Bursaspor yönetim kurulu, twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Bursaspor sevgisini kısaca özetlemişler.

Neden göreve talip olduklarını ateşten gömleği sırtlarına geçirmelerini anlatmışlar.

Ancak yeni akıllandıklarını da bir güzel itiraf etmişler.

Futbol aklı Tamer Tuna ve Sportif Direktörümüz Deniz Kolgu’nun istekleri doğrultusunda transferler yapıyoruz demişler.

Ben ve birçok spor yazarı arkadaşım, Futbol Aklınız olmadan transfer yapmayın diye kendimizi parçaladık.

Dilimizde tüy bitti. Sakal bıraktık yine dinlemediniz.

Hep, kendi bildiğini okudunuz. Benim fikrim, düşüncem doğrudur deyip 17 futbolcuyu içeriye oldurdunuz.

Sonrasında alınan saha sonuçları sonrasında taraftarlar tepki göstermekte haklı derken, resmen ‘Biz Bursaspor’daki görevimizi bırakmayacağız’ demişsiniz.

Keskin bir kılıç üzerinde yürüyorsunuz.

Menajer Pertev’in dayatmasıyla hesapsız kitapsız kulübün içerisine doldurduğunuz yabancılardan nasıl kurtulabileceğinizi dahi bilmiyorsunuz.

Neler yapabileceğinizi transferin başladığı şu günlerde göstermenizi hem ben, hem de taraftarlarımız bekliyor.

Takımın ihtiyaçları belli.

Eksikleri belli.

Onları bildiklerinizi de belirtmişsiniz.

Hadi çözün bakalım. Hep birlikte görelim.

Şayet, bunları çözemezseniz, Allah korusun Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı sonrasında kötü bir sonuç olursa, Bitci Timsah Park’ta taraftar tepkilerinin boyutlarını düşünmek bile istemiyorum.

Bu ülkede Bursasporlu olmak ve Bursasporlu kalabilmek bir erdemdir.

Erdemli insanlarda yeri geldiğinde, oturdukları o koltuğu bırakıp gitmesini bilirler.

Benden söylemesi.

TUNA UMUT DAĞITTI

Bursaspor’un teknik direktörü Tamer Tuna, Adanaspor yenilgisi ve bu hafta sonu oynayacakları Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçıyla ilgili olarak akşam üzeri yapılan çalışmada basın mensuplarının sorunlarını yanıtladı.

Sahada alınan sonuçlarla içim ne kadar kararıp umutsuzluğa kapılıyorsam, Tamer Tuna’yı dinlerken o karamsarlık içimden kaybolur yeni yeni umutlar yeşeriyor insanın içerisinde.

Tamer Tuna’nın, “Oynadığımız iki maçta saha organizasyonumuz iyiydi. Ancak bu maçta maalesef etkili olamadık diyerek bir anlamda yapılan bireysel hatalarla goller yenildi” dedi.

İlk kez Bursa’da o ateşli taraftarın önüne ilk kez çıkacakları için çok heyecanlı olduğunun altını çizen Tamer Tuna, transferlerle ilgili tüyolarda verdi.

Tamer Tuna, “Evet takviyeler ile ilgili düşüncemiz vardı. Teklif alan her oyuncumuz ile ilgili görüşmelerimiz var. Biz yeni bir takım kurmaya çalışıyoruz. Bu takım böyle de kalsa çok iyi işler yapacağız. Takımı düzeltip iyi organizasyonu sağlayacağız. Fakat ihtiyaçlarımız da biliyoruz. Mevkisel olarak da bunları beyan etmiştik. Stoper, ofansı düşünen sağbek, kanatlar ve golcü. Düşünün 4-5 oyuncu katıldığında takımın yüzde 50’si değişiyor. Bursaspor'un sorumluluk almış birçok oyuncusunun da eleştirildiğini biliyoruz. Taraftarımız bizim en güçlü yanımız. Eleştirildiğinde de sahaya oyuncu çıktığında da sahiplenmesini bilen taraftarımız var. Kadromuzda çok yetenekli oyuncularımız mevcut” diyerek noktaladı.