Bursaspor’da bir günlük iznin ardından ikinci etap çalışmalarının startı dün akşamüzeri yapılan tek çalışma ile verildi.

İlk etap çalışmaları sonrasında A takımla birlikte alt yapıdan alınan 5 isim Şamilcan Bahçeli, Abdülkadir Gül, Emre Tepegöz, Can Karadeniz ile Yusuf Kaan Özer yeniden Vakıfköy’e döndü.

Onlar da dün ilk çalışmalarını U 19 teknik sorumlusu Musa Öztürk ile birlikte yaptı. Amaç Vakıfköy ile Özlüce arasındaki bağlantıyı sıcak tutmak. Başarılı olan, teknik direktörünün gözüne giren herkesin Özlüce’ye gideceğini gösterebilmek.

Vakıfköy’e döndüm diyerek karalar bağlamanın bir anlamı yok.

Daha hırsla çalışıp, yeniden daha güçlü bir şekilde dönmek için genç futbolcular hırs yapmaları gerekir diye düşünüyorum. Tabii onların sırtından bedava para kazanmak isteyen menajerlerin deler söyleyeceklerini tahmin etmemek hiç te zor değil. 

Şimdi önemli olan, 2 Ağustos’ta Afyon’da başlayacak ve 14 Ağustos’ta sona erecek olan son etap kadro içerisinde kimler olacak. 

Şimdi kadroda 35 futbolcu var. Sanıyorum burada kadar yapılacak çalışmalar sonrasında muhtemelen 8-10 kişi daha Vakıfköy’e dönüş yapacaktır.

Sonrasında şekillenecek olan kadro ise Bursaspor’un lig mücadelesini vereceği takımı olacak. Tabii Afyon’da yapılacak 4, Bursa’da bay haftada yapılacak 1 olmak üzere 5 hazırlık karşılaşması bizlere yeşil beyazlıların ligde neler yapabileceğini gözlerimizin önüne serecektir.

Tecrübeliler var. 

Her zaman olduğu gibi bereketli Vakıfköy’den gelen gençlerimiz var.

Şimdi bütün iş teknik direktör Tahsin Tam ve ekibinin ortaya nasıl bir ekip çıkartacaklarıdır.

Bunları da sabırla beklememiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Ancak sosyal medyada yazılanlara baktığımda birçok insanın benim gibi düşünmediğini, onların kaos istediklerini üzülerek takip ediyorum.

Sonuçta bir tane Bursaspor var.

Onu kollamak gerekirken, yerden yere vurma ile ellerine ne geçiyor doğrusu merak ediyorum.

ALKIŞLARIM AVP CİHANSPOR’A

Alacahırka Mahallesi’ne gittim eşimle birlikte.

Arabanın içerisinde eşimin gelmesini beklerken, yaklaşık 25 yıl her Cuma günü evin Pazar ihtiyacını gördüğümüz Pazar yerindeki tabela dikkatimi çekti.

Burası Osmangazi Belediyesi’nin yaptırmış olduğu Pazar alanı ve Pazar dışında da katlı otopark olarak kullanılan bir yerdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursaspor’un elindeki park alanlarını alırken, Osmangazi Belediyesi’nin Alacahırka Mahallesi’nin birleşen iki kulübü Ahmetvekfikpaşa ile Cihanspor’a burayı tahsis etmesi çok hoşuma gitti.

AVP Cihanspor burayı otopark olarak kullanıyor. Günlüğü 10 TL.

En alt katını ise oto yıkama yağlama olarak kullanılması hoşuma gitti.

Hatta bu kulübe gelir temin edebilmek için o dönemin başkan ve yöneticilerinin neler çektiklerini en iyi bilenlerden birisiyim.

Demek istenince oluyor.

Şimdi ben de Bursaspor Kulübü’ne Büyükşehir’in yanı sıra ilçe belediyelerinden de böylesine jestler bekliyorum.