Tamam siyasiler terk etti.

Kenti yönetenler terk etti.

Peki Bursa’dan trilyonlar kazananların Bursaspor’a bir nebze destek olmaları gerekmez mi?

Atış Yapı Meditown şirketinin 1milyon TL ve KDV forma sırt sponsoru olduğu imza töreni sonrasında Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz’ın sitemi gerçekten çok yerindeydi.

Türk sanayisinin kalbinin attığı kentlerin başında geliyor Bursa.

4 milyona yaklaşan nüfusuyla, ülkenin en kalabalık kentlerinden bir tanesi.

Sayısız sanayicisinin, iş insanının, fabrikaların bulunduğu, bilmem kaç tane sanayi bölgesine sahip olan bir kent Bursa.

Bu kentin Süper Lig’de şampiyon olmuş bir takımı var. O da Bursaspor.

Nedense yanlış başkan seçimleri, yapılan hatalı transferler sonrasında, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele veren bir takım şimdi TFF 2.Ligi’nde mücadele ediyor.

Bursaspor Kulübü "Yazıcı, Şampiyon ve Timsah" formalarını yalnızca her birinden 16’şar adet olmak üzere 48 adet "Yadigar" formasını açık arttırma ile satışa sunmuştu.

İnanın 48 adet üretilen bu formalara Ömer Furkan Banaz başkanın söylemine göre sadece 6 teklif gelmiş. 

Yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor aklıma.

Aslında yazacak, söyleyecek o kadar çok şey var ki ben gerçekten bir Bursalı, Bursasporlu olarak utanıyorum.

Evet;

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay olmak üzere bu kentin en büyük fabrikalarının sahipleri, nerelerdesiniz.

Haydi çıkın ortaya ve 48 adet üretilen bu önemli formaya sahip çıkabilmek için tekliflerinizi verin.

Bursa gibi sanayinin kalbinin attığı bir kente bu gerçekten yakışmıyor.

Kulübün duyurusuna göre, “En büyük sevdamız Bursaspor'umuz için tüm şehrimizi bu formalar için açık arttırmaya davet ediyoruz. "Yadigar" formalarımız açık arttırma usülü ile 16.000 TL'den satışa çıktı. Temmuz ayının 16. günü saat 16.16'da son bulacaktır. Birlik ve beraberliğimizin katlanarak çoğalacağı bu günlerde "Annemden, abimden, babamdan Yadigar!" dediğimiz formalarımıza sahip çıkmanızı bekliyoruz” denildi. 

Bu sayede kimlerin gerçek Bursasporlu olduğunu da hep birlikte öğreneceğiz.  

TOFAŞ SALONU RENKLENECEK

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımının hakkını satın alan ve adını Bursa Uludağ Basketbol olarak tescil ettiren yeni kulübümüz yeni sezonda hem kadınlar Süper Lig, hem de Avrupa Kupası maçlarını Nilüfer’deki Tofaş Salonu’nda oynayacak.

Tofaş’ın yanı sıra, Frutti Extra Bursaspor’un da maçlarının burada oynanacak olması sonrasında hemen hemen haftanın her günü salonda hem lig, hem de Avrupa heyecanına tanıklık edeceğiz.

Bu arada Bursa Uludağ Basketbol Kulübü Başkanı Berk Aladağ, yeni sezon için iyi bir takım oluşturabilmek için kolları sıvamış.

Gerçekten yapılan transferleri bu sezon ses getirecek gibi.