SON DAKİKA
Hava Durumu

Adalet Bakanı Bozdağ Millet İttifakı'nı hedef aldı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Millet İttifakı'nı hedef almaya devam etti. Katıldığı bir programda Millet İttifakı hakkında, "7 kocalı Hürmüz misali yönetim anlayışının Türkiye'yi, kriz, kaos, kavga, yönetilemez ülke noktasına götürecek" diyen Bozdağ, yeni dönemde Türkiye'ye daha güçlü sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2023 21:55
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2023 21:55
https://www.lifebursa.com
Adalet Bakanı Bozdağ Millet İttifakı'nı hedef aldı

Şanlıurfa'dan AK Parti milletvekili adayı olan Bozdağ, partisinin Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışında konuştu. Türkiye'nin büyük bir yol ayrımında olduğunu iddia eden Bozdağ, 14 Mayıs'ın sadece bir seçimden, yönetimi belirlemeden ibaret görülemeyeceğini söyledi. "14 Mayıs seçim sürecini sadece Türkiye'de seçime giren partiler, seçici olan aziz vatandaşlarımız değil aynı zamanda dünya takip ediyor." diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye'deki seçim sonuçları sadece Şanlıurfa'yı değil emin olun Washington'dan Berlin'e, oradan dünyanın dört bir yanına bütün başkentleri etkileyecek bir seçimdir. Herkes nefesini tutmuş, Türkiye'de ne olacak, nasıl olacak, millet ne istikamette karar verecek onun sonucunu bekliyor. Son 20 yıl içerisinde Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde dönüşen, değişen, gelişen, kalkınan büyük Türkiye'nin daha büyük güçle yoluna devamı mı olacak, yoksa onların bekledikleri gibi Türkiye'yi durduran bir sonuç mu çıkacak? Çok net söylüyorum, bu seçimde dışarıdan bakanlar Türkiye'nin durdurulmasını, durmasını onun için de Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ve Cumhur İttifakı'nın seçimde kaybetmesini istiyorlar."

"16'ncısının sonucunun da 15'i gibi olacağına yürekten inanıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybettiğinde, Türkiye'nin kaybedeceğine inanıldığı düşüncesini dile getiren Bozdağ, şöyle konuştu:

"Onun için de Türkiye'nin yükselişini, yürüyüşünü durdurmak ve Türkiye'yi kendi çıkarları istikametinde sevk ve idare etmek ve o alanda farklı bir noktaya ülkemizi çekmek için herkesin el birliği yaptığını görüyoruz. Biz şimdi bunu söyleyince de herkes rahatsız oluyor. Biden'a gidip ben mi dedim, 'Erdoğan'ı indirmek için muhalefeti destekleyeceğiz. Şunu yapacağız.' Adam kendi söylüyor. Macron kendi söylüyor. Başkaları kendi söylüyor açık açık. Ben şimdi Şanlıurfa'nın saygın insanlarına soruyorum, Türkiye'nin başına başka birileri Türkiye'nin hayrına olacak bir iktidarı getirmek ister mi? İstemez. Onun için de bizim bu seçim sonuçlarımızı herkes dört bir yandan takip ediyor. Terör örgütleri de takip ediyor. Başka ülkeler takip ediyor. Uluslararası örgütler takip ediyor ve biz de takip ediyoruz. Buradan söylüyorum, 15 seçim öncesi yaşananları bir kez daha tekrar ederken görüyor ve 16'ncısının sonucunun da 15'i gibi olacağına yürekten inanıyorum. Şanlıurfa'dan, Türkiye'den 'Yine Başkan Erdoğan' sesleri yükselecek. 'Yine AK Parti iktidar sesleri' yükselecek. Türkiye'nin yükselişini de Türkiye'nin yürüyüşünü de kimsenin durdurmaya gücü, kuvveti yetmeyecektir."

"Togg'a bindik hala görmüyorlar"

Togg'un yollara çıktığını söyleyen Bozdağ, "Fabrikayı gösterdik görmediler. Mühendisleri gösterdik inanmadılar. Togg'a bindik, bunlar gözü görüyor, kulağı duyuyor, hala görmüyorlar. Biz bunlara uysaydık Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg olur muydu? Bunlara rağmen adımlar atmamış olsaydık Türkiye'de başörtüsü zulmü sona erer miydi? Biz her şeyi bunlara rağmen yaptık." ifadelerini kullandı.

"Elektrikten şikayet eden değil, kar eden bir Şanlıurfa'ya doğru yol alacağız"

Türkiye'ye eser üstüne eser kazandıranlara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Bozdağ, "Nice sıkıntıyı rahatlıkla geçtik, bu tecrübe bizde var. Enflasyonu tek hanelere indirmek, artan pahalılığı tekrar azaltmak bizim boynumuzun borcudur." diye konuştu.

Bozdağ, Türkiye'nin yeni maceralara ihtiyacının olmadığına dikkati çekerek, öngörülebilir politikalara ve istikrara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

"7 kocalı Hürmüz"

"7 kocalı Hürmüz" misali yönetim anlayışının Türkiye'yi, kriz, kaos, kavga, yönetilemez ülke noktasına götüreceğini iddia eden Bozdağ, yeni dönemde Türkiye'ye daha güçlü sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Şanlıurfa'ya yapılacak yatırımları anlatan Bozdağ, enerji konusunda çözümü konuşacaklarını bildirdi.

Bakan Bozdağ, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanı'mızla telefonda konuştuk, hepinize selamları, saygıları var. Şunu da söyle dedi, ondan aldığım iradeyle söylüyorum, yenilenebilir enerji konusunda Şanlıurfa'ya en büyük desteği aktaracak, kendine yeten elektriği Şanlıurfalılar ürettiği gibi elektrikten şikayet eden değil, kar eden, para kazanan bir Şanlıurfa'ya doğru yol alacağız." diye konuştu. (AA)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.