Düşenin dostu olmuyor.

Gerçekten atalarımız çok doğru söylemişler.

Bursaspor, Ali Ay’ın başkanlığından sonra inanılmaz bir düşüş yaşıyor.

Bunda en büyük etken kötü yönetimlerden çok bana göre Atatürk Stadı’nın, Millet Bahçesi yapacağız diyerek yerle bir edilmesi oldu.

Hani atalarımızın bir başka sözü daha vardır, herkes hatırlar;

“Batan gemiyi önce fareler terk eder” diyerek.

Bursaspor gemisini batırıyor.

Takımın içerisinde, pavyonlarda sabahlayanlar, sahada terini akıtmayanlar, görev yapmaktan kaçanlar birer birer gemiyi terk etmeye başladı.

Gerçekten yazımın başlığında olduğu gibi, “Defolu olan” futbolcular birer birer takımdan kaçıyor.

Dün akşam sözüm ona kaptan Burak Altıparmak veda mesajı yayınladı.

Bugün de ekip lideri Emir Adanur’un Altınordu’ya kucak dolusu bonservis parası ödediği ve son haftalarda sorumluluk almamak için kaleye dahi geçmeyen İzmirli Erhan Erentürk’te lisansını tek taraflı fes ettirdi.

Aslında Türkiye Futbol Federasyonu'nun, kulüplerin canını çok yakan ve futbolcuların, kolay bir şekilde kulüpten ayrılmalarını tek taraflı fesih olayını önleyecek kararlar alması gerekiyor.

Yoksa böyle devam ederse, menajerler para kazanmak için sürekli küçük takımların başlarına iş çıkartırlar. Sonrasında inanın Türkiye’de kulüplerin kapılarına çok yakın zamanda kilitler vurulmaya başlar. Benden söylemesi.

Zaten TFF’nin gücü alt liglerdeki takımlara yetiyor.

Üst ligde inanılmaz borç batağında olan kulüpler, sözüm ona ayrılan bütçelerinin çok çok üzerinde harcama yapıyor. Hala ses seda çıkartamıyor.

TFF, alt liglerdeki kulüpler ile ilgili aldığı kararları cesurca Süper Lig’de de uygularsa o zaman Türk Futbolu inanın kalkınmaya başlar.

HERŞEY PARA DEĞİL

Bursaspor U 15 Takımı, Fenerbahçe’ye 2-1 yenilerek Türkiye ikincisi oldu.

Maalesef Türkiye’de hiçbir kanal, Türk futbolunun geleceği olan alt yapı maçlarını yayınlamadı.

Oysa Bursaspor yönetimi 25 bin TL talep etmemiş olsaydı, söylendiği gibi üç kadın hakemimizin yönettiği ve büyük eleştirilere hedef olan karşılaşmayı tüm Türkiye izlemiş olurdu.

Ne oldu.

Hakemlerin her zaman olduğu gibi büyük takım sevdaları sonrasında, maalesef 2.Lige düşen Bursaspor’a hakemlerde acımadı. Kötü yönetim ve sonuçta alınan 2-1’lik yenilgi.

Aslında MHK’nın Türkiye’nin şampiyonunun belli olacağı bu karşılaşmaya FIFA Kokartlı hakemlerden birini ataması daha doğru olurdu. Ama yapmadılar.

Bugün oynanacak olan U 14 finalinde de pek ayrı bir şey olacağını zannetmiyorum.

Nasılsa hiç kimse maçı yayınlamıyor,

Hakemler maçı istedikleri gibi yönetecekler.

Ligin bir başka semt takımını daha şampiyon yapacaklardır.