Bursaspor, son yıllarda kulübü yöneten başkan ve yönetimlerinin yaptığı harcamalar sonrasında borç batağından kurtulamadı.

Her transfer tahtasının açılmasından sonra kulübün borcu nedense hep artarak devam etti.

Günümüze geldiğimizde Bursaspor’un borcu 1 milyon TL’yi geçti.

Ömer Furkan Banaz Başkanlığındaki Bursaspor Kulübü borç batağı içerisinde yüzerken maalesef kenti yönetenlerden tutun da sanayicilerine kadar kimseden büyük destek görmedi. Sadece taraftarlar forma alarak kulübünün yanında oldu.

Ara sıra yapılan her destek pansumandan öteye gitmedi.

Yani sorun bugüne kadar çözülmedi.

Başkanların sorumsuzca yaptıkları transferler, ödemedikleri taksitler sonrasında yaşanan sıkıntıyı Ömer Furkan Banaz ve yönetimi yaşıyor.

Bursa kenti ile birlikte Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bir elini atsa Bursaspor kulübü belki düzlüğe çıkabilme yolunda önemli adımlar atacak. Ama nedense kimse destek vermiyor Bursaspor yönetim kuruluna.

Oysa Bursaspor’u takip eden birisi olarak son dönemde hem futbolcu maaşları, hem taksitleri, hem de personelin maaşlarının günü güne ödendiğini görmek son yıllara baktığımda beni mutlu ediyor. İnanın son yılların en güvenilir yönetimi olarak da Ömer Furkan Banaz yönetimini görüyorum.

Benim görmem yeterli mi?.

Tabii ki yeterli değil.

Tüm Bursa’nın bu yönetime inanması şart.

Herkesin Bursaspor’un yanında olması gerekiyor.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, Futbol Okulu ve Altyapıdan Sorumlu yönetici Selim Yolgeçen çabaları, Eskimeyen Kramponlar Platformunun kurucusu Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Ahmet Aköz’ün girişimleri sonrasında, Bursaspor’da forma giyen efsanelerin unutulmayıp, çam sakızı çoban armağanı misali isimleri yazılı forma ile ödüllendirilmeleri gerçekten muhteşem bir etkinlik olarak hafızalarda kaldı.

Aslında bu etkinliği takip eden tek spor yazarı ve gazeteci olarak beni en çok etkileyen olaylardan bir tanesi, Bursa’nın bağrından çıkıp A Milli takımın başında A Milli Takıma kadar yükselip Wembley’e çıkan Sedat Özden’in sözleri olmuştu.

Efsane Kaptan Sedat Özden’in tüm Bursa’ya seslenirken, “Tüm Bursa’nın bu yönetime güvenmesi gerekiyor. Güzel işler yapıyorlar” sözleriydi.

O da Ömer Furkan Banaz yönetimine tüm Bursa’nın ona güvenip inanması gerektiğinin altını çizerken Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Bakan Vekili olan İbrahim Burkay’a seslenerek, “Bursa’da odaya kayıtlı tam 55 bin adet kuruluş var. Onlardan alınacak 50’şer bin lira sonrasında Bursaspor’un borcu kalmaz ve transfer tahtası açılarak hak ettiği yere çıkar” sözleri olmuştu.

İnşallah kaptan Sedat Özden’in bu seslenişine BTSO’nun yanı sıra tüm Bursa’yı yönetenler milletvekilleri parti ayırımı yapmadan Bursaspor’un yanında olurlar. 

BASKETBOL DA FİSKTÜR ÇEKİLDİ

Basketbol da Bursa’mızı üst liglerde mücadele veren takımlarımızın yeni sezon fisktürleri belli oldu.

İNG Basketbol Süper Ligi’ndeki Tofaş sahasında Onvo Büyükçekmece Basketbol’u konuk ederken, Frutti Extra Bursaspor ise deplasmanda Gaziantep Basketbol’a konuk olacak.

Kadınlar Süper Lig’de yer alan Bursa Uludağ Basketbol takımı ise sezona sahasında oynayacağı Hatayspor karşılaşmasıyla start verecek.

Basketbol 1.Ligi’nde yer alan Akran Gemlikspor ile Finalspor sezonu derbi ile açacaklar.

Bursa temsilcileri Akran Gemlik ile Finalspor’un Türkiye Kupası’ndaki grupları belli oldu.

İki Bursa takımının yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyespor ile Ankaragücü Mamak Belediyesi ile mücadele edecekler.