Adana Demir maçını kazandığımız zaman lig bitmemişti.

Altınordu maçını kaybettik diye de lig bitmedi. Lig devam ediyor.

15 maç 45 puan var. Her maçı kazanamaz, kaybedemezsin. İyi de oynayacaksın, kötü maçlarda geçecek. İkinci yarının ilk 2 maçında ikisini de tattık. Altınordu maçı, ADS maçından zor geçecek diye hafta boyunca anlatmaya çalıştım. Bunun belli gerekçeleri vardı ve haklı çıkmak beni üzüyor.

Furkan Emre ve Emirhan'ın olmaması bizim defanstan oyun kurma planımızı tamamen ortadan kaldırdı. Hücumda maç özelinde etki bırakmasını beklediğim Burak Kapacak aldığı her topta basit oynamak yerine oyunu süslemeye kalkışınca maalesef çok fazla boş koşu yapmak zorunda kaldı takım.

Nitekim 65. dakika sonrası orta alan düştü, defans ve hücum arasında mesafe çok uzadı ve rakibin tam istediği o geniş alanları verdik.

Maç planı ilk yarı çok doğru işlerken, ikinci yarı takımın fiziken oyundan düşmesi, yedekten hamle şansımızın çok yetersiz olması ve giren oyuncuların da neredeyse hiç katkı vermemesi oyunda tutunmamızı çok zor hale getirdi.

Sosyal medya zehirlenmesini en yoğun yaşayan camia biz olabiliriz. Herkesin özgürce düşüncesini belirtme, takımı yorumlama hakkı elbette var. Bahsettiğim bu değil. Bizim sorunumuz adrenalin zirvede, saha içi aksiyonları fark etmeden ani yorumları çok sert yapmamız ile alakalı. Biri çıkıyor kuyuya bir taş atıyor ve biz o taşı çıkarmak yerine üzerine meteor yağdırıyoruz. Saha içi ne kadar sakin ve ayağı yere basan durumda olmak zorundaysa biz de camia olarak dışarıda aynı mantaliteyi sağlamak durumundayız.

Son kurşunu atıyoruz bu sene. Bu son kurşunu havaya sıkmayalım. Önümüzde ligin en zor maçlarından biri var. Giresun deplasmanına sakatlık ve ceza olmadan tam kadro gidiyor gibi duruyoruz.

Giresun deplasmanında izleyeceğimiz Bursaspor ilk 2 maçtan çok daha dirençli ve iyi olacağına ben adım gibi eminim.

ADS ve Altınordu maçından daha zor olmayacak. Oradan puan veya puanlar ile döneceğimizi düşünüyorum.

Bizleri 30 puana, hayallere inanmaya, sene başından beri gururlandırmaya devam eden bu çocuklar.

Bunu unutmayalım. Bundan sonra ne başarılara yürüyeceksek yine bu çocuklar ile yapacağız. İnanmaya, mücadeleye devam.