SON DAKİKA
Hava Durumu

Erdoğan Pazar günü açılacak dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hemşehri Dernekleri Buluşması'nda açıklamalarda bulunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2023 21:12
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2023 21:15
https://www.lifebursa.com
Erdoğan Pazar günü açılacak dedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hemşehri Dernekleri Buluşması'nda açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle: Bu ülkeyi ve bu şehri babalarının tapulu malı sanan birileri istedikleri kadar kendilerini yırtsınlar İstanbul Anadolu'dur, Trakyadır, Türkiye'dir. Geçmiş bizi kalabalıklardan ayırıp biz yapan, kendimizi daha iyi hissetmemiz sağlayan en büyük motivasyon kaynağımızdır.

Tıpkı kendi memleketimizde olduğu gibi gönül perdelerimizi söküp en has tarafımızla bir aradayız. Siyasi hayatımızın tamamı bu sevgiyi aramakla, bu sevgiden aldığımız güç ile milletimize hizmet etmek ile geçti. Bu arayış ve azimden hiç vazgeçmedik. Siyaset çetin bir imtihandır. Hele iktidar ateşden gömlek giymektir. Biz neredeyse yarım asırdır milletimizin karşsınıdayız. 21 yıllık iktidarımızda onlarca sınavdan geçtik. Bugün anlı ak şekilde karşınızda duruyoruz.

Aramızdaki muhabbeti anlayamayanların her yenilgi sonrası millete hakaret etmesi kendi karakter fukaralıklarını gösterir. Seçim gecesi yaşananları gördünüz. Depremzedelere ettikleri hakaretler bile bunların kabahat hanesini ağzına kadar doldurmaya yeter. 6 Şubat depremlerinin ardından biz geceli gündüzlü çalışırken bunlar ne yaptı? Deprem yıkıntıları önünde turistlik fotoğraf çektirmek dışında bunlar ne yaptı? Hadi bir işe yaramamalarını anladık. Biz tüm kurumlarımızla depremzedelerimizin yaralarını sarıyoruz. Onlar olsa da olur olmasa da olur. Utanmadan arlanmadan depremzede kardeşlerimize insalığa sığmayan hakaretler etmelerine ne diyeceğiz? Bunların gerçek yüzü işte bu. Siz onlara tabi olursanız tıpış tıpış gidip oyunuzu verirseniz ne ala. Yoksa etmedik hakaret bırakmazlar. Faşizm bunların ruhuna işlemiş. Teröristlerle emperyalislterle yürüyenlerden başka ne beklenir ki?

Defne Hastanesi pazar günü açılıyor

Bunlar talimatı nereden alıyor? Kandil'den. Biz talimatı kimden alıyoruz? Allah'tan ve milletten. Bizim çizgimiz bu. Başka bir tür çizgi yanımıza yaklaşamaz. Defne'de CHP bizden yüksek aldı ama biz hastaneyi yaptık. Onlara rağmen yaptık. Pazar günü açılışını yapacağız. Biz kime ne kadar oy çıkmış buna bakmayız.

Milletimiz 14 Mayıs'ta hangi maskeyi takarlarsa taksınlar bunların gerçek yüzünü gördüğünü ispatlamıştır. Bunlar ne dediler? Yıkacağız dediler. Bizim ülkeye kazandırdığımız eserleri yıkacaklar. Çekileyeceğiz dediler. Türkiye'nin sınırlarını terör örgütlerinden korumak için kurduğumuz sınırlardan çekilecekler. Ne askerim ne polisim sana böyle bir fırsatı vermez. Serbest bırakacağız dediler. PKK'lılar, FETÖ'cüleri, Selo'yu serbest bırakacağız dediler. Bu ülke eğer hukuk devletiyse, bu ülkede hukuk varsa biz de işin başında olduğumuz sürece adaletten başka hiçbir mekanizma çalışmaz ve en ufak bir adım da atılmaz. Devletten attığımız ne kadar terör bağlantılı kişi varsa geri alacaklarını söylediler.

'Batının istediğini değil, Türkiye ne isterse biz onu yaparız'

Borç alacağız dediler. Kimden borç alacaklar? Asırlardır bu ülkenin iliğini kemiğini sömüren tefecilerden borç alacaklar. Londra'nın tefecilerinden borç alacaklarmış. Bay Bay Kemal onlar sana tefeci oldukları halde delikli kuruş vermezler. Onlar kime borç vereceklerini de çok iyi bilirler. İlişkilerimizi yeniden düzenleyeceğiz dediler. Bir taraftan Rusya'ya saldıracaksın hem böyle diyeceksin. Rusya'nın hükümet sözcüsü ne dedi? İspat et dedi. Siyasette böyle bir yolda olan insan bu tür bir gaf yapmaz. Biz batının bütün ülkeleriyle de görüşürüz, ABD ile de Rusya ile de Çin ile de görüşürüz. Bu görüşmeşeri Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı olarak yaptık. Hiçbirini dışlamadık. Batı ne istiyorsa onu yapacağız dediler. Batının ne istediğini değil, Türkiye ne isterse biz onu yaparız. Böyle bir şey bizim siyaset kitabımızda yer almaz. Kapatacağız dediler. Neyi kapatacaklar? Milli kurumlarını kapatacaklarmış. Destek vereceklermiş. Kime? Aile kurumumuzu hedef alan sapkın akımların gelişmesine. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.