Bursaspor, 2.Lig’de üst üste zorlu maç trafiğine girecek.

Pazartesi günü deplasmanda Hes İlaç Afyonspor ile karşılaşan Bursaspor, cumartesi günü evinde 3.Lig’den bu sezon yükselen ve oynadığı iki maçı da kazanarak liderliğe yükselen Batman Petrolspor AŞ’yi konuk edecek.

Yeni sezonda Bursa’daki ilk sınavı genç Bursaspor, yeni bir kadro oluşturan rakibi karşısında ilk puanlarını alabilmek için ter dökecek.

Takımda maç öncesinde sakatlığı devam eden tek oyuncu Furkan Emre Ünver. Onun da 14 Eylyül Çarşamba günü deplasmanda oynayacağı Çorumspor FK mücadelesinde forma giyebileceğini teknik direktör Tahsin Tam açıkladı.

HES İlaç Afyonspor maçında Bursaspor’un en çok tekme yiyen ismi olan sakatlanarak oyundan tçıkmak zorunda kalmıştı Hasan Ayaroğlu. Tecrübeli oyuncunun cumartesi günü lider Batman Petrol ile yapılacak zorlu mücadelede yeşil beyazlı formayı giyebileceğini öğrenmek beni mutlu etti diyebilirim.

Teknik Direktör Tahsin Tam, maç sonu yapamadığı açıklaması bugün gerçekleştirdi.

"Çok iyi oynadığımız bir maçtı. Bu kadar başarılı olacağımızı biliyorduk. 75. dakikaya kadar oyunda gayet iyi bir performans ortaya koyduk. Dakikalar ilerledikçe rakibin seyircisini de kullanarak kendi saha avantajını kullandı. Kulübeleri ve saha içindeki oyuncuları agresifleşmeye sebep oldular” derken gençlerin bu baskıyı ve stresi kaldıramadıklarının altını çizdi.

-16-17 yaşında olan kardeşlerimiz ile sahadaydık ondan dolayı da bizi etkilemede biraz başarılı olduklarını düşünüyorum. Gelişimin sadece teknik, taktik, fiziksel olarak futbolda yeterli olmuyor. Hem takımımıza hem de Türk futboluna çok değer katacak genç oyunculara kesinlikle sahibiz. Bu ligde mücadele etmenin zorluğunu biliyoruz. Onlara da cevap verecek çözümleri mutlaka üretmek zorundayız.


-Maçın içinde ön tarafta istediğimiz üretkenliği yakalayamadık. Aslında orada doğru pas istasyonlarını bulup hareket edebilseydik daha farklı fırsatlar ortaya çıkabilirdi. Maçın hakkı beraberlik diye düşünüyorum. Maçı kazanacağımız birkaç fırsatı yakaladık. Çok fazla pozisyon üretmesek de onları golle sonuçlandırabilseydik maçın akışında çok farklı bir tablo ortaya çıkabilirdi. Kurtuluş Savaşı’nda taş mektepten giden çocuklarımız gibi bunlarda daha 16, 17 yaşlarındalar. Çok özel yeteneklere sahipler. Tabi birdenbire mucize bir şeyler beklemek yanlış olur.

-Ben gerçekçi bir insanım. Takımımızı play-off mücadelesinde tutacağız. Devre arasında şehrimizin gerekeni yapacağına inanıyoruz. O zaman çok daha farklı bir takım ortaya çıkarabiliriz. Hasan, şu an iyi geçen yılki bir müsabakada da benzer sakatlık yaşamış bu ikincisi oldu çok fazla etkileyecek ve sakatlık değil. Tabi o da bizim için biz dezavantaj oldu oyundan çıkarmak zorunda kalmamız, tam kilit dakikalardı maçta.

-Maçtan sonra da, dün de takımla toplantı yaptığımda kendilerine söylediğim şey; “Olacak, kendimize inanacağız ki hiçbirimiz yere doğru bakmayacağız yani böyle negatif durmayacağız kendimize güveneceğiz.

-Taraftarımızı tribünlerde bekliyoruz. Maçın başından sonuna kadar desteklemelerini istiyoruz. Taraftarımızın performansını hatırladığımda şimdi bile tüylerim diken diken oluyor. Bizim o muhteşem taraftarımıza yaraşır bir performans vermek zorundayız. Biz onları coşturacağız ki onlar da bizi yukarıya taşısın. Biz bir takım olarak ayağa kalkmak istiyoruz. O mücadeleyi verecek karaktere sahip oyuncularımız. Disiplinden asla taviz vermeyeceğiz.

-Çalışacağız, gelişeceğiz ve sürekli gözlem yapacağız. Kendimizi de eleştireceğiz yeri geldiğinde. Furkan, hazır değil maalesef ama bizim takımımız için önemli oyuncu. Onun hem liderliği hem abiliği mutlaka takımımıza artı değer katacaktır.