SON DAKİKA
Hava Durumu

Emekliye ek maaş Mart ayında ödenecek

Emekliler ekonomik krizin en cefakar kesimi oldu. 5500 TL'den başlayan emekli maaşı alan vatandaşlara devlet eli uzanıyor. Cefakar emeklinin yüzü Mart ayında gülecek. Ek maaş ödemesi geliyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2023 18:16
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2023 18:21
https://www.lifebursa.com
Emekliye ek maaş Mart ayında ödenecek

Milyonlarca emekli vatandaş ekonomik kriz nedeniyle zor günler geçiriyor. Ocak ayında emekli maaşlarına %30 zam yapıldı aynı zamanda en düşük emekli maaşı da 5.500 TL oldu. Ancak bu emekli için yeterli gelmedi. Çünkü her geçen gün artan Hayat pahalılığı Ve tabii ki de fahiş kiralar nedeniyle emekliler zor günler geçiriyor. Milyonlarca emekli vatandaş aldıkları Maaşlar nedeniyle açlık sınırının altında yaşamaya mahkum oluyor. Ekonomik krizin cefasını çeken emeklilere devletten güzel Haber Geldi. Mart ayında ek maaş ödemesi yapılacak.

SSK BAĞ-KUR ve memur emeklisi fark etmez. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek ödeme duyurusu geldi. Emekliler Mart ayında ek maaş ödemesi alacak. Hayat pahalılığı nedeniyle zor günler geçiren emeklilere devletten destek ödemesi verilecek. Mart ayında ek maaş ödemesi hesaplara geçecek. En az 1300 TL maaş zammı alacak olan emekliler aynı zamanda bayram ikramiyesi müjdesini de alacak. Devlet yetkilileri emekliye ek maaş ödemesi konusunda önemli açıklama yaptı.

MART AYINDA EMEKLİ İHYA OLACAK

Emekliler, Her 6 ayda bir enflasyon oranında zam alıyor. Son olarak Ocak ayında emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla en düşük emekli maaşı ise 5.500 TL olarak belirlenmişti. Emekliye zamlı maaşları ocak ayından itibaren yatırılmaya başlandı. Ara zam tarihi ise Temmuz ayı olarak belirlendi. Yine 6 aylık enflasyon verileri doğrultusunda Temmuz ayında da emekli maaşlarında ciddi bir artış olacak. Ancak bunun öncesinde devletten emekliye önemli bir müjdeli haber daha geldi. Emekli maaşlarına bir ara zamda Mart ayında yapılacak.

1300 TL İNTİBAK ZAMMI GELMESİ BEKLENİYOR

Mart ayında yapılacak olan ara zam 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşları ilgilendiriyor. Türkiye Emekliler Derneği 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşların gelir adaletsizliğinin düzeltilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı. 2000 yılı sonra emekli olanların maaşlarına 1.300 TL tutarında zam yapılması durumunda aradaki gelir eşitsizliği ortadan kalkmış olacak. Bu durumun Mart ayında gündeme gelmesi ve yasalaşması bekleniyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi bu ödemeden yararlanacak.

SEÇİM ÖNCESİ YENİ HAZIRLIK

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından refah payı ve taban aylık düzenlemesi hayata geçirilerek gerekli iyileştirmeler sağlandı!

YÜZDE 15 ORANINDA YENİ ZAM

Ortaya atılan iddialara göre; memur ve emekli maaşları için hükümet, seçim öncesinde yeni yüzde 15 oranında bir zam daha uygulayacak ancak, konuyla ilgili olarak yetkili mercilerden resmi bir açıklama bulunmuyor!

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ZAMMI BELLİ OLACAK

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği diğer bir Müjdeli Haber ise emekli bayram ikramiyesi zammı. Mevcut durumda 1100 TL olarak ödenen Bayram ikramiyesinin Bu yıl artması bekleniyor. Bayram ikramiyesine zam haberleri yavaş yavaş Ankara kulislerinde de yayılmaya başladı. Kulislerde dolaşan bilgilere göre her bayram öncesi ödenecek ikramiye miktarı 1100 TL'den 2500 TL'ye çıkacak. Yani 2023 yılı için toplam verilecek Bayram ikramiyesinin en az 5.000 TL olması bekleniyor. Konuyla ilgili kesin açıklamanın ise ilerleyen günlerde hükümet yetkilileri tarafından yapılması bekleniyor.

Kaynak/Tümhaberler

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.