Galip Sakder başkanlığındaki Divan Başkanlık Kurulu gerçekten son yıllarda hepimizin aklından geçenleri tek tek gerçekleştirmesini büyük bir mutlulukla izliyorum.

Galip Sakder, Levent Batur, Mehmet Galip Toplan, Yücel Akgün ve Haluk Hısımcıl'dan oluşan Divan Başkanlık Kurulu, ilk toplantıda eski kaptanlarımızdan Beyhan Çalışkan'ın konuşmasından sonra harekete geçti.

Kaptan Beyhan Çalışkan, iş başına gelen yönetimlerin, kendilerinden futbol aklı olarak hiç yararlanmadıklarını eleştirmiş ve Bursaspor'da oynayan tüm futbolcuların her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söylemişti.

Bu sözler, Divan Başkanlık Kurulu'nu harekete geçirdi.

İlk önce Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler'in de katıldığı eski kaptanlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Burada çok açıklanmasa da önemli adımlar atıldı.

Ardından Divan Başkanlık Kurulu bir başka adımı Bursaspor formasını terleten ve aynı zamanda Divan Kurulu üyesi olan futbolcularla bir araya geldi.

İnanın bu hareketler çok güzel ve ayakta alkışlanacak güzellikte hamleler olarak geldi bana.

Sonrasında Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder'i aradım ve gelişmelerle ilgili istedim.

Galip Sakder, "Bursaspor için hepimiz taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Bu amaçla bu hamlelerimizi başlattık. Hiç kimsenin bir çıkar gözetmeden Bursaspor'a destek olmasını istiyoruz. Eski futbolcularımızla bir araya geldik. Bu görüşmeler sonrasında eski kaptanlarımızdan Sinan Bür'ün bakanlığında bir futbol komitesi oluşturduk. Divan olarak yeni seçimlerde başkanlığa aday olacak isimleri Merinos Atatürk Kültür Merkezi'ndeki büyük salonlarda hem divan kurulu üyeleri, hem de taraftarlarımıza açık olan bilgilendirme toplantıları yapmak istiyoruz. Divan olarak bir başka hedefimiz ise Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi'ne giderek oradaki arkadaşlarımızla bir araya gelmeyi planlıyoruz. Bir sonraki hamlemiz ise Futbol Hakemlerimiz olacak. Onlarla da bir araya gelerek yaşanan sıkıntıları en aza indirebilmek için girişimlerde bulunacağız" dedi.

Bu düşüncüler bile çok güzel.

Galip Sakder başkanlığındaki Divan Kurulu'nun bu girişimleri çok olumlu ve tüm üyeler ve Bursasporlular olarak bu kurulun yanında olarak destek vermemiz gerekiyor.

KADIN VOLEYBOLU VE BURSA

İnanın Büyükşehir Belediyespor ve Bursaspor'un kadın voleybol şubelerini kapatması sonrasında Bursa'da voleybolun yüzünü güldüren Nilüfer Belediyespor kalmıştı.

Onlar geçtiğimiz sezon Chalenge Kupasına katılma hakkını elde etmişti. İlk sınavını ise Ukrayna temsilcisi ile 23 Kasım'da Bursa'da iki maç oynayacaklar. Ancak bu sezon nedendir bilinmez kadrosunu dağıttı. Kadronun büyük bölümü yüksek tekliflerle Nilüfer'den kopup gittiler.

Bu sezon için yönetim pandemi nedeniyle ekonomik davrandı ve gençleşen bir kadro oluşturdu. Ancak genç kadro liglerde başarılı olamıyor. Nilüfer Belediyespor hem genç kadro, hem de sakatlıkların üst üste gelmesiyle sıkıntılı günler yaşıyor.

İlk 8 içerisinde olmasını istediğimiz Nilüfer Belediyespor maalesef düşme hattının içerisinde yer alıyor. Bu hafta sonu çok önemli bir PTT maçı oynayacak. Bu maç genç Nilüfer'in bir anlamda kaderini çizecek diyebilirim.

Bir de Mehmet Başyolcu kulüpteki menajerlik görevinden ayrıldığını ve oyuncu menajerliğine başladığını, sosyal medya hesabından duyurdu. Hem Nilüfer Belediyesi, hem de Mehmet Başyolcu'ya hayırlı olsun diliyorum.