Bursaspor ligin ilk yarısında evinde arzuladığı sonuçları alamamıştı.

Bursa’da BİTÇİ Timsah Park’ta oynadığı dokuz mücadelede yeşil beyazlılar dört yenilgi, iki beraberlik alırken sadece üç maçı kazanabilmişti.

 Yani Timsah evinde toplaması gereken 27 puan yerine sadece 11 puan alabilmiş, 16 puan ise kaybetmişti.

Tabii ki bu kayıplar sonrasında Bursaspor’da tam alt yapıdan gelen U 19 Takımı antrenörü Ali Aköz’ü de dahil edersek tam beş teknik adam değiştirmişti Emin Adanur başkanlığındaki yeşil beyazlı yönetim.

Takıma sonradan futbol aklı olarak Sportif Direktörlüğe Deniz Kolgu, teknik direktörlüğe ise Tamer Tuna’nın getirilmesi sonrasında olumlu işler başladı gibi göründü Bursaspor’da.

Tamer Tuna’nın oyun sistemi tam oturuyor derken, 11’de sürekli olarak yer alan Taha Altıkardeş, Kerem Şen ile Batuhan Kör’ün Trabzonspor’a sürpriz şekilde satılması ve tahtanın bir türlü açılamaması sıkıntıya neden oldu.

Sonrasında Emin Adanur’un istifasının yönetim kurulu kararlarına işlenmesi sonrasında transfer tahtası açılması yolunda önemli adımlar atıldı.

Bursalıların yeniden takımı sahiplenmesinin verdiği moralle önce eksik kadro ile Altınordu engeli aşıldı.

Bu arada tahtanın sıkıntılı bir süreç sonrası açılmasının ardından anlaşılan dört oyuncu ile sözleşme imzalandı.

Sonrasında ise sıkıntılı Karadeniz deplasmanında Yılport Samsunspor karşısında 1-0 geriye düşülmesine karşın yenilerden Portekizli yeni golcü Joao Pedro’nun golüyle sahadan bir puanla ayrılmayı başardı Bursaspor.

Şimdi rakip bu sezon lige yükselen ve ilk yarının etkili takımlarından birisi olan Tuzlaspor.

Ligin ilk yarısında Belçikalı orta alan oyuncusu Massimo Bruno’nun penaltı atışını değerlendiremediği mücadelede üstün oynayan Bursaspor 3 puan yerine 1 puanla yetinmek zorunda kalmıştı.

Ancak bugün apayrı bir sayfa açacak Bursasporlu futbolcular BİTÇİ Timsah Park’ta.

Şehir takıma sahip çıkıyor.

Özellikle başkan adayı çıkmaz denilirken Ömer Furkan Banaz aday oldu.

Yeni yönetim listesini Pazar günü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ve yönetimine teslim etti.

Başka aday listesini vermeye gelmeyince tek adaylı bir olağanüstü genel kurul yapılacak 20 Şubat Pazar günü.

Özellikle yarın saat 20.00’de başlayacak mücadelede oyuncuların moralleri taraftarlarımızın tribünleri doldurmasıyla bir kat daha artacaktır.

Alınacak üç puan, ligin ikinci yarısında başlayan çıkışın hem devamı olacak, hem de önce ligde kalabilme yolunda önemli bir adım atılmış olacaktır.

Tuzlaspor’un da 27 puanla, yani bizim üç puan önümüzde, düşme hattının hemen üzerinde Kocaelispor, Dasadoge Menemenspor ile olması maçın önemini bir kat daha arttırıyor diyebilirim.

Alınan üç puan hem Timsah’ı düşme hattından daha yukarılara taşıyacak ve üst gruptaki rakiplerini yakalayabilmesi için önemli adım olacak. Hem de olası puan eşitliğinde ikili averajla Tuzlaspor’u geride bırakabilecek.

Bu nedenle yarınki mücadele 3 puandan daha fazlası demek.

Matematik hesabı yaparsak, yarın ki Tuzlaspor mücadelesi tam 6 puanlık bir maç olacak bu nedenle.

Haydi Bursaspor, şimdi evde kazanma zamanı.

Hız kesmeden yola devam.