Bursaspor yönetimi gerçekten güzel işlere imza atıyor.

Eskimeyen Kramponlar platformunun kurucu Mehmet Ceylan ile Ahmet Ököz’ün girişimleri sonrasında çok güzel bir etkinliğe imza atıldı Burgaz Cafe’de.

Burgaz Cafe’de kuru pilav etkinliğine katılanlar vefatının birinci yıldönümünde Bursa’nın renkli isimlerinden birisi olan Fahrettin Çakan’ı Hamitler’deki kabri başında andılar.

Burgaz Cafe’de kuru pilav etkinliğinin ev sahipliğini üstlenen Bursaspor altyapı ve futbol okulundan sorumlu yönetici Selim Yolgeçen, Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz ile birlikte katıldığı etkinlikte, Bursaspor’un yaşayan isimleri, efsane futbolcularını yaşarken anmaları gerçekten ayakta alkışlanacak güzellikte bir etkinlik oldu.

Başkan Ömer Furkan Banaz, Müfit Gürsu, İbrahim Akan, İrfan Rubacı, Haluk Erdem, Vahit Doğan, Sedat Özden, Kemal Batmaz, Özmetin Erkut, Mehmet Vahap Çeki, Baykul Tüysüz, Suat Sütman, Orhan Kırıkçılar’ın isimleri yazılı olan formaları hediye etmeleri gerçekten ayakta alkışlanması gereken bir davranıştı.

Bu organizasyonda katkısı olan herkesi yürekten kutluyorum.

Aslında bu toplantıda Başkan Ömer Furkan Banaz ile kaptan Sedat Özden’in konuşmaları gerçekten Bursaspor açısından çok çok önemli geldi bana.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, “Bursaspor’u ayakta tutabilmek için yoğun çalışma içerisindeyiz. Gerçekten kulübü çok farklı atmosfer içerisinde aldık. Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.Sizlerin yaşadığınız, anlattığınız güzellikler için birlik şart. Parasal sıkıntı üst düzeyde. Mali sıkıntıdan çıkamazsak kulüp olarak işimiz çok zor. Birlik sağlanırsa bu sıkıntıyı aşarız” derken, hem Bursaspor, hem de eski kramponları Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde konuk etmek istedikleri açıklaması büyük alkış aldı.

Ardından konuşma yapan efsane kaptanlardan Sedat Özden, “Bursaspor yönetimi güzel işlere imza atıyor. Dışarıdan gözlemlediğim bu. Aslında BTSO Başkanı İbrahim Burkay bey borçlar için harekete geçmesi gerekir. Bursa Ticaret veSanayi Odası’na üye tam 55 bin sanayi kuruluşu var. İbrahim Burkay BTSO ile birlikte bir hamle yaparsa Bursaspor’un ortada hiçbir borcu kalmaz. Ben herkesin bu yönetime destek olmasını ve maddi ve manevi olarak yanlarında olmalarını arzuluyorum. Birlikteliği sağlarsak kulüp olarak açmazdan kurtuluruz” şeklinde konuştu.