Bursaspor 2021-2022 Sezonunun startını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde verdi.
Pandemi nedeniyle çalışma tabii ki taraftara kapalıydı.
İnanın futbolcular da sevdiklerinden uzak kalmanın hüznünü içlerinde hissediyorlardı.
Kadroda değişiklik elbette var.
Bizim çocukların hepsi çalışmadaydı.
Sözleşmesi biten Onur Atasayar, Ataberk Dadakdeniz, Aykut Akgün ile sakatlıkları nedeniyle tedavileri süren İsmail Çokçalış, Hasan Basri Ünal ve Tuğbey Akgün sahada yoktu.
Mustafa Er yaptığıu basın toplantısında, bazı sakat isimlerinde Afyon kampına katılmalarını beklediklerini söyledi.
Aslında sana göre en önemli değişiklik neydi diyecek soracak olursanız benim cevabım inanın hazır.
Süper Lig şampiyonluğunun mimarı, taraftarların kalbine efsane bücür olarak yer bulan Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla.
Evet;
Neden diyebilirsiniz.
Pablo'yu Mustafa Er ile birlikte sahaya çıkarken gördüğüm andaki heyecanı yüzünden okunuyordu. İnanın o heyecanı ben Batalla Bursa'ya ilk geldiğinde sahaya çıkarken de tanıklık etmiştim.
Ürkek, ilk kez sahaya çıkan genç bir futbolcu gibiydi. Çok heyecanlıydı.
Doğal geldi bana. Pablo Martin Batalla yıllarca formasını giydiği ve unutamadığı Bursaspor'da ilk antrenörlük deneyimini yaşıyordu.
Ben şuna inanıyorum, Batalla genç oyuncularımızın performanslarının artmasında en büyük kaynağı olacaktır.
Sezon başı hazırlıklarını çok önemsediklerini de vurgulayan teknik direktör Mustafa Er, basın toplantısında söyledikleri, "Lig başlamadan 7 hafta önce sezonu açıyoruz. 1 Ağustos'a kadar kamp sürecimiz olacak. Afyon ve Bolu'da iki kamp gerçekleştireceğiz. Her anlamda hazır olmak istiyoruz. Mutlu ve huzurlu bir şekilde yolumuza devam etmeyi arzuluyoruz. Hepimizin hedefi aynı. Tesiste herkesin yüzü gülüyor... Evimizde de mutlu olmamız lazım" demesi, sonrasında ise, "Sağlam temelin üstüne binayı çıkmaya başlayacağız. Bizim A, B, C planımız var. Yani bütün planlarımızı yaptık. Her türlü zorluğun üstesinden gelmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Transfer tahtasıyla ilgili yönetimimiz ciddi bir şekilde çalışıyor. Tabii ki, bu süreç işi. Daha önce belirlerdiğimiz isimlerden gidenler oldu. 7-8 yeni ismi kadromuza katmayı düşünüyoruz. Görüştüğümüz birçok oyuncu var" demesi çok güzeldi.