SON DAKİKA
Hava Durumu

Gülipek Tekstil 2. Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı

72 yıldır tekstil sektöründe yer alan ve çalışmalarını “Sorumlu Üretim” anlayışı ile sürdüren Gülipek Tekstil, 2021 yılında gerçekleştirdiği; üretim – ekonomik - yönetim performanslarını, sosyal sorumluluk projelerini, su ve enerji tasarruf projelerini şeffaf bir şekilde ele aldığı 2. Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.01.2023 12:15
Haber Güncellenme Tarihi: 25.01.2023 12:15
https://www.lifebursa.com
Gülipek Tekstil  2. Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı

Temiz enerjiye geçişten çalışanlarının gelişimine kadar geniş bir çerçevede sürdürülebilirlik faaliyetlerini sürdüren Gülipek Tekstil Genel Müdürü Hakan Turbil, 2 yıl önce ortaya koydukları sürdürülebilirlik yol haritasını kararlılıkla devam ettirdiklerini belirtti. Turbil “2021 yılından itibaren her yıl, GRI Standartları – temel düzey kılavuzu ve kabul görmüş raporlama standartları çerçevesinde hazırlanan, Sürdürülebilirlik Raporu neticesinde Gülipek Tekstil yeni strateji ve hedefler belirleyerek, iyileştirme çalışmaları oluşturmaktadır.” Dedi.

Dokuma, iplik üretimi ve kumaş boyama alanlarında hizmet veren ve Türkiye’de bulunan ilk Teknik Tekstil Entegre Tesisi olan Gülipek Tekstil, Sürdürülebilirlik prensipleri ile teknoloji odaklı üretim faaliyetlerine devam etmektedir. 2021 Kış ve 2022 Koleksiyonunu “Sürdürülebilir Koleksiyon” olarak hazırlayan şirket; tüm tedarik zinciri boyunca ürünlerini, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden, sorumlu üretim, ürün güvenliği ve kalite standartlarını gözeterek, recycle, organik pamuk, BCI ve karışımlarını kullanarak hazırlamıştır.

2021 yılı Sürdürülebilirlik Raporunda, SKA Hedeflerini karşılayan ve 2021 yılında gerçekleştirilen 7 adet, 2022 yılında ise gerçekleştirilmesi planlanan 16 adet; inovatif, istihdam arttırıcı, eğitimi destekleyici, döngüsel ekonomiye katkı sağlayan, çevre ve insan sağlığını korumaya yönelik iyi proje örnekleri ve 2023 yılında kurulması planlanan Yeşil İplik Fabrikasının proje detayları ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.