SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ahlaksızca atılan o sloganlar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Beşyol Meydanı'ndaki mitingde konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2023 15:08
Haber Güncellenme Tarihi: 05.05.2023 15:49
https://www.lifebursa.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Ahlaksızca atılan o sloganlar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; 

Yaklaşık 1 yıllık hasretin ardından bugün yine Van'dayız. Van sadece ülkemizin yükselen yıldızı değil aynı zamanda bölgesinde ve dünyada gıptayla takip edilen bir şehir haline geldi.

Peki nasıl oldu bu? Van eskiden de buradaydı. Biz her şeyden önce Van'ı terör örgütünün tasallutundan kurtardık. Kardeşlerim devletinize güvenin. Bize güvenin. Huzurunuza, namusunuza göz diken terör örgütleri bir daha kılınıza dahi ilişemeyecek. Bizim dinimizde Türk, Kürt, Arap şu, bu ayrımı yok. Biz sadece Allah için seviyoruz.

(Alanda açılan bir pankart) Bir yazı görüyorum... 'Oh olsun! Artık Gabar terörle değil, petrol rezerviyle anılacak.' Bunu kim yaptı? Yine biz yaptık. Artık Gabar petrol rezerviyle anılacak. Gabar ayrı bir petrol zengiliğiyle anılacak.

Kardeşlerim... Van depremini hatırlıyorsunuz değil mi? O zaman Belediye Başkanı kimdi? Malum HDP’li. O zaman Van’ın susuzluğu ile ilgili bir adım atmadı. Ne dedi? 'Gelsin devlet yapsın.' Ben o zaman DSİ’yi görevlendirdim. Biz Van’ın susuzluğunu giderdik. HDP o kanlı günlerin geri gelmesini istiyor

"BUNLAR SADECE VAHŞET KUSUYOR"

Yıllarca bu petrol kuyularını betonladılar. Şimdi biz açtık. Aynı Karadeniz'deki doğal gaz gibi açtık. 14 Mayıs akşamı hep birlikte bir başka güleceğiz.

Yıllarca sizin ve evlatlarınızın canı, geleceğinizi karartarak, istismar yaparak kimin arkasına takıldığını görüyorsunuz değil mi? 15,16 yaşındaki çocuklarımızı Kandil'e kimler kaçırdı? Bunlar ne diyor, 'Kürdüz' diyor.

Bunların Kürtlükle alakası yok. Bunlar sadece vahşet kusuyor. 14 Mayıs'ta bunların hesabını sormaya var mıyız? Her türlü suçunu işleyen şimdi CHP'ye payanda oldu. CHP mitin yapabilir miydi gelip burada.

CHP'ye desteklerini utanmadan dişe diş kana kan diyerek ilan edenler Vanlı olabilir mi? Bu ülkenin başına bir CHP'li getirmek için karşınıza geldiklerinde bunun hesabını sormayacak mısınız?

VAN'A YAPILAN YATIRIM

Van'a 21 yılda ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 96 milyar liralık kamu yatırımını Van'a yaptık. Şimdi bunu katlayarak artıracağız. Tüm bu eser ve hizmetlerin sürmesi için hazır mısınız? 14 Mayıs'ta tercihimizi doğrudan yana yapıyor muyuz? Sandıkları 14 Mayıs'ta patlatıyor muyuz?

"AİLELERİMİZE LEKE SÜRÜLMESİNE ASLA MÜSAADE ETMİYORUZ"

Yüreğimizdeki muhabbetle heybemizdeki projelerle geldik. Bir de onlara sorun, ne getirdiniz diye sorun. CHP'sine, HDP'sine sorun. Hiçbir şey getirdikleri yok hiçbir zaman da getirmeyecekler.

Çünkü biz evlatlarımızı PKK, FETÖ terör örgütlerine, LGBT denen sapkınlara teslim etmenin hesabını değil, aile yapımızın güçlendirmenin hesabını yapıyoruz.

CHP LGBT'ci mi, İYİ Parti LGBT'ci mi, HDP LGBT'ci mi? O yanlarında da yavrusucular var onlar biz lgbt'ci değiliz diyebiliyor mu? AK Parti'nin kitabında LGBT yok, MHP'de yok. Cumhur İttifakı'nda asla böyle bir şey yok. Çünkü biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Ailelerimize leke sürülmesine asla müsaade etmiyoruz.

"BU MASA MÜZAKERE MASASI OLMAKTAN ÇIKALI ÇOK OLDU"

İşte masa bu masanın etrafındaki çapı, niyeti bu. Bu masa siyasetin en meşru hakkı olan iş birliği masası. Müzakere masası olmaktan çıkalı çok oldu.

Savaş Ay sağ olsa da yaptıklarını, SGK başında olduğu zamanı anlattı. Şimdi hastanelerimizi görüyorsunuz, pırıl pırıl. İnşallah bir hastanemiz daha geliyor.

EDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA: "ONUN GÖREVİ SADECE MUTFAKTA VİDEO ÇEKMEK"

Bu masa çocukların yürümeye yeni başladığında kullandığı masaya benzedi. Bu masanın herhangi bir menzili olmadığı için ne tarafa iterseniz oraya gidiyor. Direksiyonda Kılıçdaroğlu gibi gözüküyor ama öyle değil. Onun görevi sadece mutfakta video çekmek. Masanın etrafındakilerden hangisi sabah erkenden kalkıp ayaklanırsa örümcek oraya doğru yöneliyor. Sürekli bir tarafa savruluyorlar. 6+1 'Reis' etmiyor. 

Bölücü örgütün elebaşları ve onların uzantıları çözüm sürecinde uzattığımız eli ısıran değil miydi? Benim Kürt kardeşlerimin kanını oluk oluk akıtan bunlar değil miydi? Bu acıların neresinde Kürt kardeşlerim var.

Bu ülkenin 85 milyon vatandaşının her biri tarihinin en güvenli dönemini yaşarken Türkiye'yi eski karanlık günlerine döndürmenin kime ne faydası var? attığımız adımlara çelme takmanın kime ne faydası var? Birileri kandan kaostan beslendiği için onların bu tabloya çok ihtiyacı var.

50 BİN VANLI MİTİNG ALANINDA

Van'ın tercihinin Türkiye Yüzyılı'ndan yana olacağından hiç şüphem yok. Demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla aradaki farkı kapatınca bunları bir telaş kapladı. Finansal tuzaklarla ekonomimizi hedef aldılar. Tüm bu saldırıları akamete uğrattık. Türkiye Yüzyılı'na hazırlık yaptık.

Şu anda 50 bin Vanlı kardeşim alanda. Yol boyunca gelenler hariç. Bu şunu gösteriyor; Demek ki 9 gün sonra sandıkları benim Vanlı kardeşlerim patlatacak. İşte bu başarılar birilerinin kabusu oldu.

Karadeniz'de gaz, Gabar'da petrol buluruz. 'Milleti kandırıyorsunuz' derler. Gabar'daki petrolü inşallah en uygun şartlarda vatandaşımıza vereceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.