Spor Toto 1. Lig’deki kötü yönetim seçimi sonrasında Bursaspor, hepimizin büyük hüzün yaşadığı bir sezonu bugün noktaladı.

İki yönetim, 6 teknik direktör değiştiren ve tam 21 futbolcuyu kadrosuna dahil eden, kendi öz kaynaklarından uzaklaşan, Vakıfköy’den gelen gençlerin önünü kapatan bir takımın zaten başarılı olması hayalden öte bir şeydi.

Hayallerin peşinde koşan üyelerin başa getirdiği ekip lideri Emin Adanur ve başkanı Hayrettin Gülgüler’in yarattığı pisliği bakalım kimler nasıl temizleyecek onu merak ediyorum.

Spor Toto 1.Lige veda maçında Bursaspor’un rakibi, kendisi gibi aynı kaderi paylaşan Nasadoge Menemenspor’du.

Bu maça kadar çok ilginç istatistikler vardı Bursaspor açısından.

Rakibi Nasadoge Menemenspor ile bugüne kadar 5 maç oynamış ve bir tek galibiyet alamamıştı.5 maçın üçünü Nasadoge Menemenspor kazanırken, iki mücadele ise beraberlikle tamamlanmıştı.

Bugün nasıl olacak diye düşüyordum.

Önüme maç listeleri geldi.

Bursaspor’a baktım, takımı düşüren pavyon kuşları bırakın kadroyu Bursa’da bile yoklar. Onlar zaten, Royal Hastanesi Bandırmaspor maçından sonra Bursa’dan topuklayıp kaçmışlardı.

Tüm tepkileri bugün takımda kalan A takım kadrosunda yer alan çok az süre alan Deniz Aydın, Ramazan Keskin, Eren Güler, Vefa Temel, Kerem Kök, Tuğbey Akgün ile ara sıra bir iki dakika şans bulan Berat Altındiş karşılayacak.

Diğer isimler ise U 17-U 19 takımlarından Vakıfköy Orhan Özselek Akademisi’nden gelen isimler. İlk kez A takım forması giyecekler.

Koskoca Bursaspor’u bu hale getiren Emin Adanur ile Hayrettin Gülgüler’e maç öncesi yazıklar olsun diyerek Allah’a havale ediyorum onları.

Gençler sahada olunca takımın kaptanı da alt yapıdan gelen Ramazan Keskin oldu.

Maç başladı.

Tribünlerde Emin Adanur tepkisi bitmemişti. Sürekli tepki gösterdiler.

Bursaspor tamamen alt yapı isimlerinden oluşurken, Nasadoge Menemenspor’un ilk on birindeki 6 isim tecrübeli, beşi ise gençlerden oluşuyordu.

İlk başlarda ilk kez ir arada oynayan Bursaspor’da bocalama haliyle olacaktı.

Ancak sonrasında ilk kez sahaya çıkan sol kanatta görev yapan Samet Bozkurt’un isabetli olmasa da iki şut girişimi vardı. Sonrasında Vefa Temel’in girişimleriyle pozisyonlar ve şutlar bulduk.

Menemenspor’un kalemize gelmeye pek niyeti yoktu. Gençler cesurca mücadele ettiler. 43.dakikada orta alandan Tuğbey Akgün rakibinin ayaklarından topu kaparak savunma arkasına attı. Bir anda süratlenen Berat Altındiş ceza alanına girdi ve güzel vurunca ilk yarının skoru da ortaya çıktı.

İkinci yarıya konuk takım iki değişiklikle başlayınca orta alan üstünlüğünü ele geçirir gibi oldu.

Son 30 dakikaya girilirken teknik direktör Mustafa Er’den aynı anda üç hamle birden geldi. Vefa Temel çıktı Seçkin Batuhan Fırıncı, Samet Bozkurt’un yerine Melih Sağlam, Eren Güler’in yerine ise Mehmet Bilgin sahaya girdi.

İşin ilginç yanı ise bu üç genç ilk kez A takım formasını giyiyorlardı.

66.dakikada kaptan Ramazan Keskin çıktı ve yerine ilk kez A takıma yükselen Yusuf Sertkaya dahil oldu. Kaptanlık Berat’a geçmişti. Üç dakika sonra bu kez Berat yerini Hamza Baran Arıkan girince maçta kaptanlık bandı üçüncü kez değişti ve yeni kaptan Bilal Güney oldu.

İkinci yarı daha etkili olan Nasadoge Menemenspor oldu. Gerçekten kaleci Deniz ile karşı karşıya kaldıkları üç pozisyon vardı ki Ahmet Aslan boş kale yerine dışarıya Ahmet Sağah ve Abdullah Aydın şutlarında topun Deniz’in kucağına gitmesi Bursaspor’un şansıydı.

Sonuç olarak;

Bursaspor, Bitci Timsah Park’ta Spor Toto 1.Ligi’ndeki son maçını oynadı. Sahada sadece gençler vardı.

Tribünlerde yeşil beyazlı gençlere inanan 5 bini aşkın taraftar topluluğu vardı.

Güzel hareketlerde, atılan şutlarda gençlere moral vermek için alkışladılar. Maç öncesi tribüne davet ederek cesur oynamalarını sağladılar.

Netice olarak gençler, tecrübeli ağabeyleri karşısında gerçekten güçleri oranında güzel oynadılar. En azından mücadele ettiler. Ve sezonu galibiyetle noktalarken, kendilerine güvenmeyenlere güzel bir mesaj da vermiş oldular.