SON DAKİKA
Hava Durumu

KUTO Personeli eğitimde

KUTO Personeli Yangın ve Deprem Konularında Bilgilendirildi

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2023 19:46
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2023 19:46
https://www.lifebursa.com
KUTO Personeli eğitimde

Kuşadası Ticaret Odası personeli, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri çerçevesinde yangın ve deprem konularında bilgilendirildi.
Kuşadası Ticaret Odası bahçesinde önce teorik olarak bilgilendirilen personele, daha sonra Usta OSGB Uzman Eğitmenleri tarafından uygulamalı eğitim verildi.

Yangın çeşitleri, sebepleri, önleyici tedbirler, yangınların sınıflarına göre söndürme usulleri, soğutma ve yangın esnasında yapılması gerekenlerin anlatıldığı eğitimin uygulama kısmında, bahçede kontrollü olarak yakılan ateş personel tarafından söndürüldü.

Ülkemizin deprem kuşağında yer alması bilinciyle, aynı zamanda deprem konusunda da bilgilendirilen Kuşadası Ticaret Odası personeline; depreme karşı alınması gereken önlemler, deprem çantası hazırlığı ve deprem anında yapılması gerekenler hakkında pratik bilgiler verildi.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, doğal felaketlerle son derece üzücü günler geçirdiğimiz ülkemizde, kurumların personellerinin bu tarz risklere karşı eğitim almalarının önemli olduğunu söyledi ve Oda personelinin çeşitli konularda eğitim almaya devam edeceklerini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.