Bursaspor son iki sezondur mücadele ettiği TFF 1.Ligi'nin en büyük takımı olduğunu tüm futbol camiasına bir kez daha gösterdi.

Türkiye'deki kulüplerin büyük bölümü alt yapılarından oyuncu yetiştirmek yerine kolayı seçip bugüne kadar sürekli transfer yaparak kadrolarını güçlendirdi.

Bir tek Bursaspor, kendi alt yapısından yetiştirdiği oyunculara şans veren Süper Lig de dahil olmak üzere en fazla şans tanıyan kulüp oldu.

Bu sezon transfer tahtası kapalı.

Erkan Kamat yönetimine, siyasi destek de gelmeyince o transfer tahtası yine açılamadı. Ve her zaman olduğu gibi Ekran Kamat ile yönetimi gençlerine güvendi. Ve yoluna devam etti.

Sonuç olarak;

Hesapsız harcanan paralar sonrası bazı kulüpler Adana Demirspor gibi transfere doymayan takımlar oldu.

Hatta Başkan Murat Sancak Bursaspor yenilgisi sonrasında soyunma odasına inmiş ve futbolcularına, "Bursaspor'un gençlerine yenildiniz. Yazıklar olsun" demişti.

Dün de Ömer Şişmanoğlu'nu Mehmet Akyüz'ün yerine almak isteyince Adanalılar ayaklandı. Bunun nedeni ise BB Erzurumspor'da oynayan Şişmanoğlu'nun bir videoda 'Sen ağlama Adana Demirspor' demesi oldu.

Tepkiler o kadar çok büyüdü ki en sonunda Murat Sancak istifa tepkilerine bu kez sırtını dönmedi ve istenileni yaparak görevinden istifa etti.

Üzüldüm mü. Hayır hiç üzülmedim.

Hazıra hazineler dayanmaz.

Sanıyorum Adana Demirspor altından kalkılmayacak bir borç batağının içini girmez.

Girerlerse de gülmem.

Herhalde onlarında ayakları suya erip, kendi öz kaynaklarına, gençlerine gözlerini çevirirler ve gerçek yetenekleri Türk futboluna yıllar öncesinde olduğu gibi gerçekleştirirler.

Demek ki herkes küçümsediği Bursaspor, 'Biz bu çocukları evire çevire yeneriz' diyerek TV kanallarına formalar ve kaşkollar gönderen bir kulüp başkanı Murat Sancak tepkilere dayanamadı ve teslim bayrağını çekip istifa etti.

Aslında en büyük sevinçlerimde bir tanesi ise onunla birlikte görev yapan futbolcu menajeri Başkanvekili Metin Korkmaz da veda edecek. Çünkü o Bursasporlu futbolculara sürekli olarak en çirkin teklifleri yapan insandı. Artık o da futbol ailesinin içerisinde yönetici olarak olmayacak.