Bursaspor adına Afyon’daki çarşamba gününü diğerlerine oranla daha hareketli bir şekilde yaşıyoruz dersem abartmamış olurum.

Sabah antrenmanı öncesinde teknik direktör Tahsin Tam’ın maç sonrası değerlendirmesi vardı.

Öğle üzeri ise Bursaspor’un Sportif Direktörü İsmail Ertekin’in, yeşil beyazlı takımın kamp yaptığı NG Otel’de Bursaspor’u takip eden basın mensuplarıyla bir söyleşisi vardı.

İsmail Ertekin lafını esirgemiyor.

Yöneltilen her soruya çekinmeden cevap verdi.

Bana ilk sözünden noktayı koyduğu bölüm arasındaki hemen hemen her sözü büyük önem taşıyordu.

Vakıfköy olarak 1989 yılında Süper Lige çıkmayı başardık. Bunu yeniden başarabiliriz. Ancak herkesin bu gençlerin yanında olması ve destek vermesi şart” diyen İsmail Ertekin, özellikle yaşları 40 ile 60 arasında olan Bursaspor’un geçmişi iyi bilen isimlerini tribünlere davet etmesi benim için ön plana çıkan düşünceleriydi.

İsmail Ertekin’den yöneltilen sorulara verdiği ilginç yanıtlar şöyle;

-Genç ve acemi bir takımız. Doğru işler yapmaya çalışıyoruz. Hocalarımız büyük çaba harcıyor gençlerin gelişmesi açısından.

-Yüzde 70 Vakıfköy ağırlık bir kadroya sahibiz. Başarılı olursak Türk futbolu adına önemli bir iş yapmış oluruz.

-Avrupa’da ismi olan bir kulüpken, son 20 yılda kötü yönetilen bir kulüp olarak alt ligde kötü bir pozisyondayız. Bunun nedeni iyi yönetilmemek.

-Bursa’da doğanlar ve doyanlar kulübe destek verirlerse bu kulübü yaşatır, yoksa yok olup gideriz.

-Maçlarda bugüne kadar çok cezalar yemişiz. Kağıt bilet ile maçlara girilecek. Bu nedenle kombinelere taraftarlarımızın ilgi göstermesini bekliyorum.

-Devre arasına kadar transfer tahtasının açılması zor görünüyor. Aslında kent isterse bu tahtayı bir gün içerisinde açar. Ancak şu saatte doğru isimleri bulabilmek zor.

-Tuğbey, Vefa ve Ramazan kulübe haksızlık yaptılar. Bu oyuncular sözleşmelerini fesih etmeleri nedeniyle UEFA’ya göre dönmeleri zor görünüyor.

-Bizler teknik ekip ve Ben Bursasporlu olarak para pul düşünmeden görevi kabul ettik. Alttan yetişen oyuncuların aidiyet duygularını geliştirmek için değişikliğe gittik.

-Kadro arasında gidip gelmeler olacaktır. Ancak biz U 19 takımımızı Özlüce’ye getirmeyi planlıyoruz. Teknik kadromuz her iki takımı çalıştırmaya hazırlar.

-Genç bir kadromuz var. Taraftarlarımız sabır gösterirse üst liglere çıkabiliriz.

-Lütfen bize destek verin ki bu markayı daha yukarıya taşıyalım.

-Bursaspor’a destek veren, alacaklarını silenlere küfür etmeyelim.

-Kadromuzda yer alan futbolcularımıza resmi teklifler var.

-Bu kampı yapmamız için destek veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a katkısı nedeniyle takımım adına teşekkür ediyorum.

YARIN ORDUSPOR 1967 AŞ MAÇI VAR

Bursaspor, Afyon’daki üçüncü hazırlık sınavını 11 Ağustos Perşembe (yarın) 3. Lig 2. Grup’ta yer alan Orduspor 1967 A.Ş. ile saat 19.00’da karşı karşıya gelecek. Mücadele Zafer Stadı dışındaki tribünlü sahaların birisinde oynanacak.

Yeşil beyazlılar Afyon kampındaki ilk sınavında Suudi Arabistan Premier Ligi takımlarından Al-Tai ile 0-0 berabere kalırken, 68 Aksaray Belediyespor’u ise 2-1 yenmişti.