Son yıllarda pek göremediğimiz önemli bir vefa gününü yaşadım  Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde.

Sportif Direktörlüğe getirilen Deniz Kolgu’nun girişimleri sonrasında, Bursaspor’un efsaneleşmiş isimlerinden Mesut Şen, Ersal Altıparmak ve Nejat Biyediç’in isimleri tesislerdeki 1-2-3 nolu sahalara verilirken duygusal anlar yaşanmadı değil.

Mesut Şen’in eşi Nahide Şen ve oğlu Hakan Şen, Ersel Altıparmak’ın eşi Zülfiye Altıparmak ve Nejat Biyediç’in eşi Mirna ile kızı Anja Biyediç bu önemli günde Özlüce’deydi.

İşin en güzel yanı ise Bursaspor Divan Kurulu Bakanı Galip Sakder ve yönetim kurulunun Teknik Direktör Tamer Tuna ve Sportif Direktörü Deniz Kolgu’yu ziyaretlerinde bu törenin gerçekleştirilmesi de çok anlamlı oldu.

Divan Kurulu’nun yanı sıra Bursaspor Kulübü Başkanı Hayrettin Gülgüler ile yeşil beyazlı yöneticiler bu törende katılması gerçekten ‘Vefa’ açısından çok önemliydi. Başkan Hayrettin Gülgüler ise, “Alt yapıdan gelen futbolcularımız sahalara çıkarken, efsanelerle karılaşması çok güzeldi bir olay olduğunu düşündük. Kulübümüzün gerçek efsaneleri anmak istedik” diye konuştu..

Kısa kısa konuşmalar yaptı efsane futbolcularımızın eşleri. Hepsi duygusaldı. Ağlamamak için kendilerini sıktılar. Kelimeler boğazlarında düğümlendi ve hepsinin ortak düşüncesi, “Unutulmamaları ve isimlerinin sahalara verilmesi çok güzel. Teşekkür ediyoruz. Hepsinin ruhu şad olsun” dediler.

Daha sonra üç saha ayrı ayrı tek tek dolaşıldı. Aileler eşlerinin isimlerinin verildiği sahaların girişinde anı fotoğrafları çektirdiler.

TAMER TUNA’DAN

TRANSFER TİYOLAR

Bursaspor teknik direktörü Tamer Tuna, tören sonrası basın mensuplarının karşısına çıktı ve soruları içtenlikle cevapladı.

Aslında bugün sosyal medyada atılan bir tweet ve altına yapılan olumsuz yorumlar tüm medya mensuplarının dikkatini çekmiş ve Tamer Tuna’ya Tim Matavz ve Massimo Bruno’nun maçlara girmek istemedikleri yolundaki bu yorum soruldu.

Tamer Tuna’nın cevabı gerçekten ibretlikti.

Tuna, “Tim Matavz ile Massimo Bruno’nun hastalık durumu vardı. Hatta testlerinin negatif çıkması sonrasında iki oyuncuda bizimle Antep’e gelmek için ısrar ettiler. Ancak biz bunu kabul etmedik. İki oyuncumuzu da evlerinde karantinaya aldık. Yani kadroda iki isim de yoktu. Sonra Tim’e izin verdik. Ülkesine gitti ve buraya çok iyi durumda geldi” diye yanıtladı.

İsmail Çokçalış ve Emirhan Aydoğan konularıyla ilgili Tamer Tuna’nın yorumu olayların kendisinden önce geliştiğini, ancak yönetimin onların sözleşmelerinde çok iyi iyileştirmeler yaptığının, alt yapıdan çıkışta sporcu ve ailelerinin aidiyet duygularının da önemli olduğunun altını çizdi.

Transferlerle ilgili sorular üst üste gelince Tamer Tuna, “Biliyorsunuz, transfer yapsanız bile Adanaspor maçında oynatamayacağız. Ama önümüzdeki hafta içerisinde 4-5 oyuncu düşünüyoruz. Defansa, ofansa ve forvete takviyeler olacak. Benimde görüştüğüm isimler var. İstanbul’da oynayacağımız Adanaspor maçıyla birlikte Bursaspor olarak farkımızı sahaya koyacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Tamer Tuna, Bursaspor olarak kentte yaşayan herkesin maddi ve manevi desteklerine ihtiyaçları olduklarını, herkesin başarının gelebilmesi için takımın etrafında kenetlenmesini istedi.