Bursaspor, bu kentin tartışmasız en büyük markası.

Bunu tartışmanın bir anlamı yok.

Sanayide Türkiye'nin en büyük markası olan Bursa'nın da tek 'Süper Lig Şampiyonu' olan Bursaspor'a herkesin sahip çıkmasını istemek doğal değil mi?

Ancak bu olmuyor.

Nedense kent sanayileştikçe, dışarıdan gelenlerin sayısı arttıkça ne yazık ki gerçek Bursasporlularda kaybolmaya başladı gitti.

Kentin sahip çıkmaması sonrasında Bursaspor TFF 1. Lig'de tam üçüncü sezonunu geçirecek. Bu aslında yeşil beyazlı camia için utanç olmalı. Ama gelin görün ki utanan hiç kimse yok.

Bursaspor'un yeniden ayağa kalkabilmesi için bu kentte çok önemli insanlar var. İnanın Bursaspor için parmaklarını şıklatsalar birçok yerde deprem etkisi oluşur.

Bugüne kadar Bursaspor'un sorunlarını Ankara'ya taşıyan yetkili hiç duymadım son yıllarda. Hatta Bursaspor'a verilecek destekleri engelleyen vekillerin de olduğunu maalesef üzülerek duydum.

Üzüldüm.

Artık, eski hesapları bir kenara bırakmamız gerekmiyor mu? Arkadaşlar. Gerekiyor.

Bursaspor'un Ankara'da sesini en güçlü şekilde duyuracak isimlerden birisi eski başkanlarımızdan Cavit Çağlar. Aslında onları artık harekete geçirmemiz gerekmiyor mu?

Bursaspor'u yaptığı kampanya ile borç batağından kurtaran ve Türkiye'de iki önemli bakanlıkta bulunan Faruk Çelik'in güçlü bir yönetim oluşturulması için bir araya getirilmesi bana göre şarttı. Nedense bunun için kentin akil insanları hiç harekete niçin geçmiyor?

Ama nedense yeni nesil üyeler, bir anlamda o meşhur Z kuşağı, kulübün tarihini iyi bilmedikleri için bunlara hep karşı çıkarlar. Seslerini ise attıkları tweetlerle duyurmaya çalışırlar.

İnanın onlar daha etkili olurlar.

Neyse;

Gelelim asıl konumuza.

Güçlü yönetim oluşturulması, soyulan Bursaspor Kulübü için Ankara'ya sesimizin duyurulması için.

Aslında bunun için çok da geç kalındı.

Keşke herkes sevdalısı olduğu kulübün formasını sırtından bir anlığına çıkartıp, trilyonlar kazandıkları ve doğup büyüdükleri, palazlandıkları kent olan Bursa'nın 'şampiyon apoletli' tek futbol kulübüne sahip çıksalar.

Maalesef bu nedense olmadı.

Güçlü Bursaspor yaratılması için ben Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç'in bazı girişimlerde bulunduğunu biliyorum. Keşke İdris Sevinç'in girişimleri olumlu sonuç verse de Süper Lige dönüş özlemi devam etmeyip dinse. Tabii bunun için de kentin birleşmesi tek yumruk olması da şart.

Bursaspor Kulübünün yasaklar nedeniyle 5 Haziran'da olağan gerel kurulu çoğunluk aranmaksızın ilkinde yapılacak diye dün resmen duyuruldu. Herhalde detayları bugün netleşir.

Seçimler için üç aday listesini verdi.

Mevcut başkan Erkan Kamat'ın listesinde istifaların üst üste gelmesi benim kafamı karıştırdı. Bu bana Mesut Mestan yönetimindeki istifaları hatırlattı.

Bir başkan adayı sürekli transfer haberleri veriyor. Menajerlerle yemek masasında resimler paylaşıyor. Bana gerçekleşmesi zor gibi görünüyor. Ancak, bundan insanların kafaları karışıyor.

Diğer başkan adayı nedense dut yemiş bülbül gibi hiç konuşmuyor. Sadece susmayı tercih ediyor. Aslında bu yönetimin gizli başkanı Emin Adanur neler düşünüyor merak içerisindeyim.

Bu kaos içerisinde bizler nasıl güçlü bir Bursaspor yönetimi oluşturup, o Süper Lige yeniden nasıl yükselebileceğiz merak ediyorum.

Bu kafa yapısı ile gidersek bizim TFF 1.Lig'den çıkmamız gerçekten çok ama çok zor olur. Belki de komşumuz Eskişehirspor gibi 2.Lige kadar yolumuz olur.