3 Bant Bilardo alanında son iki dünya şampiyonun boy göstereceği FBN BILLIARDS CUP için nefesler tutuldu. Yarın yapılacak açılış öncesi turnuvaya katılacak bilardocular hazırlıklarını tamamladı.

Turnuvanın açılış günü öncesinde mikrofonumuza konuşan FBN Bilardo Kulübü sahibi iş adamı Fatih Korkmaz;”2023 son dünya şampiyonu Phuong Vinh Bao 4 gündür Bursa’da. Onunla birlikte 2022 Ferdi Dünya Şampiyonu Tayfun Taşdemir’in de boy göstereceği uluslararası bir turnuva düzenliyoruz. Böyle bir turnuva Bursa’da ilk defa oluyor. Bilardoseverler için güzel bir turnuva olacak. Aynı zamanda biz de FBN Bilardo Kulübü olarak Türkiye ve Avrupa Kulüpler Şampiyonuz bunun yanı sıra böyle turnuvalarda gerçekleştiriyoruz. Bilardoya dikkat çekerek insanların sevmesini hedefliyoruz.” dedi.

 

BURSA BİLARDOSUNA İVME KAZANDIRDIK

Bilardoda Bursa’nın potansiyelini de değerlendiren Korkmaz;” Kulübümüzde Dünya Gençler Şampiyonu Berkay Karakurt antrenörlük yapıyor. Bursa’da bilardoya ciddi bir ivme kazandırdık. Salonumuz dünya çapında en iyi salonlardan biri konumunda bulunuyor. Bilardo benim hobim, sanayiciyim. Aynı zamanda bilardoyu en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Federasyonla da ilişkilerimiz çok iyi. FBN Bilardo Kulübü de federasyon başkanının ricası üzerine kuruldu. 6 yıldır düzenli olarak yönetilebilen tek kulübüz. Her yıl da başarılarımızı arttırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bursa'da at hırsızı yakalandı Bursa'da at hırsızı yakalandı

BURSA’NIN YEMEKLERİ ÇOK GÜZEL

Mikrofonumuza konuşarak Bursa’yı son dünya şampiyonu Bao;”Öncelikle herkese merhabalar. Vietnamlı profesyonel bir oyuncuyum. 4 gündür Bursa’dayım ve güzel vakit geçiriyorum. Özellikle Fatih bey beni çok güzel ağırlıyor. Bursa’nın yemeklerini tatma fırsatı da buldum gayet güzeller. Burası çok güzel bir salon olmuş Bursa adına mutlu oldum.” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’DE EVİMDE GİBİYİM

Dünya şampiyonluğunu geçtiğimiz yıl Ankara’da düzenlenen turnuvada kazanan ve Türkiye’nin kendisi için önemli olduğunu söyleyen Bao;”Çok Türk arkadaşım vardı. Tabi turnuvayı kazandıktan sonra bu sayı arttı. Bireysel sponsorum olan Gürhan Kabak ve Fatih Korkmaz’ın destekleriyle Türkiye’de oynadığım her maçta evimde gibi hissediyorum, çok keyif alıyorum bu yüzden Türkiye’de evimde gibiyim artık.” dedi.

 

Aynı zamanda ropörtaj sonrası BTSO Başkanı ve TFF Başkan Vekili İbrahim Burkay’la da telefonda kısa bir sohbet gerçekleştiren Bao, Burkay’ın başarı dileklerine teşekkürleriyle cevap verdi.