Bursaspor camiası olarak hareketli ama Bursaspor'a yakışan bir kongreyi geride bıraktık.

Timsah Arena'da gerçekleştirilen Bursaspor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu için sabah erken saatlerde yerimizi aldık. Biz basın mensupları için oldukça uzun bir gün oldu. İşimiz bittiğinde saatler gece yarısını çoktan geçiyorken stadyumdan ancak ayrılabildik.

70'e yakın medya mensubunun yer aldığı kongrede Bursaspor Kulübü'nün büyüklüğü bir kez daha ispatlandı diyebilirim.

Kürsüde konuşma yapan başkan adaylarının önünde neredeyse mikrofon koymaya yer yoktu.

Genel kurul üyeleri gerek pandemi, gerekse de çalışma saatleri uymadığı için tek oturumlu kongreye ancak 1500 kişi ile katılım sağlayabildi. Benim için kongrenin en akılda kalan kısmı, Bursaspor Kulübü Başkan Adaylarının ortak bir dilekçe ile divan kuruluna yaptığı başvuru sonrası Bursaspor Kulübü'nde daha önce yöneticilik görevlerinde bulunmuş olan Hasan Gülayan'ın özel aracı ile Timsah Arena'ya gelip oy kullanması oldu.

Rahatsızlığı bulunan ve aracından inmeden oy kullanan Hasan Gülayan'ın bu davranışı umarım tüm Bursaspor sevdalılarına örnek olmuştur.

Yine benim için önemli olan diğer bir kısım ise eski patronum sevgili Murat Yanıklar ile Bursaspor konuşmaya başlasanız bir oturuşta günün 24 saatinin yetmeyeceği Tarkan Öge abimin kongre üyeliklerinin düşmesi oldu.

Bursaspor Kulübü Derneği Kongre Üyesi olan 427 üyenin üyeliği aidatları ödemedikleri için düşürüldü. Murat Yanıklar ve Tarkan Öge'nin aidat ödememe gibi bir durumları tabii ki yok. Ben iki değerli ismin de camianın içinde bulunduğu duruma bir tepki olarak bu kararı aldıklarını düşünüyorum.

Bursaspor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda benim de kişilik olarak çok sevdiğim kardeşim Burak Korkmaz verdiği öneriyle başka takım taraftarı ve kongre üyesi olan isimlerin kulüpten ihraç edilmeleri için divana dilekçe verdi.

Bu dilekçe ile birlikte ilk olarak aklımıza gelen Bursa milletvekilleri İYİ Partili İsmail Tatlıoğlu, AK Partili Atilla Ödünç ve CHP'li Yüksel Özkan'ın sicil kurulu tarafından üyelikten atılmalarının önü açılmış oldu.

Burak Korkmaz'ın verdiği öneriye diyecek tek söz ise "Bursaspor, Bursasporlularındır!"

Fatih Öğreten abimizin konuşmasını ise dinlemenizi tavsiye ederim. İzleyemediyseniz eğer eski yönetimlerin ve başkanları vaatleriyle ilgili "Bıktık" derken "Bu bir şehir sevdasıdır, başka sevdalara benzemez!" ifadeleri tüyleri diken diken etmeye yetecek cinstendi.

Oy sayma işlemine eleştiriyi herkes yaptı bu nedenle bu kısmı atlayarak sonuca odaklanmak istiyorum.

Benim vardığım sonuca göre ego ve güvensizlik kaybederken, alçak gönüllülük ve gerçekçi vaatler ise seçimi kazandı.

Suskun Başkan olarak anılan Erkan Kamat'ın tüm sezon boyunca susup kongreden iki gün önce açıklamalarda bulunması kimseyi tatmin etmedi.

İlk beş sandıkta istediği oy sayısına ulaşamayan Erkan Kamat'ın artık altıncı sandıkta mağlubiyeti açıkça belli olmuştu.

Neredeyse Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaşta Bursaspor'un gizli Başkanı olan Emin Adanur'u tebrik ediyorum. Bursaspor için çok önemli bir kongrenin ardından beyaz bir sayfa açarak birlik mesajları verdi.

Camianın ortak bir noktada buluştuğu güven ortamının sürmesini diliyorum. Emin Adanur - Hayrettin Gülgüler yönetimin kısa zaman içinde yapmaya hazırlandıkları çok şeyler var.

Şimdi ihtiyacımız olan şey biraz sabır ve güven ortamının devam etmesi...