Bursaspor'da haziran ayında yapılacak ve yeşil-beyazlıların 3 yıllık yeni başkanı ile yönetimini seçeceği olan olağan genel kurula şunun şurasında sayılı günler kaldı.

Şükürler olsun bu kez tek başkan adayı değil üç aday var.

Bu adaylar ile Süper Lige yolculuk yapılır mı? inanın ben hala onun içerisinden çıkamadım ne yalan söyleyeyim.

Üç aday bana, Bursaspor'u ben Süper Lige çıkartırım mesajını veremedi. Bunun en büyük nedeni ise Divan Başkanlık Kurulu'na yapılan başkanlık başvurularındaki konuşmalardı.

İnanın hepsi yetersiz kaldı.

İçlerinde sadece borçlarla ilgili olarak detaylı bilgiye sahip olan tek isim Erkan Kamat idi.

Ancak Erkan Kamat başkanlığındaki yönetim maalesef Bursaspor'un kapalı olan tahtasını açtıramamıştı. Kamat başkanlığındaki yönetim, kapalı olan transfer tahtasını açtırıp transfer yaptırabilir mi? İnanın bu konuda da bilgi sahibi maalesef olamadık,

Son günlerde bazı sitelerde Bursaspor'un kulübünün borcu 800 Milyon TL olduğu iddia edilmişti. Bu rakam bana pek inandırıcı gelmedi. Gelmemesinin en büyük nedeni ise Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü'nün Mali Genel Kurul da kamuoyuna yaptığı bilgilendirmede ve bizlere dağıtılan mali tablolarda ve grafiklerde yeşil beyazlıların borcunun 30 Haziran 2020 yılındaki borç tutarının 492 milyon 291 bin 586 lira olduğunu açıklanmıştı.

Hatta o dönemin bakanı Tayfur Serdar Gülülü üstte belirttiğim 492 milyon TL'lik meblağın içinde tüm ecrimisil borçları, bilanço kayıtlarına girmemiş tüm banka faiz giderleriyle birlikte 2024 yılına kadar tüm futbolcu sözleşmelerinden doğan haklarının da dahil olduğunu belirtmişti.

Yani iddia edildiği gibi Bursaspor'un borcu 800 milyon TL'ye yaklaşmış durumda olması hemen hemen imkansız.

İmkansız diyorum ama Erkan Kamat Başkanlığı döneminin mali giderlerini bilemiyoruz. Bu konuda maalesef denetleme kurulu tek satırlık bir bildirimde dahi bulunmadı. Bir anlamda resmi rakamları hiçbirimiz bilemiyoruz.

Sanıyorum, Erkan Kamat Başkanlığı dönemindeki harcamaları bizler olağan genel kurulda yapılacak konuşmalarda öğreneceğiz. Keşke şu rakamlar önceki iki dönemde olduğu gibi kamuoyu ile paylaşılmış olsaydı.

Gerçekten böyle bilgilendirmeler yapılmış olsaydı, bugün hiç kimse afaki rakamları gündeme getiremeyecekti.

Hatta, önceki hafta Cuma çıkışı karşılaştığım geçmiş dönem Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü eski başkanlardan Ali Ay'ın kulüpten alacağının ise daha da aşağı rakamlara ineceğini söylemişti.

Sanıyorum önümüzdeki günlerde eski başkanlardan Ali Ay'ın borcu ile ilgili olarak Tayfur Serdar Güllülü'den bir açıklama daha gelmesini bekliyorum.