Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından destek ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Destek ödemeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara destek ödemesi yapılıyor. Hanede yer alan çocuk sayısına göre verilen destek ödemelerinin sadece bir defaya mahsus olduğu açıklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen destek ödemelerine dair rakamlar merak konusu oldu. Destek ödemesinden annelerin yararlandığına dikkat çekilerek 1 - 2 çocuklu ailelere 350 TL tutarında destek ödemesi veriliyor.

Destek ödemesi kapsamında 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve üzeri çocuklu ailelere ise 650 TL nakit ödeme yapıldığı açıklandı. Destek ödemesinden faydalanabilmek için başvuruda bulunmanız gerekir.

Yurt dışında yerleşik kişiler milyon dolarlık hisse senedi sattı Yurt dışında yerleşik kişiler milyon dolarlık hisse senedi sattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan destek ödemelerinde açıklamalar gelmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere ve dar gelirli ailelere verilen destek ödemelerine dair duyuru yapıldı. Bakanlık tarafından paylaşılan duyuru ile çocuk sahibi olan hanelere ödemeler yapılıyor. Hanede yer alan çocuk sayısına göre değişiklik gösteren ödemeler 650 TL'ye kadar yükseliyor. Yapılan açıklamalara göre destek ödemeleri tek seferliğine ailelere veriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından paylaşılan duyuru ile destek ödemesine dair detaylar paylaşıldı. Destek ödemesinden faydalanacak vatandaşlara seslenerek ödemelerin PTT üzerinden yapılacağı açıklandı. PTT üzerinden yapılacak olan ödemelerde hesap numaralarının kontrol edilmesi yönünde açıklamada bulundu.