Bursaspor Kulübünün Erkan Körüstan ile başlayan ve Ali AY ile tavan yapan borç yükünü yedi düvel artık bilmektedir.Mevcut durum içerisinde cesaret gösterip başkanlığa aday olan kim var ise bu yönden takdiri hak etmektedir.Ancak genel kurul öncesinde hiçbir adaya dikensiz gül bahçesi vaad edilmemiştir. Ortada olan sıkıntılar veya yaşanabilecek olumsuzluklar en başından bu yana açıkca belliydi. Aday olan kişiler de bu durumu bilerek ve neticelerini kabul ederek seçime girmişlerdir.

FOTOĞRAF OLAYI

Bursaspor kulübü omurgası, kişiliği olan bir kulüptür. Kurulduğu tarihten bu yana sergilediği boyun eğmez tavır ile de bunu tüm ülkeye kabul ettirmiştir. Bu kulübün kırmızı çizgileri vardır. Başkanlık makamı ve kişiler geçicidir.Başkanlık yaptıkları makamın kurumsal kimliğine ve kırmızı çizgilerine bağlı hareket etmek zorundadırlar. Bu konuda kişisel inisiyatif kullanmaya da hakları yoktur.

Futbol taraftarının hafızası çok kuvvetlidir. Yıllar sonrasında bile Bursaspor taraftarının önünüze getirebileceği bir fotoğraf verdiniz ve 2 Milyon için bu taraftarın boynuna bir ömür boyu SANCAK fotoğrafı astınız. Niyetiniz mutlaka iyi olabilir. Murat Sancak'ta size iyi niyetli davranmış olabilir. Ancak Bursaspor başkanlık makamı olarak önceliğiniz dik bir duruş sergilemektir. Bu bağlamda gerekirse para, gerekirse transfer tahtası bile ikinci sırada kabul edilebilir. Bu neden ile yapılan bağışı kabul edemeyeceğinizi en başta söylemeniz ve her alacaklı ile yaptığınız gibi o masada rakam pazarlığı yapmanız daha doğru olacaktı. Bu pazarlık neticesinde ise rakamı 500 binTL ye,250 Bin TL'ye indirip bunu kamuoyuna açıklayacaktınız.

O zaman bu taraftar hem başarınız için hem de gösterdiğiniz duruş için sizi alkışlardı.

Belki bilmezsiniz ama Bursaspor taraftarı 2 Milyon TL olayını ilk defa geçen sene ve bizzat Murat Sancak'ın ağzından duymuştu. Sezon içindeki çekişmenin en fazla olduğu dönemde Bursaspor taraftarı ile atışmaya girmiş ve taraftarlarımıza ''Siz önce bana olan 2 Milyon TL borcunuzu ödeyin'' demişti.

Şimdi size soruyorum!

Adana Demirspor ile bir maçımız olsa bunca kirli düzen içerisinde onlara karşı hakkımızı nasıl savunacaksınız?

Sesiniz biraz yüksek perdeden çıksa geçen sene sinirlenip alacağını dillendiren şahıs bu seferde yaptığı bağışı sizce dillendirmeyecek mi?

Sosyal Medyada ''Parası ne ise verelimde ilk maça Şampiyon Adana Demirspor yazan formalar ile çıkın!'' gibi iğrenç paylaşımlara neden olarak bu kulübü ve taraftarını alay konusu yapamazsınız.

Keşke hiç kimsenin parasını ödemeseydiniz ama bu parayı ödeseydiniz. 60 yıllık tarihi çınarın onurunu ve gururunu bu şekilde ayaklar altına alamazsınız!

TEKSAS RESMİ HESABINDAN YAPILAN PAYLAŞIM

Bursaspor Türkiye'nin en büyük şehir takımıdır. Bursa, şehir takımı bilincinin en kemik yerleştiği şehirdir. Taraftarımızda takımı ile çok ilgilidir. Camianın, fikir ayrılıkları çoktur. Tartışmaları ve eleştirileri serttir. Teksas resmi hesabından yapılan paylaşımı ilk gördüğümde bende yanlış olduğunu düşündüm. Nedeni ise sizi bu göreve getiren sadece tek bir oluşum değil bir bütün olarak Genel Kurul iradesidir.

Bursaspor başkanları genel kurulda seçilir ve genel kurul iradesi ile değişir.

Ancak yapılan bu paylaşım, özünde küfür, hakaret içermeyen ve eleştiri olarak kabul edilebilecek bir paylaşımdır. Paylaşımın içeriği özet olarak; ''O koltuğa Teksas olarak seni biz oturttuk, biz indiririz'' cümlesidir. Sevgili ortağın Serkan İNCİ'nin deyimi ile Teksas grubuna bu ''HADDİN'' nereden geldiğini de bizzat Teksas'a yönelik olarak kendi yaptığınız ''Herşeyi bir kenara bırakın, kulüp Başkanlığını, üyeliğini, beni siz aday yapmadınız mı?'' cümlesi ile yine kendiniz ortaya koydunuz.

Aslında Teksas'da aslında sizin ile aynı şeyi söylemektedir.

''Seni oraya biz getirdik. Özrü kabul edilmeyecek hatalar yapma. Bursaspor'u bu bilinçle yönet aksi halde artık bizden bu desteği göremezsin.''

Bursaspor Genel Kurul üyelerinin değil de Teksas gurubunun adayı olduğunuzu siz kendiniz bizzat kabul ettikten sonra Teksas resmi hesabının tarafınıza yaptığı bu içinde haklılık barındıran eleştiri neden bu kadar zorunuza gitti?!

SERKAN İNCİ VE TROL ORDUSU

Sizi genç ve başarılı bir iş adamı olarak tanıyoruz. Bu şekilde de hatırlamaya devam etmek istiyoruz. Ticari girişimleriniz bizi ilgilendirmez. Ticari başarılarınız ise bir Bursalı olarak bizi ancak gururlandırır.

Sahibi olduğunuz bilişim sektöründeki firmalarınız üzerinden 35.000-40.000 trol hesabı kontrol ettiğinizi belki bu taraftar son iki gün içerisinde öğrendi.

Ben de bunu uzun süredir bizzat bu trollerin saldırılarına maruz kalarak tecrübe eden bir kişi olarak biliyorum.

Bursaspor başkanlık makamı krizleri yönetmekte başarılı olmayı gerektirir. Beğenseniz de, beğenmeseniz de bizim taraftar profilimiz kriz ve kaosa açık bir yapıya sahiptir. Bu krizleri arkanızdaki trol ordusu ile yönetemezsiniz. Sosyal medyayı aktif kullanan Bursaspor taraftarı sayısı 2.000-3.000 kişi ancak vardır. Bu insanlarda birbirlerini tanırlar. Belki 85 milyonluk bir ülke nüfusu içerisinde geneli ilgilendiren konularda bu troller dikkat çekmiyor olabilir.

Ancak Bursaspor gibi dar bir alanda yaptıkları algı faaliyetleri çok fazla sırıtmaktalar. Bu hesaplardan insanlar son iki günde bile tiksindi. Bu neden ile #ArkandayızEminAdanur, #YanındayızEminAdanur, gibi çalışmalar kısa vadede belki iş görür ama uzun vadede kriz çözmez. Mevcut krizleri daha da büyütür. Taraftarı ayrıştırır. İnsanları birbirine düşman hale getirir. Bu çok tehlikeli bir durumdur ve siz dahil kimsenin bunu yapmaya hakkı yoktur.

İş ortağınız Serkan İnci'nin Bursaspor şampiyonluğuna iftira atan, dil uzatan paylaşımı ortada duruyor iken bu kişi ile ilişkinizi iş ortaklığının ötesine taşıyıp Bursaspor'un yönetimi ile ilgili işlere karıştırmamanız gerekmektedir. Bursaspor camiasını tanımayan, dışarıdan birisinin yaptığı yorumlar sadece size ve yönetiminize finalde de Bursaspor'a zarar verir. Dediğim gibi futbol taraftarının muazzam bir hafızası vardır.

Ortağınızın bu taraftara ''HADDİNİ BİLDİRMESİ'' veya ''BELA OKUMASI'' na belki şimdilik yutkunuldu. Ancak sanmayın ki bu unutuldu veya unutulacaktır. Ortağınızın yaptığı HAD BİLMEZ davranış taraftarlar tarafından bir kenara yazıldı. Umarım ki bundan sonraki süreçte göstereceğiniz yönetimsel başarılar ile bu olayın tekrar gündeme getirilmesinin önüne geçersiniz. Ancak sizin için en büyük tehlike ortağınızın size destek verme refleksi ile hareket eder iken benzer bir HADSİZLİK daha yapmasıdır.

Bir vakıayı daha bu taraftarın kaldıra bilmesi bilin ki zor gözükmektedir.

YÖNETİMİN YAYINLADIĞI E-MUHTIRA

Sizler diktatör değilsiniz.

Seçimle geldiniz.

Her yönetim kurullarında olduğu gibi seçimle de gideceksiniz.

Bulunduğunuz makam itibari ile tehdit,küfür ve hakaret içermemek kaydı ile her türlü eleştiriyi de göğüslemek durumundasınız.Özellikle yapılan eleştiride haklılık payı da var ise...

Bursaspor'un taraftar guruplarından büyük olduğunun altını çizmişsiniz.

Bu konudaki tespitiniz nedeni ile sizi alkışlıyorum.

Zaten doğal olanda budur. Ancak bu paylaşımı yapan kişinin neden cezalandırılması gerektiği ve bunun hesabının sorulması gerektiği konusunu anlayamadım.

Bir yanlış yaptınız ve bu yanlışta Bursaspor'un en büyük taraftar oluşumu tarafından eleştirildi.

Teksas'ın resmi hesabından bu paylaşımın sadece bir kişinin kararı ile yapılmadığı hususundaki düşüncenize de katılıyorum. Teksas'ın yaptığı en büyük yanlış ise bu paylaşımlarını kriz sonrasında silmeleridir.

Son iki gündür bu taraftar yutkunuyor. Aynen Serkan İNCİ'nin sözlerine yutkundukları gibi bu paylaşımı silmeleri de sadece bir yutkunmadan ibarettir.Size güvendiler ki destek verdiler.Size güvendiler ki başkan oldunuz. Şunu bilin ki Teksas'ın bu paylaşımı silmesinin tek nedeni daha fazla kaos ortamı istememelerinden ibarettir.

Siz her ne kadar yanlış yapmadım diye diretseniz de Murat SANCAK'tan bağış kabul etmek ile çok büyük bir yanlışa imza attınız.

Bu camiadan özür dilediniz de mi Teksas'tan paylaşımı yapanın cezalandırılmasını istiyordunuz?

Teksas kime ne ceza verecek?

Sosyal Medya sorumlusunu Güney kale arkasından, kuzey kale arkasına sürgüne mi gönderecek?

Ancak sizi bir konuda daha tebrik ediyorum.

Yiğidi öldür hakkını teslim et.

Tarihinde ilk defa Teksas'a bir paylaşım sildirdiniz.

Bu paylaşımın silinmesi başlı başına size uzatılan en büyük zeytin dalıydı. Ancak sonrasında başkan danışmanınız Beytullah Süat'in hesabından yayınladığınız e-muhtıra, bu muhtıranın içeriği ve kaleme alınış şekli Bursaspor Başkanlık Makamına yakışmadı.

Madem Beytullah Süat'in hesabından bunu yayınlama kararı aldınız.

Bari bıraksaydınız bizzat o bu yazının içeriğini hazırlasaydı. Beytullah Süat yıllardır bu taraftarı ve bakış açısını bilir. Dile getirmek istediklerinizi kalpleri kırmadan yine dile getirirdi.

HAKARET MESELESİ

Bursaspor başkanlık makamı kutsaldır. O makamı temsil eden de bizim için değerlidir. Şu an yönetim Kurulunuza vasi başkanlık yapan Hayrettin GÜLGÜNER ile ilgili düşüncelerimin geçmiş dönemden bu yana hiç olumlu olmadığını bütün Bursa ve spor kamuoyu bilir. Seçim öncesinde bu ismi aday gösterdiğinizde de kendisine ağır eleştirilerim oldu.

Ancak artık Bursaspor başkanlık makamını temsil ettiği için seçildiğiniz günden itibaren hakkında en ufak bir yorumda dahi bulunmadım.

Çünkü o makam değerli bir makam ve sizler Genel Kurul üyelerinin tercihi ile o makama geldiniz. Buna herkes saygı göstermek zorunda.

Haklısınız!

Hepinizin ailesi, çoluk çocuğu var.

Onların değeri Bursaspor'un bile üstündedir.

Bu neden ile eleştiriye açık olmak ile birlikte, tarafınıza ve bulunduğunuz makama küfür ve hakaret eden kim var ise gözünün yaşına bakmayın.

Bunu kim size yaparsa yargı yoluna başvurmaktan da çekinmeyin. Bursaspor sevginiz zamanınıza ,paranıza mal olabilir.

Ancak hiçbir sevgi kutsal aile değerlerinin üzerinde olamaz.

İST...

İSTİ...

İSTİFA...

Sofra kurtlarla dolu biliyoruz. İşiniz zor bunu da biliyoruz. Kulüp bu sene süper lige çıkamaz ise neticelerinin nerelere kadar gideceğini de biliyoruz. Bu camia sizi son umut gördü. Bu olurken sizde kayıtsız kalmadınız 2 yıldır taraftar guruplarına yakın durdunuz.

Projelerim var diye kamuoyu ile paylaşımlarda bulundunuz.

Kulüp tüzüğüne göre başkan adaylığı sıfatını taşımadığınız halde aday oldunuz.

Sizi ve ekibinizi desteklediler. Yani sadece camia sizi umut olarak görmedi sizde kendinizi ''Ben Bursaspor kulübünün son umuduyum'' diye lanse ettiniz.

Bu yaşananlardan sonra taraftar susuyor ise ve halen size destek oluyor ise bunun tek nedeni Bursaspor'un kaybedecek bir dakikasının olmamasından dolayıdır. Bu bilinçle hareket eden kişilere karşı sizinde şapkayı önünüze koyup düşünerek hareket etmeniz yakışık alandır.

Göreve başladıktan 20 gün sonra istifa resti ile ortaya çıkarsanız bu dikiş tutmaz.

Burası Adana değil!

Bursaspor camiası da Adana Demirspor camiası gibi bir camia değil. Geçen sezon Adana Altın Koza Film Festivalinde bol bol izlenen senaryo ile taraftarın karşısına bir daha çıkmamanız doğru olandır.

Yönetim kurulunun maddi manevi fedakarlıkları oldukça bu taraftar merak etmeyin sizin hakkınızı verir.

Bursaspor başkanlık makamı ciddiyet isteyen bir makamdır .Sunni gündem yaratma çabası ve daha ilk eleştiride, küstüm oynamıyorum tavrı, eleştirilere karşı cevap verilir iken geri dönülmez ve tamir edilemez bir üslup kullanılması ''Başarılı olamayacağını anlamak ve bahane üreterek sorumluluğu başka tarafa yıkıp kaçıp gitmek olarak'' anlaşılabilir. Bu algı size çok büyük zarar verir. Daha 30 yaşındasınız. Bursa'da yaşıyorsunuz. Bursa şehri bunu bir 30 sene daha unutmaz!

Yönetim Kurulunuz içerisinde bu camiayı çok iyi tanıyan ve bizlerinde çok sevdiği isimler var.

Lütfen onlardan sık sık danışmanlık alın.

İstişareden güzel bir şey yoktur.

Hatalar mutlaka olacaktır.

Ama istişare yapmak bu hataları en aza indirecektir.

Bunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Çünkü Bursaspor'da eleştiriler hiç bitmez!

Bu ne ilk yaşanandır, ne de son olacaktır!

Bu durumu Bursa'da yaşayan ilk ve tek yönetim siz değilsiniz!

Herkesin yutkunduğu ve sormaya korktuğu soruyu ben açıkça soracağım;

Sen kardeşim, Bursaspor Kulübüne başkanlık yapmak istediğinden kesinlikle EMİN misin?

Saygılarımla..