Erkan Kamat'ın başkanlığa seçilmesinin ardından ne Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden, ne de Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Bursaspor'a hiçbir destek yoktu.

Transfer tahtası açılamadı.

İkinci yarı öncesinde hem Büyükşehir'den hem de BTSO'dan saman alevi gibi destekler geldi. Hepsi o kadar. Maaşlar ve taksitler ödenebilmişti Adana Demirspor maçı öncesinde.

Para olmayınca ne tahta açılabildi, ne de transfer yapılabildi.

Birde kader birliği arkadaşlarına ve Bursaspor'un alt yapısına ihanet eden ismi malum kişi sonrasında, ikinci yarıda arzulanan sonuçlar maalesef gelmedi.

Dün çok ilginç bir gelişme yaşandı Bursaspor camiası içerisinde. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, önce Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ne giderek futbolculara tatlı ikram etti.

Alinur Aktaş başkan daha sonra Frutti Extra Bursaspor Basketbol takımının antrenmanına giderek sporcularla bir araya geldi ve onlara da tatlı ikram etti.

Hani içimden 'daha önce neredeydiniz' diye geçirdim.

Keşke daha önce bu takımın yanında dursaydınız. Belki bugün daha değişik yerlerde olurduk.

BAŞKAN KAMAT LÜTFEN KONUŞ

Bursaspor'da başkan Erkan Kamat başkanlık beratını aldığı gün kulübün mali yapısıyla ilgili detaylı açıklamalar yapacağını açıklamıştı. Nedense aradan geçen aylara karşın başkan Erkan Kamat hiç bir açıklama yapmadı.

Geçtiğimiz günlerde Bursaspor'da elektrik şartellerinin kapatılmasıyla ilgili bir sorun yaşandı. Bütün Bursa çalkalanıyor ama başkan Erkan Kamat nedense sanki Japon mafyası Yakuzalar gibi suskunluk yasasına uymuş. Ağzını bıçak açmıyor. İlaç diye bir söz duyabilmek mümkün değil.

Gerçekten çıkıp, Bursaspor'un transfer tahtası niçin açılamadı, kimler kulübün yanında oluyor. Kimler köstek oluyor herkes bunları artık öğrenmek istiyor.

COVİD NASIL BULAŞTI

Bursa'da covid'in tavan yaptığı, hastanelerin ağzına kadar dolu olduğu dönemlerde bile Bursaspor'da bu kadar çok karantinada olan futbolcu, teknik kadro ve personelden isimler olmamıştı. Sadece sezon başı Serdar Özkan'ı duymuştuk. Sonrasında Aykut ismi geçti.

Sonra Giresunspor ile kritik bir maç oynanacakken takımda covid salgını başladı. Bu salgının nedeni neydi. Kim takımı böyle hasta etti öğrenmeyi çok isterdim.

Ne hikmetse Bursaspor, Antalya'dan Bursa'ya dönmesinin ardından Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nin kapıları biz basın mensuplarına bir anda kapatıldı. Bize yasak ise kimler tesise alındı ve hastalığı oyuncularımıza bulaştırdı benim gibi herkes merak ediyor.

TAKIM OLMAK ÖNEMLİ

Dün eşimin sağlık işleri nedeniyle doktor randevusuna giderken, geldikten sonra ise üç karşılaşmayı izledim. Ancak şu bir gerçek, milyonlarca lira harcayarak transferler yapanlar paralarını sokağa saçmışlar. Adana Demirspor, gitmek isteyen Mehmet Akyüz'e bile sarılmış. Yakında Volkan Şen de takıma dönerse şaşırmam.

Bu kadar çok transfere karşın, ne Altay, ne de Adana Demirspor takım olamamış. İnanın bu sezonki ilk galibiyetine, ancak bir yıl sonra ulaşabilen Eskişehirspor seyrettiklerim içerisinde gerçekten takım gibi mücadele etti.