İtalyan yazar Edmondo De Amicis tarafından, yazarın kendi oğlunun günlüklerinden esinlenerek yazdığı ve 22 dile çevrilen Çocuk Kalbi kitabı sinemaya uyarlanıyor.

Sinan Biçici’nin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini ünlü oyuncu İlker Aksum ve çocuk oyuncu Alihan Türkdemir paylaşıyor.

22 dile çevrilen Çocuk Kalbi, eğitim ve bilim insanları tarafından “Dünyanın en yararlı çocuk kitabı” olarak isimlendiriliyor.

ilker-aksum-500x500.pngİlker Aksum

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; şirin bir kasabada yaşayan Enrico’nun aile ve okul hayatından kesitler sunan romanda, dostluk, dayanışma, dürüstlük, erdem, arkadaş ve aile sevgisi, öğretmen öğrenci ilişkisi gibi birçok evrensel tema işlenmektedir. Enrico ve arkadaşlarının zaman zaman eğlenceli maceraları, zaman zamansa duygusal hikayelerinin işlendiği kitapta iyilerin ve kötülerin amansız mücadelesi yer alıyor.

5. İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali başlıyor 5. İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali başlıyor

h6a8u9teiuyroglcdwod-a.webpAlihan Türkdemir

Fedakar ebeveynler, idealist öğretmenler ve candan dostluklar bir çocuğun gözünden en masum haliyle anlatılıyor. Sinan Biçici’nin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği film, etkili hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla 2024 yılında vizyonda olacak. Filmde, ünlü oyuncu İlker Aksum ve Kıvanç Tatlıtuğ’la “Hadi Be Oğlum”da başrolü paylaşan Alihan Türkdemir baba ve oğulu canlandıracak.

İtalyan yazar Edmondo De Amicis tarafından, yazarın kendi oğlunun günlüklerinden esinlenerek yazdığı ve 22 dile çevrilen Çocuk Kalbi, eğitim ve bilim uzmanlarınca “Dünyanın en yararlı çocuk kitabı” olarak gösteriliyor.

Eğitici yanı, çocuk dünyasını en yalın ve gerçekçi anlatabilmesi nedeniyle sadece çocuklara değil, eğitimcilere ve ebeveynlere de tavsiye edilen kitap, dünyada da ülkemizde de yüzlerce kez basım yapmış ve en çok satan çocuk kitaplarının başında gelen bir klasik eserdir.