Bursaspor’dan bugüne kadar ne oyuncular gelip geçti.

İnanın saymakla bitmez.

Ancak karakter yoksunu oyuncu sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez sanırım. Onlardan haberimiz yöneticilerimden aldığımız duyumlardan kaynaklanıyor.

Yıllar önce MKE Ankaragücü’nden Bursaspor’a gelen Onur Atasayar, bana göre yapmaması gereken bir olayı gerçekleştirdi.

Önce anlaştı.

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ile yapılan pazarlıklar sonrasında tamam diyerek, ‘Pazartesi günü gelip çalışmaya çıkacağım’ dedi. Akşamında düşünmek için 2 gün süre istedi.

Dün akşam üzeri ise Mehmet Zahit Yanar’ı telefonla arayan Onur Atasayar, “Ümraniyespor ile anlaştım oraya gidiyorum. Hakkını helal et” demesi tam ihtiyaç olunan mevkideki bir oyuncu olması nedeniyle üzüntü yaratmıştı.

Bugün sabah antrenmanında Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ile birlikteydik.

Hepimizin tam ihtiyaç olan mevkii de görev yapan Onur Atasayar’a son anda vazgeçmesi nedeniyle tepkimiz vardı.

Yanar’da gitmesine üzülmüştü, ancak, Onur’un alacaklarında fedakarlık yapmak istemesi, gerçekten, önceki karaktersiz davranışına tam tezat olmuş.

Ne diyelim hayırlısı olsun Bursaspor’um için.

Ancak Mehmet Zahit Yanar’dan bir başka güzel haber de geldi.

Geçtiğimiz sezon Portekiz’den gelen Joao Pedro ile ilgiliydi.

2 yıllık sözleşmesi vardı Pedro’nun. Geçen sezondan alacağından büyük oranda fedakarlık yaptı. Tam 220 bin Euro’yu (yaklaşık 3 milyon 960 bin TL) sildi. Bursaspor yönetim kurulu kalan bölümü hesabını aktarınca böylece Bursaspor UEFA’ya gidecek olan bir dosyadan kurtulmuş oldu.

Bu nedenle Başkan Ömer Furkan Banaz, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ve yönetime teşekkür etmemiz gerekiyor.

Bursasporlu olmayan, sadece 2-3 ay forma giyen bir oyuncu 4 milyonluk alacağını silerken, Bursasporlu olduğunu belirten başkan ve yöneticilerin alacaklarından böyle bir fedakarlık yapmamaları ise benim kafamı karıştırdı.

Bursasporlu arkadaşlarım bu konuda sizler benim gibi mi düşünüyorsunuz? 

FURKAN EMRE ÜNVER

Furkan Emre Ünver başka bir fedakarlık sembolü olmuş Bursaspor’da. Onun da kulüpten alacağı var. O bugüne kadar kulübe bir tek protesto bile çekmemiş. Sürekli beklemiş. Bunun sonucunda da yönetim Furkan Emre Ünver’in sözleşmesini iyileştirme yapma kararı almış.

Dürüst isimlerin böyle ödüllendirilmesi ise gerçekten çok güzel bir hareket.

Gelelim, Furkan’ın sakatlığına;

Ayak bileğinde doku zedelenmesi olmuştu. Ankara’da oynanan Keçiörengücü maçında Eze’nin sivri kramponun delmesi sonucunda ayağında büyük bir delik oluşmuştu.

Aylardır tedavisi devam eden Furkan Emre Ünver’e oksijen tedavisi ile bozulan doku düzeltildi. Kulüp doktorumuzun açıklamasına göre Afyon kampında takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Bir başka sakat oyuncu Deniz Dirk Knibbe ise

ikinci etap çalışmalarında takımla birlikte çalışmalara katılacak.

Geçtiğimiz sezon orta alanda görev yapan Enes Gökhan dikkat çekmişti.

Ancak sezon başı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapılan çalışmaların kadrosunda olmadığını görmek beni şaşırtmıştı. Sanıyorum, Tahsin Tam hocam gerekli bilgileri aldıktan sonra bu genç ismi de çalışmaya alıp görmek isteyebilir diye düşünüyorum.