TFF 1.Lig'de oynayan futbolcular nedeniyle U19 Ligi'ne eksik bir kadro ile başlayan Bursaspor, son haftalarda A Takımdan dönenlerin gelmesiyle gücünü ve tecrübesini ortaya koyunca sıralamada yükselmeye başladı.

Pandemi nedeniyle maçları Vakıfköy'de canlı olarak olarak izleyemedim ama televizyondan kaçırmadan izledim.

Şu bir gerçek.

Bursaspor alt yapısıyla gerçekten Türkiye'nin tartışmasız en güçlü birkaç kulübünden birisi.

Takımda A kadroda yer alan Batuhan Kör'ün Ümit Milli Takım kampında olması, Hasan Basri Ünal'ın Adana Demirspor ile oynanan maçta kasığından sakatlanması nedeniyle oynayamamasına karşın, yine yeni yıldız adayları ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son haftalarda hemen hemen her maçta gol atmayı başaran Hasan Sabri Karaca bunlardan birisi.

Sıralamada ikinci durumda olan ve kadrosunda tam üç yabancı oyuncu bulunduran Aydeniz Et Balıkesirspor'u konuk eden Bursaspor, gerçekten fizik gücü yüksek ve Bursa kökenli iki oyuncunun yer aldığı ve çok sert mücadele eden rakibini oynadığı pozitif futbol ve inanılmaz mücadelesi ile adeta sahadan sildi.

Bursaspor puanını 24'e yükseltirken altıncılığa tırmandı. 3 puan getiren mücadelede yeşil-beyazlıların üç puan aldığı mücadelede gollerimiz Kerem Şen, Hasan Sabri Karaca (2) ve Eren Güler attı. Gerçekten yeşil-beyazlı gençlerin gelecek için ışıldamaları dikkat çekiciydi.

Sanıyorum yeni sezonda da Bursaspor, Türk futboluna yeni yıldız adayları sunmaya devam edecektir. Bu konuda benim inancım tam. Yeter ki gençler de istesinler.

Bursaspor, 5 Haziran Cumartesi günü saat 14.00'te başlayacak olan olağan genel kurulunda 3 yıl için görev yapacak olan yeni başkanını ve yönetimini seçecek.

Cumartesi günü, üç başkan adayının (Erkan Kamat, Hayrettin Gülgüler ve Serdar Acarhoroz) yarışacağı kongrede tam 4042 üye oy kullanma hakkına sahip.

575 Milyon TL'lik borcu bulunan Bursaspor'da cumartesi günü yapılacak genel kurulda böylesine kritik bir dönemde üç başkan adayının yarışacak olması gerçekten çok güzel.

BAŞKANLARI DİNLEDİM

Serdar Acarhoroz haricinde basınla buluşmalarını erken saatlerde yapan iki başkan adayını canlı olarak dinledim. TSYD Bursa lokalinde geçtiğimiz gün gerçekleştirilen toplantıda Hayrettin Gülgüler ile Emin Adanur'u, dün ise Timsah Arena'daki Basın Merkezi'nde mevcut başkan Erkan Kamat'ı dinledim.

Üç başkan adayının ortak sözleri geçtiğimiz sezon kapalı olan transfer tahtasının mutlaka açacakları yönünde olan ifadeleriydi.

Hayrettin Gülgüler-Emin Adanur'un ortak açıklamasında ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nın isim hakkının satılması yönünde ağırlık kazanması benim dikkatimi çekti. Ancak Emin Adanur'un özellikle dikkat çeken ifadesi ise sponsor bulamamaları halinde kendisinin isim hakkını alacağını açıklamasıydı.

Bana ilginç gelen sözlerinden birisi U19 Takımının Vakıfköy'den Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'ne taşınacak olması. Ayrıca pandemide kadroların azaltılması nedeniyle kaderine terk edilen iki sahanın düzenlenerek gençlerin hizmetine sunulacak olması geldi.

Emin Adanur'un koyacağı 40 milyon TL'lik katkıyı Süper Lige çıkmaları veya çıkmayı play-off son maçında kaybetmeleri üzerine alacaklarını alacağını, aksi takdirde bağışlayacağını söylemesiydi.

Erkan Kamat ise basın mensuplarının sorularını cevapladı. Toplantı tam 2,5 saat sürdü.

Zaman zaman sesini yükseltmesi nedeniyle Erkan Kamat tepki görmesine karşın, kulüpte yapılan bazı gizli işleri açıklaması sosyal medyada tepkilere neden oldu. Hatta eski başkan Mesut Mestan'ın üst üste paylaştığı 7 tweet dikkat çekiciydi.

Bana göre Erkan Kamat'ın ilginç sözleri arasında transfer tahtasını mutlaka açacağını, stadın çevre düzenlemesi ve yollarıyla hala tamamlanamaması nedeniyle 60 bin metrekarelik alanın kiraya verilememesinden dolayı Migros'un da buraya talip olması ancak sonrasında vaz geçtiğini açıklamasıydı. Hatta stadın eksikleri nedeniyle milli maç oynanmadığını açık açık söyledi.

Sanıyorum, genel kurulda oy kullanacak üyeler herhalde üç adayı dinlemişlerdir.

Kararlarını sandık başında vereceklerdir.

Bana soracak olursanız hala kararsızım.

Sanıyorum sandık başında kararımı vereceğim.