Bursaspor son iki gün içerisinde bir birinden hareketli günler yaşıyor.

İlkinde Frutti Extra Baş antrenörü Dusan Alimpijaviç’in basın toplantısı vardı.

Genç ve başarılı Sırp antrenör bu yıl Bursaspor olarak hedeflerinin çok farklı olduğunu söyledi.

Bursaspor sevdalıları bu sezon apayrı hayaller içerisine iten Frutti Extra Bursaspor’un başarılı çalıştırıcısı Alimpijaviç, Barış Salonu’nda yaptığı basın toplantısında Bursaspor’da çalışmaktan büyük gurur duyduğunu söylerken gerçekten bizlerin de gururunu okşadı diyebilirim.

Geçen sezon Eurocup‘ta final oynadıklarını ve bunun da beklentiyi yükselttiğini ancak bütçe anlamında çok yüksek bir kulüp olmadıklarını ve mali anlamda çok ciddi rakiplerinin olduğunu ifade eden Dusan Alimpijevic, “Bu sezon için daha farklı hedeflerimiz var. Tekrar hatırlatmamız gerekiyor ki bu an içinde bulunduğumuz durum tekrar etmem gerekirse söz verebileceğim tek şey bu takımın vazgeçmeyi reddettiği sonuna kadar savaşacağı ve farklı durumlara gelebileceğidir. Biz ligde ve Avrupa’da en iyi 6-7-8 bütçeden biri değiliz. İçimizde bulunduğumuzda durum oyuncularımız çok savaştıkları için şu an bu durumdayız” şeklinde konuşmuştu.

Cuma günü ise Bursaspor’un Menemen FK ile Pazar günü yapacağı karşılaşma öncesinde teknik direktör İsmail Ertekin ve netleşen teknik kadrosunu ilk kez Bursa medyasının önüne çıktı.

İsmail Ertekin, soruları atlamadan tek tek ve çok net bir şekilde açıkladı.

Bursaspor olarak, İzmir’de sezonun ilk deplasman galibiyetini almak istediklerinin altını çizen İsmail Ertekin, “Geçtiğimiz hafta 3 puanı alamasak ta iyi mücadele ettik. Düzcespor da maçı kazanabilirdi. Takım olarak bu sezon bir ilki gerçekleştirip ilk deplasman galibiyeti için çalışxıyoruz. Hasan Ayaroğlu yok. Kaptan Enver Cenk Şahin’de bir problem var. Onu dinlendiriyoruz. Ancak sahaya 11 kişi çıkacağız. Gerekli mücadeleyi verirsek puanları alıp geliriz” şeklinde konuştu.

Futbolun genel enstrümanlarının yanı sıra takımı yukarıya taşıyabilmek için futbolun dışındaki unsurlardan yararlandıklarının altını çizen Ertekin, “Teknik kadromuz yine Bursalı isimlerden oluşuyor. Daha önce de takımımızda görev yaptılar. Hiçbir talepte bulunmadan aramıza katıldılar. Futbolcularımız moral olarak iyiler. Mentör destekleri yararlı oldu. Alt yapıdan olumlu rapor geldiğinde her genç burada forma giyecek. Hasan Sabri Karaca ile ilgili son kararı ben değil doktorlar verecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bursaspor’un havasına gelecek olursak;

Takımın morali yüksek diyebilirim. Zorlu bir ameliyat geçiren Eren Güler, ilk kez çim zemine fizyoterapist eşliğinde çıktı. Bir gün önce yapılan çalışmada darbe alan Enver Cenk Şahin ise ayağındaki şişlik nedeniyle dinlendirildi. Ancak kaptan büyük bir olasılıkla Menemen deplasmanında takımdaki yerini alabilecek diyebilirim.

ULUDAĞ BASKETBOL

TOPARLANMA YOLUNDA

ING Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım olan Uludağ Basketbol’un Avrupa macerası sürpriz galibiyetlere imza atamazsa sona erecek gibi görünüyor.

Ancak yeşil beyazlı takımda en sevindirici gelişme iki sakat oyuncusu Özge Kavurmacıoğlu ile geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir’de oynarken sakatlanan ve ameliyat geçiren Rumen uzun forvet Claudio Cuic’in uzun bir aradan sonra salonlara dönmesi oldu.

Sanıyorum iki tecrübeli ismin katılması sonrasında Uludağ Basketbol Lig’de iyi yerlere gelebilir.