Bu günler iyi günleriniz diyor.

“Tarımı ve çiftçiyi hor gören yarını zor görür” diyor.

"Biz ranttan anlamayız meyveyi budarız, ilaçlarız, gübre atarız, sularız hesabımızı yapar üzerine emeğimizi bile koymadan malı üzerinde tüccara satarız" diyor.

"Bugüne kadar yedikleriniz 7 liralık mazot, 90 liralık gübre, zamsız ilaç ve emeğin bahçeden çıkışının manav tezgâhlarında üç katına alıp yediğiniz meyvedir" diyor.

"Bu sene mazota, gübreye, ilaca hatta sulamaya paramız yetmedi hepsinden azar azar kıstık ama şeftali dalında 10 TL'dan az fiyat görürse zarar ederiz" diyor.

Karpuzu çeyrek alıyorsunuz ya! 

"Şeftaliyi, elmayı tezgâhlardan yarım almaya hazır olun" diyor.

"Bize dönüm başına destek verdiğini söyleyenlere inanmayın, Bursa çevresinde 10 binlerce dönüm arazisi olan toprak ağası yok ki eline para geçsin. O paralar güneydoğuda ekilmeyen arazilerin toprak ağalarına Bodrum’da otel alsın diye veriliyor" diyor.

"Nakliye ücretlerinin tarımın en yüksek girdisi olduğu bir ülkede karnınızı doyuracağınızı mı sanıyorsunuz" diyor.

Ben hep 50 liralık alıyorum zamdan etkilenmiyorum diyen, geyik yapan avanaklar artık arabasına binemiyor" diyor.

"Dolarla mı maaş alıyorum diyenleri gözlerinden öpüyorum ve acil şifalar diliyorum" diyor.

"Emekliyi adam yerine koymuyorlar ama esas emekliler kendilerini adam yerine koyup “yeter be” dese ya" diyor.

"Biz köylüyüz meyve sebze ve iki baş hayvanımızla soyumuzu devam ettiririz ama siz beton, asfalt yemek alıştırmalarına başlayın yoksa soyunuz kurur" diyor.

"Bu kış ısınmayı düşünmeyin cebinize, sofranıza öyle bir ateş düşecek ki; cayır cayır yanacaksınız" diyor. 

"Artık makarnanın konfor, simidin saraylarda satılacak kadar lüks olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve evinizde içinde sucuk peynir olmayan tost, et olmayan tas kebabı pişirmeye alışın" diyor.

"Balkonunuza, bahçenize gül, sümbül, karanfil, lale ekip romantik takılmayı bırakın, soğan, domates, biber, hıyar ekin ki; mideniz sebze görsün" diyor.

Bunları ben demiyorum, siyasetçi demiyor, muhalefet demiyor,  Aksungur Köyü meyve üreticisi ve Tarımsal Kooperatif Başkanı Sinan Kaya diyor.

Her sözü mermi gibi göğsümde, her kelimesi tokat gibi suratımda patlıyor.

Haftaya bunları ve daha fazlasını lifebursa.com'dan kendi ağzından dinleyeceksiniz