SON DAKİKA
Hava Durumu

Kirişçi: Muhalefet sonucu sindiremedi!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, CNN Türk canlı yayınında 14 Mayıs seçimi ve sonrasında yaşananlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2023 13:10
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2023 13:10
https://www.lifebursa.com
Kirişçi: Muhalefet sonucu sindiremedi!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Öncelikle Kahramanmaraş'tan sevgilerimizi sunuyoruz. Depremden 11 ilimiz zarar gördü.

Kahramanmaraş'ta Seçim çalışmaları başarılı sürdürüldü. Bugün Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş'ımızı şereflendirecek.

Bu 6. ziyareti deprem sonrası. Bu geliş-gidişler vatandaş nezdinde olumlu değerlendiriliyor.

"KAHRAMANMARAŞ TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK DESTEĞİNİ VERDİ"

Kahramanmaraş yüzde 71.88 ile ile hem deprem illeri arasında 1 numaralı şehir sayın Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğu destek doğrultusunda.

Şehrimiz ile iftihar ediyoruz. Kahramanmaraş tüm zamanların en büyük desteğini verdi. İnsanımız kendine yapılanları unutmadı.

Cumhurbaşkanımız balkon konuşmasını yaptığı zaman yine aynı tarzda açıklamalarda bulundu. Asıl olan YSK'nın açıklayacağı karardır denildi.

Muhalefet sonuçları sindiremedi. İlk andan itibaren ağızlarına geleni söylediler. Onların sosyal medyadaki paylaşımları, ilk andan itibaren bir hazımsızlığın olduğunu belirtmek lazım. Milletimiz daha büyük bir dersi inşallah sandıkta gösterecek.

İbrahim Amca'mız var dedi ki, "Oğlum nasıl bir iş, adam diyor ki ben hesap uzmanıyım. Nasıl oluyor da 0.001 oyu olan 4 parti 30 vekil çıkarabiliyor.

Nitelikli dolandırıcılık görüyorum" dedi. Şalvarlı bir İbrahim Amca. Anadolu insanının irfanıyla, bunlar küçümserler ama İbrahim emmi her şeyi özetliyor. Bu millet bunu hak etmiyor.

"TEKİRDAĞ'DAKİ OLAY ÜZÜCÜ"

Bunların gerçek yüzü göründü. Tekirdağ'daki olay üzücü, sözde sosyal demokratlar. Bakanlık olarak bizim misafirhanelerimiz var.

Hepsi milletimizin emrinde. Siz kalkıp diyeceksiniz ki, vatandaşlara ev vaat ederken, oradaki otellerde vatandaşlarımıza gönül açmak yerine buralardan çıkın diyecek kadar pervasızlaşan muhalefetin hangi sözüne inanalım.

"HALKA HAKARET EDECEK KADAR ARSIZLAR"

Bunlar halka hakaret edecek kadar arsız, hesapsız, kitapsız insanlar. Eğer 49,5 oy alsalardı yeri göğü inletilirlerdi. Biz sandıktaki sonuca rıza gösteriyoruz. Tekirdağ bir örnek bunu genele yayabiliriz. Sosyal medyadaki paylaşımlar bunu doğrular nitelikte.

"KAHRAMANMARAŞ BİR VEFA KENTİ"

Bu şehre bir şey yapılmadığı halde bu şehir Cumhurbaşkanımıza desteği verdi diyemeyiz. Ülkenin cumhurbaşkanı neredeyse 17 günde bir bu şehri ziyaret etmiş. Biz bakanlık olarak 11 ile 16 bin ton yem dağıtmışız. Bunların yapıldığını gören bir seçmen var. Kahramanmaraş bir vefa kenti.

KISIK PROJESİ HAKKINDA

Kahramanmaraş su şehri, sular şehri. Suyunuz var, topraklarınız var. Bu su ile toprağı buluşturmanız gerekiyor. Suyla ilgili faaliyetlerimiz var. 5 milyar liralık, önümüzdeki 5 yıl için yatırımlarımız var. Kısık projesi, bu projeyi hayata geçiriyoruz. Hem sulama hem içme suyu noktasında.

57,6 milyar lira gibi bir tarımsal desteğimiz oldu. Arpa ve buğday hasadı başlamış durumda. Bol bereketli bir sezon üreticilerimizi bekliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.