Antalya Belek'te Lifebursa.com ekibimizden Adnan Batır ile kameraman arkadaşımız Murat Demir'in yapmış olduğu Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat röportajını adeta yerimden kıpırdamadan izledim.
Adnan Batır'ın sorularına başkan Erkan Kamat açık yüreklilikle cevapladı.
Şu acı gerçeği ilk başta yazmak istiyorum;
"Gerçekler insanın canını acıtır."
Gerçekten Erkan Kamat'ın sözleri, transfer tahtasının açılmasını bekleyen yeşil beyazlı taraftarların hayallerinin bitmesine neden oldu. Tabii ki benimde.
Bende teknik direktör Mustafa Er'in 'Belirlediğimiz yerler var. Gerçek mevkilerinin oyuncusu 3 veya 4 isim düşünüyoruz' sözleriyle çok umutlanmıştım. Ta ki Mustafa Er'in dünkü basın toplantısında söylediklerinden sonra benim umut yelkenlerim suya düşmüştü bile.
Gelelim hepimizin içini acıtan gerçeklere;
Burak Kapacak'ı sadece İstanbul medyasının Fenerbahçe'ye transfer etmek istediğini öğrendik. Bugüne kadar resmen kulübe bir başvuru olmamış.
Erkan Kamat'tan öğrendiğim ve kendisini sütten çıkmış ak kaşık olarak gösteren Mesut Mestan başkanın Ali Akman konusundaki vurdumduymaz tutumunu duyunca kulaklarıma inanamadım. İlgi gösterilmemesi, sözleşme uzatmak için görüşülmemesi bile Bursaspor'a ihanet olarak düşünüyorum ben.
Ali Akman'ın bu sezon bitmeden İngiltere'den bir kulübe gideceği kesin. Ancak Başkan Erkan Kamat, 'Hiçbir oyuncumuz sezon sonuna kadar takımdan gitmeyecek. Kadromuzu bozmayacağız' sözleri umutlandırdı.
Merhum şampiyon başkan İbrahim Yazıcı'nın de dediği gibi, "Değerini bulan her futbolcuyu, hatta ceketimi bile satarım" sözlerini hatırladım. Ancak Erkan Kamat bir adım ileriye gitmiş ve kimseyi sezon sonuna kadar takımdan göndermemeye kararlı. Ancak Ali Akman için İngiliz takımlarından resmi tekliflerin olması Bursaspor Kulübü için çok önemli bir gelişme.

BU TAHTA AÇILAMAZ
Bursaspor Kulübü'nün FIFA ve CAS'ta kesinleşmiş tam 38 dosyası var. Ödemesi ise günümüz kurlarıyla borç 40-42 milyon TL arasında. Ancak kulübü batıran başkanların bankalardan aldıkları ve ödemedikleri krediler var.
Kulüpte tam 152 dava dosyası var. Birinci sırada bankalar, sonrasında ise alacaklı olan başkanlar. Kulübün kasasına 1 TL bile girse bu rakam direkt olarak bankaların alacağına gidiyor.
Yani Ali Ay'ın bugüne kadar tek kuruş almadım sözleri yanlış. Çünkü alacak sırası ona geldiğinde parasını alabilecek. Yani geri adım atmış değil. Ve alacaklıyım diyen herkes parasını sırası geldiğinde alabilecek.
Erkan Kamat'ın yaklaşık 42 dakika süren konuşmasının ardından ben Bursaspor'un tahtasının açılmayacağına kanaat getirdim. Açmak için kasaya konan her kuruş banka alacaklarına gidecek.
O nedenle Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Kamat ve yönetimi eski başkanlar için açılan mahkemeye mutlaka müdahil olmalılar. Hatta kulübün hesaplarının denetlenmesi için Sayıştay'dan mutlaka denetçi istemeleri şart.
Belki banka kredileri bile onu alan başkanlara döner ve kulüp rahat bir soluk alır.