Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAK Parti'nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "İstanbul, eski günlerini mumla arar hale geldi" diyen Erdoğan, "Aziz İstanbul ne yazık ki CHP'li iş bilmezlerin yönetimi altında İstanbulluları yoran bir şehir haline dönüştü" ifadelerini kullandı. 

31 Mart seçimlerini ezici bir oranla kazanmak dışında bir seçeneklerinin olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Amacımız 31 Mart'ta 30'u büyükşehir, 51'i il olmak üzere ülkemizdeki 1393 belediyenin tamamına yakının AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak kazanmaktır. Bu hedef doğrultusunda 'sen', 'ben' yok, 'biz' varız" dedi. 

Erdoğan, aday belirleme sürecine yönelik mesaj vererek, "Hükümetteki istikrarı, muhalefetin elinde bizar olan belediyelere de teşmil ederek şehirlerimizin kalkınmasını hızlandırmak istediğimizi herkese anlatacağız. Bu partide şahsım dahil hiç kimse layüsel değildir. Belediye başkan adaylarımızı bu yaklaşımla belirleyeceğiz. Diğer partilerde yaşanan rezillikler AK Parti'nin kapısından içeri giremez" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamaları: 

Kutlu davamıza omuz veren, gönül veren, sahip çıkan tüm yol arkadaşlarımızı yürekten selamlıyorum. Kongremiz, süreklilik içinde değişim yönümüzün ne kadar güçlü, hala ne kadar diri olduğunu göstermiştir. Görevi devreden arkadaşlarımıza, davamıza yaptıkları üstün hizmetler dolayısıyla bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Kongremizin ardından 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızı çok daha yoğun şekilde başlattık. Seçim takvimimiz ilerliyor. Temayül yoklamalarımızı, Türk siyasetine örnek olacak bir demokrasi ikliminde, sizlerin de desteğiyle tamamladık. Yarın kamu görevlilerinin istifa süresi doluyor. 3 Aralık'a kadar meclis üyeliği için başvuruları alacağız. Milletimizin huzuruna en doğru, en isabetli, en gayretli isimlerle çıkmanın çabasındayız. 

MHP İLE İTTİFAK MESAJI

Kampanya ekibimiz çalışmalarına başladı. MHP ile görüşmelerimiz olumlu bir mecrada, anlayış ve saygı ekseninde devam ediyor. Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız, muhataplarıyla sürekli temas halinde. Biz de dün Sayın Devlet Bahçeli'yi külliyemizde ağırladık. Verimli görüşme gerçekleştirdik. Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz.

İBB YÖNETİMİNE TEPKİ

Gayemiz İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında olan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmaktır. Yeniden İstanbul parolalarımızdan biri olacaktır. İstanbul, eski günlerini mumla arar hale geldi. Bizim başlattığımız, belli aşamaya getirdiğimiz projeleri bile devam ettiremediler. Reklam panolarını yenilemekten başka icraatları yok. Aziz İstanbul ne yazık ki CHP'li iş bilmezlerin yönetimi altında İstanbulluları yoran bir şehir haline dönüştü. Kara tren türküsünü İstanbul halkı her gün söylüyor. Bugün de İstanbullu kardeşlerimiz gözü yolda otobüs bekliyor, metrobüs bekliyor, metro bekliyor ama bunların hiçbiri vaktinde gelmiyor. Geldi diyelim, bu sefer de yolda kalıyor.

"EZİCİ ORANLA KAZANMAK DIŞINDA SEÇENEĞİMİZ YOK"

Vatandaşa nasıl hizmet edilir bilmiyorlar. Vatandaş neredeyse asfalt döküldü, parkı yapıldı, çukur kapatıldı diye kurban kesecek. Kimi yerlerde belediye başkanlarının şehirlerine geldiklerini duyunca, 40 yıldır görmediği dostunu görmüş kadar seviniyor. Milletimizi inşallah bu cendereden mart ayının sonunda hep birlikte kurtaracağız. Şehirlerimizin bir 5 sene daha kaybetmesine müsaade etmeyeceğiz. Ezici bir oranla kazanmak dışında hiçbir seçeneğimizin olmadığı bir seçime daha hazırlanıyoruz.

Murat Kurum'dan Çekmeköy'e metro sözü Murat Kurum'dan Çekmeköy'e metro sözü

Muhalefet her zamanki gibi yalan ve iftira silahına sarıldı. Hem söylemimizle hem hukuk önünde ağızlarının payını verir, yerlerine oturturuz. Siyasi ihtirasları uğruna, ülkemizin 1970 ve 1990'daki sıkıntılarının nedeni olan sosyal fay hatlarını kaşımaları da bizi endişelendiriyor. Bu zihniyet ancak tep parti faşizmi özentisi olabilir. Bu ülkelerin insanları sadece o dönemde böyle bir zillete maruz kalmıştır. Milletimiz bu faşist zihniyeti yerle yeksan eden devrimi başlattığı için Demokrat Parti'yi ve Menderes'i kalbinde yaşatıyor. AK Parti'nin belediyelerde 30 yıla yaklaşan, hükümette 21 yılı geride bırakan iktidarının gerisindeki sırrı arayanların ilk bakacağı yer de burası olmalıdır. Aynı şehirdeki insanlar arasında ayrımcılığı bırakın, her karış toprağını aynı standartlarla eser ve hizmetlerle donatan biziz. 

Artık vatandaşlarımızın hükümetten de belediyelerden de beklenti seviyeleri çok değişti. Sadece altyapı, sağlık, iş, aş hizmeti yeterli gelmiyor. İstihdamı 32 milyonun üzerine çıkarmış, eğitimi her aşamasına herkes için erişilebilir kılmış, sağlıkta dünya çapında bir sistem kurmuş, altyapısını baştan sona yenilemiş bir ülkede insanların böyle bir hissiyata kapılmasını elbette tabii karşılamamız lazım. Göreviniz, tabii ki yapacaksınız diyorlar. Peki, bizden önce gelenler bunları niye yapmadı? Vatandaşımızın beklentisi daha yüksek standartta hayat beklentisini kendisine sağlamasıdır. Türkiye Yüzyılı bu hedefin adıdır. Aynı durum belediye hizmetler için de geçerlidir. AK Parti olarak bizim vizyonumuzun çok farklıdır. 

31 Mart seçimleri kampanyası sürecinde hazırlıkları milletimizle paylaşarak AK Parti'nin farkını bir kez daha göstereceğiz. İnsanımızın günlük hayatındaki sıkıntıları görmezden geliyor değiliz. Türkiye'nin yaklaşık 10 yıldır siyasetten güvenliğe ve ekonomiye kadar her alanda sinsi saldırı altında olduğunu kimse reddedemez. Sokakları karıştırmaktan darbe girişimine, ekonomik tuzaklardan siyaset mühendisliklerine kadar yaşamadığımız hadise kalmadı. Yıkılmadan ayakta kalmayı başardık. Küresel düzeyde Covid-19 salgını ile başlayan, Rusya-Ukrayna savaşı ile derinleşen krizin olumsuz etkileri ile boğuşuyoruz. Yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yaklaşımı ile hareket ettik. Hayat pahalılığını, dar gelirli insanımızın refah seviyesinde yol açtığı gerilemeyi telafi etmek için pek çok mekanizma kurduk. Kendimizi zorlama pahasına ne yapılması gerekiyorsa yerine getirmekten çekinmedik.

"BU PARTİDE ŞAHSIM DAHİL HİÇ KİMSE LAYÜSEL DEĞİLDİR"

Ekonomide dengeleri tekrar kurmanın vakit aldığı bir gerçektir. Bunun için sabırla ve kararlılıkla istihdam ve yatırım odağını kaybetmeden, ekonomimizi enflasyon belasından kurtaracak programları uyguluyoruz. Kazanımları korumak, kayıpları telafi etmek, hedeflerden kopmamasını sağlamak önceliklerimizin en başındadır. Ülkemizin en büyük gücü güven ve istikrar iklimini muhafaza etmesidir. Mayıs ayı seçiminde bu hakikati milletimize anlattık, ikna ettik ve desteğini aldık. Yaşananlar ne kadar haklı olduğumuzu ispat etti. Belediye başkanlığı seçiminde de yapacağımız işte budur. Hükümetteki istikrarı, muhalefetin elinde bizar olan belediyelere de teşmil ederek şehirlerimizin kalkınmasını hızlandırmak istediğimizi herkese anlatacağız. Bu partide şahsım dahil hiç kimse layüsel değildir. Belediye başkan adaylarımızı bu yaklaşımla belirleyeceğiz. Diğer partilerde yaşanan rezillikler AK Parti'nin kapısından içeri giremez. Partimize, partimizin kuruluş ilkelerine dört elle sarılmamız gerekiyor. Uzun iktidar yıllarını bizi bozmadığını milletimize göstereceğiz. Amacımız 31 Mart'ta 30'u büyükşehir, 51'i il olmak üzere ülkemizdeki 1393 belediyenin tamamına yakının AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak kazanmaktır. Bu hedef doğrultusunda 'sen', 'ben' yok, 'biz' varız. Seçim sonuçları belli olana kadar gece gündüz demeden çalışmaya var mıyız? En küçük rehavete, zaafa, fitneye izin vermeden neticeye ulaşacağız.