Birleşmiş Milletler (BM) Zirvesi kapsamında ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve Spacw X'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ı makamında kabul etti. Musk, görüşmeye oğlu ile geldi. Görüşme New York'taki Türk Evi'nde gerçekleştirildi.

MUSK, GÖRÜŞMEYE KUCAĞINDA OĞLU İLE GELDİ

BM 78. Genel Kurulu için New York'a giden Erdoğan'ın programında Elon Musk ile de görüşme vardı. Türkevi'nde yapılan görüşmeye 2 yaşındaki Exa Dark Siderael isimli oğlu ile gelen Musk, Türkiye'de yapmayı planladığı yatırımlardan söz etti. Erdoğan ise görüşme sonrasında Musk'a kendi kitabını hediye etti.

cumhurbaskani-erdogan-new-york-taki-turkevi-nde-16340904-229-m.jpg

Bakan Yerlikaya duyurdu! Türkiye genelinde büyük operasyon Bakan Yerlikaya duyurdu! Türkiye genelinde büyük operasyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 Eylül tarihine kadar ABD'de bazı temaslar gerçekleştirecek. İş dünyası temsilcileri, düşünce kuruluşlarının yetkilileri ve Amerikan toplumunun farklı kesimlerinden oluşan kanaat önderlerinin yer alacağı etkinliklere katılacak.

cumhurbaskani-erdogan-new-york-taki-turkevi-nde-16340904-1063-m.jpg

Pazartesi günü Cezayir Devlet Başkanı Abdülmecid Tebbun ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüşecek olan Erdoğan, 19 Eylül tarihinde ise BM Genel Kurulu'na hitap edecek.