Kısa adı (BURSİAD) olan Bursasporlu Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Kültürpark Altın Ceylan'da gerçekleştirdiği toplantıya katıldım.

Gerçekten içlerinde Bursaspor sevgisi ile kıpır kıpır olan genç sanayicilerimizi görünce onlarda gurur duydum.

Gurur duymamın ana nedenlerinin bir tanesi, onlar sadece ve sadece Bursaspor'a destek olabilmek için kollarını sıvamışlar.

Avukat olan Genel Sekreter Emre Şankaya ile Finans Danışması olan Başkan Enes Can Demir'in sözlerini dinledikçe ufkum gerçekten genişledi.

Onlar Bursaspor'u koşulsuz seven insanlar. Beni etkileyen en önemli sözleri ise Enes Can Demir'in, "Bizim Bursaspor'dan vazgeçme lüksümüz yok. Bugün içinde bulunulan durumda el birliği ile çıkılabilir. Şu hiçbir zaman unutulmamalı; Tarih Bursaspor'a sırtını dönenleri asla unutmayacak ve hesap soracaktır" idi.

SORUN GERÇEKTEN BÜYÜK

Enes Can Demir, Kıvanç Cakalıoğlu, Emre Şankaya, Erol Akbaş, Emre Planalı, Abdurrahman Obut, Alihan Barışçı, Burak Şen, Abdülkerim Demir ve Mehmet Kuyu'nun yer aldığı BURSİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin dikkat çektiği en önemli sorunun 'Transfer Tahtasının' açılması değil, 120-140 Milyon TL tutarındaki adeta Tefeci faizi olarak yapılan yabancı oyuncu sözleşmeleri olduğuna dikkat çektiler.

Aslında, Emin Adanur liderliğindeki Bursaspor Yönetim Kurulu ve iş başına gelen tüm yönetimler ellerindeki paraları sadece pansuman yaparak borcu sadece öteliyorlar. Borç aslında azalmıyor, artarak devam ediyor. O kadar.

Bir de Başkan Enes Can Demir bir soru üzerine meslekleri gereği yer aldıkları İnceleme Komisyonu'nun adının 'Yolsuzluk Komisyonu' olmadığını düzeltmesi güzeldi.

Belirtildiği gibi bankalara olan borçlar haricindeki bu Tefeci Faizinden kurtulmak için tüm Bursalı sanayici, iş insanları, belediyeler olmak üzere herkesin taşın altına elini sokması şart.

En azından BURSİAD, Emin Adanur ve ekibinin ellerini biraz rahatlatabilmek için Bursaspor'un tüm deplasman giderlerini üstlendiler. Bu yetmezmiş gibi, Timsah Arena'da locaları olmasına karşın 1963 Tribünü'nden 100 adet kombine alacaklar, sadece destek olabilmek için.

Bursalıların ve kalplerinde birazcık Bursaspor sevgisi olan insanların, "ama, fakat, lakin" demeden taşın altına ellerini sokmaları gerekiyor.

Gerçekten başlatılan tefeci borçlarından kurtulabilmek için başlatılan Kurtuluş Savaşına küçük büyük demeden herkesin katkı vermesi gerekir diye düşünüyorum.

Ben inanıyorum ki kulübe destek verenleri bu taraftarlar her zaman omuzlarında taşırlar.

BÜYÜK SÜRPRİZ NE OLUR?

Bursaspor Yönetim Kurulu'nun lideri olan Emin Adanur'un attığı twett sanıyorum tüm Bursaspor sevdalılarının yüreklerini hoplattı.

Tamam, transfer tahtası sorunun kaldırılmasına çok az sayı kalmasından çok, Emin Adanur'un, "10 gün içerisinde size tahta dışında süper bir sürprizim olacak" bekleyin sözleriydi.

Bunu okuduktan sonra inanın aklımdan ilk geçen şey, Timsah Arena'nın isim hakkını satma geldi.

Emin Adanur'un sürprizini hep birlikte büyük bir merak içerisinde bekleyip göreceğiz.