SON DAKİKA
Hava Durumu

'Mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını sandığa gömeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Meydan Park'ında gerçekleştirilen "Yeni Zigana Tüneli" açılış töreninde yaptığı konuşmasında muhalefete yüklendi. Erdoğan, "Fatih'in torunları, 1453'ten rahatsızlık duyanlarla aynı masaya oturanlara cevabı 14 Mayıs'ta verecektir. İstiklal mücadelesini başlatanlar, mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını 14 Mayıs'ta tarihin tozlu raflarına atacaktır. " dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2023 18:18
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2023 18:57
https://www.lifebursa.com
'Mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını sandığa gömeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'daki Meydan Parkı'nda düzenlenen Yeni Zigana Tüneli Açılış Töreni'nde konuştu. Konuşmasında muhalefete yüklenen Erdoğan, "Fatih'in torunları, 1453'ten rahatsızlık duyanlarla aynı masaya oturanlara cevabı 14 Mayıs'ta verecektir. İstiklal mücadelesini başlatanlar, mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını 14 Mayıs'ta tarihin tozlu raflarına atacaktır. " ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"TRABZON KANDİL'DEN SEVİLMEZ, PENSİLVANYA'DAN SEVİLMEZ"

Bu şehri de bu ülkeyi de sevmek lafla olmaz. Boş vaatlerle yalanla dolanla sevmek asla olmaz. Sevme hizmetle olur. Sevmek, enerjiden savunmaya, kendi göbeğini kesmekle olur. Sevmek, 100 yıllık hasreti dindirmekle olur. Trabzon Kandil'den sevilmez, Pensilvanya'dan sevilmez, Londra'dan sevilmez, işte burada sevilir.

"ÖRGÜTÇÜSÜYLE, MANDACISIYLA, TEFECİSİYLE BUNLARI SANDIĞA GÖMECEĞİZ"

Fatih'in torunları, 1453'ten rahatsızlık duyanlarla aynı masaya oturanlara cevabı 14 Mayıs'ta verecektir. İstiklal mücadelesini başlatanlar, mandacı Kemal ve saz arkadaşlarını 14 Mayıs'ta tarihin tozlu raflarına atacaktır. Şehit Eren Bülbül'ün, şehit Ahmet Çamur'un hemşehrileri 14 Mayıs'ta gereken cevabı verecektir. 14 Mayıs'ta yapılan işleri yarım bırakmadan, daha büyük hedeflere koşmaya söz mü Trabzon? Örgütçüsüyle, mandacısıyla, tefecisiyle bunları sandığa gömüyor musun Trabzon?

"MASANIN YAPTIĞI TÜM İŞLERİ ÜST ÜSTE KOYUN ONLA YÜZLE ÇARPIN BİR ZİGANA TÜNELİ ETMEZ"

Bugün sizlerle hasret gidermeye, hem de eser ve hizmetlerimizin açılışlarını yapmaya geldik. Trabzon'la Gümüşhane arasındaki tünelle tarihi İpek Yolu'na bağlıyoruz. Tamamen kendi mühendislerimize aittir. Bu tren bölgemizin her alandaki kalkınmasının sembollerinden olacaktır. Karadeniz limanlarıyla, güney arasında yeni bir soluk borusu açıyoruz. Masanın yaptığı tüm işleri üst üste koyun onla yüzle çarpın bir Zigana Tüneli etmez.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.