akşam tribün liderleri, veya aile meclisinde yapılan toplantıdan sonra bir anda kararlar değiştirdi Emin Adanur.

2.Başkan Emin Adanur, sahibi olduğu internet sitesinden 00.00’da basın toplantısında söylediklerini kağıda dökmüş ve görevinden istifasını açıkladı.

Resmiyette ikinci başkan görünse de Emin Adanur Bursaspor’da her kararı veren isimdi.

3 genç futbolcu Taha Altıkardeş, Kerem Şen ve Batuhan Kör’ü Trabzonspor’a sattı.

Yapılan anlaşmaya göre Batuhan Kör ile Kerem Şen Bursaspor’da sezon sonuna kadar kiralık olarak forma giyecekti.

Ancak Emin Adanur’un unuttuğu tek şey ise transfer tahtasının kapalı olduğu idi.

Trabzonspor’a imza atıp kampa katılan iki isimin lisansıları tahta kapalı olması nedeniyle maalesef alınamadı. Tahta açılmazsa ne Kerem, ne de Batuhan Bursaspor forması giyemeyecek.

Bir ata sözümüz vardır ben çok severim;

‘Islanmak istemiyorsan, dere geçerken at değiştirilmez’

Takımı yöneten, her türlü kararı kendisi veren 2.Başkan Emin Adanur, Trabzonspor’a sattığı üç futbolcunun bedelini de kendisine almış. Yani ne 9 milyon TL ve 2’şer milyonluk 10 ödeme garanti belgeleri Bursaspor Kulübünün değil Emin Adanur’un kasasında.

Bir iddia daha duydum ve irkilmedim desem yalan olur.

Bu ne diyecek olursanız;

Emin Adanur'un Trabzonspor'a satılan Taha Altıkardeş, Kerem Şen ve Batuhan Kör için bonus olan şampiyonluk pirimi (3 milyon TL) ile Bitci'nin isim sponsorluğu (7 milyon TL) ve TFF'den gelecek 10 milyon TL tutarındaki paralar için temlik koydurduğu iddia edilmesi oldu.

Bunun adı resmen Bursaspor’a ihanettir.

Bu ihanette hiçbir zaman cezasız kalmaz, kalmamalıdır da.