Bursaspor, tehlikeli bölgeden uzaklaşmak amacıyla Düzce Cam Düzcespor mücadelesine çıkmıştı.

Tecrübeli isimlerden birisi olan ve sakat sakat forma giyen Hasan Ayaroğlu’nun olmadığı haftada Bursaspor, rakibi karşısında gerçekten iyi mücadele etti.

Gerçekten maçın her iki takım lehine döndüğü anlar oldu.

Düzcespor’un baskın olduğu bölümde kalesinde devleşen bir Canberk Yurdakul vardı. Genç file bekçisi yaptığı dört net kurtarışla maçın skorunu adeta belirleyen isim oldu.

Mücadelenin Bursaspor’a döndüğü anlar da vardı maç içerisinde.

İlkinde Berat Aldındiş, iki tanesinde ise kaptan Enver Cenk Şahin, girdiği pozisyonlardan birisini değerlendirebilseydi önemli bir adım atmış olacaktı.

Olmadı.

Ziraat Türkiye Kupası maçları nedeniyle cumartesi günü oynanan maçlarda yüzü gülen tek takım bir puan alabilen Bursaspor oldu.

Genç oyuncularıyla oynayan Bursaspor’un yine düşme hattının etrafında dolaşması Bursa kentine gerçekten hiç yakışmıyor.

Siyasilerin Bursaspor’a bakış açıları zaten ortada.

Kendileri Bursa’nın vekili olmasına karşın Bursalı olmayınca kentin en büyük markası olan Bursaspor’u ise pek umursamıyorlar.

Onların Bursaspor’a olan ilgileri mutlaka seçime doğru artacaktır.

Bizler de o günlerde siyasilere Bursasporlular olarak tavrımızı net bir şekilde ortaya koyarız.

İnşallah bu kenti yönetenler de artık Bursaspor’un yanında olurlar ve transfer tahtasının açılması, eski yönetici alacaklarının ötelenmesi için harekete geçerler.

Bursaspor, Pazar günü Ege deplasmanına çıkacak.

Rakip Menemen Futbol Kulübü.

Bugüne kadar deplasmanlardan sadece 1 puan çıkartabilen Bursaspor’un deplasman şanssızlığını Pazar günü kırarak önemli bir adım atmasını ve ilk deplasman galibiyetini almasını istiyorum. 

Futbolcularımızın da bunu başaracaklarına benim inancım tam.

Onlar Pazar günü sahada gerekeni yapacaklardır.

SALONDA FİNAL VAR

Salon sporlarında Bursa takımları haftayı istedikleri sonuçlarla kapattılar diyemem. Frutti Extra Bursaspor’un Darüşşafaka karşılaşması Milli Takım maçları için ertelendi. Tofaş, İstanbul’da Galatasaray’a, kadınlarda ise Uludağ Basketbol Fenerbahçe Alagöz Holding’e farklı yenildiler.

Ancak Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursa’yı temsil eden iki takımdan birisi olan Final Spor, lige diğer sezonlara oranla daha istekli başladı.

Beşinci haftayı geride bırakırken Finalspor, Ankara’da ligin yenilgisiz bir başka takımı olan Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejlileri müthiş heyecan ve çekişmeye sahne olan mücadele sonrasında 5 sayılık farkla 94-89 yenerken üst üste beşinci galibiyetine ulaşmasını bildi.

Finalspor’u gerçekten bu sezonki başarıları nedeniyle kutluyorum.