Vatandaşlar 'Emekli ikramiyesi ne kadar? Cumhuriyet İkramiyesi ne kadar verilecek?'  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün'den güzel haber geldi.

EMEKLİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ! EN AZ 10 BİN TL...

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla emeklilere 5 bin liralık ikramiye verileceği yönündeki haberlere değinerek bekledikleri rakamları duyurdu. Emekli ikramiyelerinin en az 10 bin TL olması gerektiğini vurgulayan Ergün, şunları söyledi:

Faiz kararı sonrası kredi kartı faizlerinde değişim! Faiz kararı sonrası kredi kartı faizlerinde değişim!

"Aylıklara artışın yanında bayram ikramiyeleri de artırılmalı. Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısıyla emeklilere verileceği konuşulan 5 bin liralık ikramiye de ek bir gelir sağlaması açısından önemli. Fakat 5 bin liralık ikramiye ne Cumhuriyetimize yakışacak ne de emeklimizi mutlu edebilecek düzeyde. Cumhuriyet İkramiyesi en az 10 bin lira olmalıdır.

yeni-projhghge.jpg

Emeklilerimiz, hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaları dikkate alarak ekim ayında zamlı aylık almayı bekliyor. Buna karşın, zammın kasım ve aralık ayında yapılacağı yönündeki iddialar emeklilerde derin bir kaygı ve tepkiye yol açıyor. Ekim ayında Meclis'in ilk gündem maddesi emeklilere zam olmalı. Çünkü milyonlarca emeklinin dayanacak gücü kalmadı.