MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısına ilişkin basın toplantısına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Yerel seçimlere heyecanla hazırlanıyoruz. İl ve ilçe kongrelerimizi sukunet, kardeşlik ve yüksek bir katılım eşliğinde gerçekleştiriyoruz.

MHP olarak ne yaptığımızı biliyoruz. Cumhur ittifakı olarak yeni projelerimizle gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz. MHP başında sonunda önünde arkasında milletin olmadığı hiçbir irtibat ağının bugüne kadar yanında olmamış bundan sonra da olması düşünülemez.

MHP KURULTAYI 17 MART'TA

MHP Kurultayını 17 Mart'ta yapacak. Kongre takvimimizi ele aldık. 

Soğuk ve yağışlı hava geliyor! Tarih verildi Soğuk ve yağışlı hava geliyor! Tarih verildi

Muradımız Türkiye ve Türk milletine hizmet etmektir.

Ülkemizde ve dünyada huzur istiyoruz. Pergelin sabit ayağını Ankara'ya koyuyor, hareketli ayağı ile de muhterif zaman dilimlerinde ve 360 derecelik bir açı ile dünyayı tarıyor ve takip ediyoruz. 

Tarihini tanımayan ve tarih şuurunu taşuımayan milletler hafıza ve idraklerini daha kötüsü de istikbal iradelerini kaybetmye mahkumdur. 

MYK'da olağan kurultay ve seçim takvimlerimizi ele aldık.

Siyasetteki maksadımız gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Hizmet edenin himmet göreceğini de gayet iyi bilmekteyiz. 

Haklı mücadelemizi diri tutmanın gayretindeyiz.

Göç sorunundan, ekonomik cepheleşmeye, İslamofobi salgınından ırkçı ve şovenizm hastalığına varıncaya kadar risk ve tehditler dünya genelinde artmıştır. 

Dünyayı takip ediyoruz ve bunu yapmanın zorunlu olduğunu biliyoruz. Biz Türkiye sevdalısı cesur yürekleriz. Göz kamaştıran bir memleketin miraşçılara olarak bölgesel vizyonumuzu kapatmaya hakkımız olmadığına inananlarız. İnkar bir vebaldir. Varacağı yer ihanettir.

Tarihini tanımayan milletler, istikbalini kaybetmeye mahkumdur. 

Türkiye'mizin karşı karşıya olduğu tehlikeleri değerlendirmek, ilkesel politikamızla çelişmeyen çözümler üretmektir.

"MHP'NİN DURUŞU KIZILELMA DURUŞUDUR"

Türkiye'nin her meselesi bizim de meselemizdir. Bizim sırça köşklerle işimiz olmaz, olmayacaktır. Çıkar hesabı yapmamız, kulislerin oyuncağı olmamız akıl karı değildir. MHP'nin duruşu kızılelma duruşudur.

(6 Şubat depremleri) Depremzede vatandaşlarımızın aç ve açıkta kalmaması sağlanmıştır.

Görmeyen, göremeyenler yok saysa da TC her alanda yükseliş kulvarındadır. Bir zamanlar alnındaki güneş söndü sanılan Türkiye bugün elinde dev bir meşaleyle ayaktadır.

BAHÇELİ'DEN CHP'YE SERT SÖZLER

Bunların demokrasi anlayışı dayatmaları sineye çekmeye hizmet etmektir. CHP'nin 100 yıl önceki CHP'yele en ufak benzerliği kalmamıştır. Bölücüler baş tacı yapılmıştır. CHP demek kutuplaşma demektir. Şimdi birbirlerine düşmüş durumdalar. Allah bu ülkeyi zillet ittifakından korumuştur. Yine birbirlerinin kapılarına yüz sürmeleri bir siyaset gerçekliğidir. Milletimiz önce 14 Mayıs'ta sonra 28 Mayıs'ta zillete evet dememiştir. Cani gönülden inanıyorum ki 31 Mart 2024 tarihinde de kabul etmeyecektir.

Unutulmamalıdır ki bir kere zillete düşen kurtulamaz. Kılıçdaroğlu'nun Gazi Meclisi karalaması, terörle iş birliği yapması işin özünde bir zillettir. Türkiye Cumhuriyeti muhteşem mücadeleyle kurulmuştur. Elde yok avuç da yoktu. Askerlerimizin ayağına giyeceği doğru düzgün ayakkabısı yoktu... 

Bizim verilecek bir karış toprağımız yoktur. 16 Eylül 2023 tarihinde tespit edilen terör hedefleri isabetle etkisiz edilmiştir. 

SEZGİN TANRIKULU'NA TEPKİ

TSK'ya saldıran bu alçak milletvekilinin ağzı düşman ağzı. Vatansız ve bayraksızların TBMM'de yeri yoktur. Bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmelidir, mahkeme yolu açılmalıdır. HDP'yle ilgili kapatma davası hala sürüncemededir. AYM neyi bekliyor? Böylesi bir kepazeliği hukukun üstünlüğüyle açıklamak mümkün müdür? Türkiye'de terör hukuku hiçbir zaman geçerli olmamıştır.

Biz adalet istiyoruz, hemen istiyoruz. AYM'nin görevini derhal yapmasını bekliyoruz. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. 

Feriştahı gelse duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz, hiçbir zaman da boyun eğmeyeceğiz.

"ERMENİSTAN ATEŞLE OYNAMAKTAN VAZGEÇMELİ"

ABD'nin Ermenistan ile ortak tatbikatı bölge huzuruna kastetmektir. Karabağ Türk'ün yurdudur. Ermenistan aklını başına almalı, ateşle oymaktan vazgeçmelidir. Her provokasyonun ağır sonuçları olacaktır. Soydaşlarımız yalnız değildir. 

BAHÇELİ'DEN AP RAPORUNA TEPKİ

AB'nin Türkiye'yi üye kabul etme niyeti yok. Bürüksel oradaysa Ankara buradadır. Katılım sürecine artık kim katılıyorsa katılsın, hepsi onların olsun. Sabah akşam katılım çeteresi tutsunlar. AB'nin kirli kindar ve tarihi hesaplarla açıklamamış defteri ister tek taraflı ister çift taraflı kapatılmalıdır. AB müzakere defteri kapatılmalıdır. 

İYİ PARTİ'YE İTTİFAK KAPILARINI KAPATTI

Mahallede komşuya verilecek ev olmadığı anlaşılmıştır.