Faiz kararı sonrası kredi kartı faizlerinde değişim! Faiz kararı sonrası kredi kartı faizlerinde değişim!

Memiş, yüksek fiyatlardan alım yapan yatırımcılara yönelik olarak da "manipülasyon yapıyorlar, makasları açtılar" şeklinde uyarıda bulundu.

Özellikle borsa tarafında önerilerde bulunduğunu ve 4400 seviyesine geri çekilme yaşandığını, bu seviyeden giriş yapanlarla birlikte 6000 seviyesine kadar beklenmesi gerektiğini belirtti. Borsada 5000 seviyesine kadar yükselişler görüldüğünü ve Mehmet Şimşek'in etkisinin bu yükselişlerde olduğunu vurguladı.

Ayrıca, bu yıl borsa ve dövizin birlikte yükseleceği uyarısında bulunan Memiş, resmi kurla piyasalar arasındaki farkın kapanmış olduğunu söyledi.

İsimlerin açıklanması ve piyasaların beklentilerinin gerçekleşmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Memiş, özellikle Ömer Bolat'ın Ticaret Bakanlığı'na atanmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Mehmet Şimşek'in açıklamalarına odaklanmanın önemli olduğunu ve faizler, kredi muslukları gibi konularda bilgilendirmeler yapacağını söyledi. Kısa vadede iyimserliklere kapılmamak gerektiğini vurgulayan Memiş, rehavete kapılmamak ve dövizle altınla borçlanmamak konusunda uyarıda bulundu.

Önümüzdeki hafta borsada yükselişler ve döviz kurlarında düşüşler beklediğini belirten Memiş, fırsatların geçici olduğunu ve önemli olanın orta ve uzun vadeli politikalar olduğunu sözlerine ekledi.