Hani atalarımızın çok güzel bir sözü vardır, “Kurt gece ayazı yer ama yediği ayazı hiç unutmaz” diye.

Çok doğru ve güzel bir söz.

Günümüz şartları için adeta Bursaspor için söylenmiş bir söz.

Dost dediğin Trabzonspor’dan ilk kazığı yedik.

Emin Adanur gitmek için ısrar ettikleri için Karadeniz ekibine sattığı ve takımda oynama sözünü aldığı Taha Altıkardeş, Kerem Şen ve Batuhan Kör,satışından maalesef dost kazığı yedi.

Trabzonspor menajeri, başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun sözüne rağmen bu oyuncular kiralık olarak Bursaspor’a verilmeyerek adeta zayıflatılmasına göz yumuldu.

Sahi Trabzonspor bu futbolcuları Bursaspor’a kiralamadı. Kiralamadığı gibi forma şansı bile tanımadı.

Bursaspor, ligden düştü herhalde Trabzonspor’u yönetenler mutludur.

Gelelim en büyük dost kazığına. Kardeş takımımız şehidin emaneti dediğimiz, her maçın altıncı dakikasında tezahüratlar yapılan MKE Ankaragücü, Bursaspor düşmeme mücadelesi içerisinde olduğu ve rakipleriyle oynadığı her maçta adeta yenilmek için davetiye çıkarttı. Önce stoperinin ikramıyla Altınordu’ya yenildi. Dünde yedekleriyle çıktığı maçta Beypiliç Boluspor’a yenildi.

Yıllardır sıkıştıkları her dönemde oyuncu desteği verilen Royal Hastanesi Bandırmaspor’u Bursaspor ile oynarken hiç bu kadar hırslı görmemiştim. Düşme hattındaki rakiplere sahasında yenilen Bandırmaspor’dan da iyi bir kazık yemiş olduk. Demek ki iyilik yapmamak gerekirmiş. Yardım ettiğin insanlar, sen yere düştüğünde elini uzatıp seni kaldıracağına, bir tekme de o vuruyor.

Ne Bursasporlu futbolcular, ne de yeşil beyazlı renklere gönül veren taraftarlar bu üç takımı hiçbir zaman unutmamalılar.

Ama öyle, ama böyle gün gelir bizden oyuncu almak isterler. O zaman kapıları sürekli olarak onlara kapatmak gerekir.

Onun içinde, Bursaspor’u yönetmek için başkan ve yönetim seçerken, parasını kurtarmak için oyuncuları yok pahasına satacak isimlere şans tanımamalıyız.

Bursaspor’u kurtarmak için büyük çaba harcayan Ömer Furkan Banaz ve yönetim kurulu üyelerine Bandırma’da yapılan tepkileri görünce içim sızladı. Hiç suçu günahı olmayan insanlar hedef tahtasına döndü.

Yıllardır tanıdığım ve arkadaşım olan Selim Yolgeçen’in omuzuma dayanıp ağlaması, beni de ağlattı. Selim Yolgeçen’in ‘Kalbim sıkışıyor üzüntüden’ deyince çok korktum.

Hepimizin için yanıyor.

Tepkiler doğal.

Ama yanlış insanlara yapıldı.

Özlüce’ye İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne gelen taraftarların tepkisi. Sonrasında duyduğum silah sesi beni ürküttü.

Evet;

Sabaha kadar yatağımın içinde fır dönüp durdum üzüntümden.

Ancak sakin olmamız gerekiyor.

Lig bitti.

Çok acıdır ki şampiyonluktan sonra seçilen berbat yönetimlerin sorumsuzca harcamaları, giderek artan borçlar sonrasında bu günlere gelindi.

Şimdi şapkamızı öne koyup, Ömer Furkan Banaz yönetimine sahip çıkarak onlara destek vermek gerekiyor.

TFF 2. Lig’de yabancı oynamayacağı için, kiralıklardan sonra sözleşmesi devam edenler vardı,

Yabancı oyuncular ülkelerine dönmek için hazırlıklara başladılar.

En azından cumartesi günü sahada mücadele etmeyen yerli futbolcularında hem biletlerini hem de satışa koyacağımızı belirterek yol verip gönderelim.

Edenlerle yolumuza devam edelim.

Bizim sevdamız ancak öldüğümüzde biter.

Benim gibi tutkulu sevenlerle bu kulüp yoluna devam etmeli.

Bunun için de şimdiden önlem almak gerekir diye düşünüyorum.