Bursaspor, haftanın son maçında pazartesi günü lider Giresunspor ile deplasmanda karşılaşacak.

Bursa'da oynanan ilk karşılaşmayı genç yeşil-beyazlılar iyi oynamasına karşın tecrübesizlikleri nedeniyle yitirmek zorunda kalmıştı.

Sanki Bursaspor'un ilk yarının sonunda başlayan ve ikinci yarının açılışında aldığı görkemli Adana Demirspor zaferi sonrası gizli ve karanlık eller devreye girdi.

Ve Bursaspor'un çıkışını önleyebilmek için yeşil-beyazlı camianın kucağına 'Ali Akman' bombasını bırakıverdi.

Bırakın takımı, koskoca bir kent bile Giresunspor ile yapılacak ve büyük önem taşıyan maçın havasından uzaklaşıverdi.

Herkes, başta Türk futbolunun yüz karası dopingci Ayhan Akman, babası Aydın Akman ve çocukları Ali Akman'ın özellikle Milli Takım kampında yaptıkları sözleşme ile uğraşıyor.

Bir de Ali Akman ailesi, sosyal medyada yaptıkları fakir kulüp Bursaspor, 'Asgari ücretle oynuyorduk' yakıştırması hiç doğru olmadığını ve Ali Akman ve ailesinin, aslında onlara sunulan ve büyük imkanlar sunan lifebursa.com'da yayınlanan yeni sözleşme önerisi ile doğru olmadığını gördü.

Demek ki yalancının mumu yatsıya kadar sürer demiş atalarımız ama onların yalanları pek yatsıya kadar sürmedi ve hemen ortaya çıktı.

Ancak itiraf etmem gerekir ki; Bursaspor üzerine kim bu tezgahı düzenlediyse gerçekten başarılı oldu. Koskoca bir takım kritik ve önemli maçın havasından çıkıp, başka olaya döndü.

Yeşil beyazlıların en etkili isimlerinden birisi olan Ali Akman şimdi 6 ay maçlardan uzak kalacak. En azından büyük deneyim kazandığı lig maçlarında forma giyemeyecek.

Zararı hem Bursaspor, hem de Ali Akman görecek.

Ancak yönetimden benim bir ricam olacak;

Ali Akman'ı Vakıfköy'e lütfen göndermeyin.

Orası ceza evi değil, dürüst futbolcu yetiştirme yeri. Tam bir Futbol Akademisi. Aralarında çıkan çürüklerin, tedavi gördüğü ve çalıştığı yeri olmamalı.

Ali Akman, takımın antrenman yapmadığı saatlerde ve programla Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde çalışma yapsın.

Bana göre en doğru olanı da bu olmalı.

Ali Akman olayı ile birlikte İstanbul'un üç semt takımlarının kalemşörleri çıkış içerisindeki oyuncularla ilgili televizyonlarda masallar anlatmaya başladı.

Çok üzüldüm.

Bence bir spor gazetecisi önce mesleğine saygı duymalı.

Sempati duyduğu, taraftarlarını yaptığı kulüp için ortaya yalanlar atmamalı.

Sevgili Haldun Domaç, Bursaspor sizin gibi Fenerbahçelilerin oyuncu yetiştirme pazarı değil.

Siz bu kadar çok transfer yapacağınıza, kulübün geleceğini ipotek altına alacağınıza keşke alt yapıdaki pırlantalarınıza değer verip A takımızda oynatsanız. Kadronuzu yabancı panayırına çevirmeseniz.